کارت‌های هدیه به دادمان رسید
کد خبر: 1021266
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hg2
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
هیچ کدام پولی برای تمدید بیمه نداشتیم و قیافه همسرم دیدنی بود. من پس‌اندازهایم را رو کردم و او حسابی خوشحال شد. همان روز هم بیمه را تمدید کرد، هم در طول سفر پول دستمان بود، هم خیالمان راحت
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: آدم‌های پولدار از روز اول پولدار به دنیا نیامده‌اند و همیشه والدین پولداری نداشته‌اند که به آن‌ها تکیه کنند.

داشتن علم و شم اقتصادی نکته اصلی این پیروزی‌هاست. این روز‌های سخت اقتصادی را فقط می‌شود با درایت و برنامه‌ریزی صحیح پشت‌سر گذاشت.

کاری که بعضی آدم‌ها بلد هستند و حتی در این شرایط هم به پیشرفت و سرمایه گذاری فکر می‌کنند و عده‌ای نابلد، ناشیانه درآمد خود را صرف روزمرگی‌ها می‌کنند و به قول معروف همیشه هشت‌شان گروی نه‌شان است.
لابد شما هم در دوست و آشنا دارید کسانی را که مدام پول قرض می‌گیرند.

با وجود یک حقوق ثابت همیشه کمیت زندگی‌شان لنگ است و با کوچک‌ترین تلنگری به دیگران محتاج می‌شوند. این‌ها از جمله مردمانی هستند که میانه‌ای با پس انداز ندارند.

در حال زندگی می‌کنند و نگاهی به آینده پیش رو ندارند. به همین دلیل سعی دارند امروز را خوش زندگی کنند و سنگ فردای نیامده را به سینه نزنند.

تمام درآمد خود را تا قران آخر خرج می‌کنند و وقتی یک پس لرزه کوچک اقتصادی برایشان رخ می‌دهد، دست و پایشان گم می‌شود، اما در خانواده‌هایی که زوجین قدری آینده‌نگری و عقل معاش دارند از بحران‌های اقتصادی راحت‌تر عبور می‌کنند.

سال‌ها پیش من کارمند بودم و درآمد خوبی داشتم. همسرم از حقوقم باخبر بود و با هم از پس مخارج زندگی برمی‌آمدیم، ولی من گاهی مناسبت‌ها که اداره کارت هدیه می‌داد، آن را به همسرم نمی‌گفتم و قایم‌شان می‌کردم.

یک روز اخبار اعلام کرد، به دلیل برگزاری اجلاس سران کشور‌های اسلامی تهران یک هفته تعطیل است. ما هر دو غریب بودیم و بهترین فرصت بود برای رفتن به خانه پدری‌ام، ولی درست عصر همان آخرین روز اداری دانستیم بیمه ماشین‌مان تمام شده و ما نمی‌توانیم سفر برویم.

هیچ کدام پولی برای تمدید بیمه نداشتیم و قیافه همسرم دیدنی بود.
من پس‌اندازهایم را رو کردم و او حسابی خوشحال شد. همان روز هم بیمه را تمدید کرد، هم در طول سفر پول دستمان بود، هم خیالمان راحت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار