۹ مرکز جامع سلامت برکت در مناطق محروم سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید
کد خبر: 1016937
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GYD
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۰
با افتتاح ۹ مرکز جدید جامع سلامت در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان، حالا تعداد مراکز جامع سلامت بنیاد برکت که مشغول خدمت‌رسانی در مناطق محروم این استان هستند به ۷۶ مرکز رسید.
سجاد مرسلی
سرویس ایران جوان آنلاین: محمد مهجوری معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه با افتتاح ۹ مرکز جامع سلامت برکت، تعداد مراکز جامعه سلامت بنیاد برکت در استان سیستان و بلوچستان به ۷۶ مرکز رسید، در تشریح مراکز جامع سلامت افتتاح شده در این استان گفت: این ۹ مرکز در شهر‌های زهک، زابل، زاهدان، خاش و نیک شهر با اعتباری بالغ بر ۱۳۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: بنیاد برکت نسبت به ساخت ۹۶ مرکز جامع سلامت در سیستان و بلوچستان متعهد است که از این تعداد، ۷۶ مرکز افتتاح شده و ۹ مرکز دیگر تا بهمن‌ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد و باقیمانده هم در دستور کار قرار دارد.

مهجوری درباره پروژه‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان توضیح داد: ۴۸۵ پروژه شامل مدرسه، راه، پل، مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت، کتاب‌خانه، دارالقرآن، خانه عالم، حوزه علمیه و ... را در استان سیستان و بلوچستان در دست اقدام داریم که ۳۱۲ پروژه به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: اعتبار در نظر گرفته شده برای ۴۸۵ پروژه عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان یک‌هزار و ۸۴۲ میلیارد ریال است.

مهجوری با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه مدرسه‌سازی در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بنیاد تا به امروز ۹۹ مدرسه را در استان افتتاح کرده است و ۱۹ مدرسه دیگر نیز مهرماه سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، این بنیاد نسبت به ساخت ۱۷۴ مدرسه در استان سیستان و بلوچستان متعهد بوده است. وی تأکید کرد: ورود بنیاد برکت به حوزه ساخت و تکمیل بیمارستان‌ها، مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت با هدف توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای شاخصه‌های سلامت و بهداشت و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته است.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۹ هزار و ۳۷۱ طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری ۹ هزار و ۵۶۹ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار