سرقت خودرو به بهانه تست
کد خبر: 1011452
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F7k
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
مرد فریبکار پس از تماس با فروشندگان خودرو‌هایی که در سایت‌های مجازی آگهی فروش می‌دادند با آن‌ها قرار ملاقات می‌گذاشت و به بهانه تست کردن وسیله نقلیه را سرقت می‌کرد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: چهارم خرداد‌ماه زن جوانی وارد کلانتری‌۱۲۸ تهران‌نو شد و مأموران را از ماجرای سرقت خودرواش با خبر کرد. او گفت: برای فروش خودروی پژو‌۲۰۶ در یکی از سایت‌های مجازی آگهی فروش دادم. بعد از آن بود که چند نفر تماس گرفتند و دربار مشخصات خودرو و قیمت آن سؤال کردند. یکی از آن‌ها خودش را مجید معرفی کرد و بعد از پرسیدن مشخصات خودرو و قیمت آن گفت که قصد خرید دارد که ساعت‌۹ شب با او نزدیک خانه‌مان قرار ملاقات گذاشتم. شاکی ادامه داد: ساعت‌۹‌شب بود که خریدار با یک خودروی پراید سر قرار حاضر شد. او بعد از بررسی وضعیت فنی خودرو اجازه خواست که با ماشین دور بزند. از آنجا که خودروی پرایدش آنجا بود اعتماد کردم و به او اجازه دادم. آن مرد هم پشت فرمان ماشینم نشست و فرار کرد.

بعد از مطرح شدن شکایت پرونده به دستور قاضی دادسرای ناحیه‌۱۵ در اختیار تیمی از کارآگاهان پایگاه‌ششم پلیس‌آگاهی قرار گرفت. کارآگاهان در اولین گام با بررسی مشخصات خودروی پراید متوجه شدند که مالک آن مردی به نام رضا می‌باشد. رضا وقتی به اداره پلیس دعوت شد گفت که یکسال قبل ماشینش را به مردی به نام سعید که ساکن پرندک است، فروخته، اما هنوز سند را به نام او منتقل نکرده‌است. با مشخصاتی که رضا در اختیار پلیس گذاشت سعید در چند نوبت به اداره پلیس دعوت شد، اما وقتی به درخواست پلیس توجه نکرد مأموران وی را بازداشت کردند.

سعید در بازجویی‌ها گفت: دو ماه قبل در پارک محل‌مان مشغول مصرف مواد بودم که با مردی به نام مجید آشنا شدم. ما هر دو با هم مواد مصرف کردیم. بعد از مصرف بود که مجید پرایدم را امانت گرفت و دیگر آن را به من برنگرداند. با اطلاعاتی که سعید در اختیار پلیس گذاشت کارآگاهان مخفیگاه مجید را در شهرستان رباط‌کریم شناسایی و همزمان با بازداشت متهم خودروی پژو‌۲۰۶ شاکی را هم در محل کشف کردند.

متهم وقتی مورد بازجویی‌قرار گرفت به هفت سرقت مشابه اعتراف کرد و گفت که اموال سرقتی را به مردی مالخر فروخته است. در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان موفق شدند مالخر پرونده را هم بازداشت و مقدار زیادی از اموال سرقتی را از مخفیگاهش کشف کنند.

سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان، رئیس پایگاه‌ششم پلیس‌آگاهی تهران گفت: با کامل شدن تحقیقات در این باره دو متهم به دستور قاضی روانه زندان شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار