ایجاد ۱۱۰ شغل با حمایت بنیاد برکت از صنعت سلولزی دره شهر
کد خبر: 1010052
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ElA
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت خبر داد:
حمایت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از صنعت سلولزی شهرستان دره شهر سبب ایجاد اشتغال برای ۱۱۰ نفر شده است.

به گزارش جوان انلاين، معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت با بيان اينکه مشارکت و سرمایه‌گذاری بنیاد برکت در بخش صنعت تولید محصولات سلولزی، علاوه بر محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و رونق تولید، ایجاد 110 شغل مستقیم و غیرمستقیم را در شهرستان دره‌شهر استان ایلام به دنبال داشته است، گفت: اين بنياد با سرمایه‌گذاری و مشارکت 54 میلیارد ریالی در یک بنگاه تولیدی فعال در حوزه تولید محصولات سلولزی در شهرستان محروم دره‌شهر توانسته علاوه بر رونق اقتصادی و تولید ماهانه 90 تن کالا شامل انواع محصولات سلولزی، برای 110 نفر از ساکنان این منطقه محروم فرصت‌های کسب و کار به‌وجود بیاورد.

هادی جوهری افزود: مشارکت بنیاد برکت با هدف رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار با شرکت بهشت ریواس دره‌شهر در سال 1395 باعث فعالیت مجدد این واحد تولیدی پس از یک دوره توقف تولید شد و این شرکت در حال حاضر 90 تن محصولات سلولزی را به شکل ماهانه تولید و به بازار عرضه می‌کند. این واحد صنعتی همچنین دارای توان تولید 14 نوع محصول مختلف در زمینه انواع محصولات سلولزی است.

وي ادامه داد: شروع به‌کار مجدد واحد مشارکتی بنیاد برکت با سرمایه‌گذاری 54 میلیارد ریالی، ایجاد اشتغال برای 110 نفر را رقم زده است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای افزایش ظرفیت تولید، برای 300 نفر جویای کار اشتغال‌زایی خواهد شد.

اين مسئول با اشاره به استقبال از محصولات واحد مشارکتی بنیاد برکت خاطرنشان کرد: پس از استقبال اولیه در سطح استان، در حال حاضر انواع محصولات سلولزی این شرکت در سراسر کشور توزیع می‌شود و سفارشات زیادی نیز برای صادرات وجود دارد که در برنامه‌ریزی‌های آینده برای این واحد تولیدی لحاظ شده است.

معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت از مشارکت این بنیاد با 9 بنگاه اقتصادی در استان ایلام خبر داد و افزود: بنیاد برکت پس از به ثبات رسیدن و سوددهی، از چهار بنگاه خارج شده و سهام خود را به مردم واگذار کرده است.

جوهری خاطرنشان کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز 3631 طرح توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی و فرهنگی و خدمات بیمه‌ای را با حجم سرمایه‌گذاری 4 هزار و 285 میلیارد ریال در استان ایلام در دست اقدام دارد یا به بهره‌برداری رسانده است.

وی یادآور شد: بنیاد برکت همچنین با هدف محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی اجتماعی با 360 بنگاه و کارگاه تولیدی و صنعتی با ظرفیت ایجاد شغل برای 190 هزار نفر مشارکت اقتصادی داشته و به میزان 57 میلیارد و 200 میلیارد ریال در این واحدها سرمایه‌گذاری کرده است. این بنیاد همچنین بر اساس سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر عدم تصدی‌گری، پس از طی دوران مشارکت از 255 بنگاه خارج شده و سهام خود را به بخش خصوصی واگذار نموده است.

معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت در پایان تاکید کرد: بنیاد برکت در سال جاری نیز از بنگاه‌های کوچک و متوسط، کارگاه‌های کوچک و اشخاص حقیقی و حقوقی به عنوان پشتیبان طرح‌های خانگی، در قالب تامین مالی، اعطای تسهیلات از طریق شبکه بانکی و ارائه خدمات کلینیکی کسب و کار حمایت می‌کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار