تابستان ۹۹ از راه رسید هرمزگانی‌ها همچنان مشکل آب دارند
کد خبر: 1005763
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ddz
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
هرمزگان از جمله استان‌هایی است که با کمبود آب روبه‌روست و طی سال‌های اخیر طرح‌های مختلفی از جمله نصب دستگاه‌های آب شیرین‌کن در این منطقه مطرح بوده تا به نوعی خیال مردم را از دسترسی به آب شرب راحت کند. بر همین اساس در دی‌ماه سال گذشته بود که معاون بهره‌برداری آبفای کشور در بازدید از تأسیسات آب و فاضلاب بندرعباس اعلام کرد تابستان ۹۹ پایانِ خوشِ آبی برای مردم بندرعباس خواهد بود. حالا تابستان از راه رسیده و با وجود مشکلات قبلی و کم‌آبی‌ها بندرعباسی‌ها منتظرند تا ببینند قول‌ها در چه مرحله‌ای هستند و عملی شده‌اند یا در حد یک وعده مسئولانه باقیمانده‌اند.
حوريه ملكی
سرویس ایران جوان آنلاین: با اینکه در حال حاضر بیشتر استان‌های ایران دچار کمبود آب هستند و با این معضل دست و پنجه نرم می‌کنند، اما هر سال با فرا رسیدن فصل گرما، گرفتاری‌های ناشی از بی‌آبی بیش از هر زمان دیگری رخ می‌نماید. طی دهه‌های اخیر، خشکسالی در هرمزگان کاری کرد که هنوز هم با وجود بارش‌های خوب، زمین نتوانسته سفره‌های خود را پر آب و نیاز مردم را تأمین کند. سال گذشته اعلام شد با توجه به اینکه هرمزگان بیشترین سهم را از تنش آبی سال ۹۸ به خود اختصاص داده و با توجه به در اولویت قرار گرفتن اجرای پروژه‌های آبفای استان، پیش‌بینی می‌شود مردم بندرعباس کمترین تنش آبی را در تابستان ۹۹ داشته باشند. در همان زمان معاون بهره‌برداری آبفای کشور در بازدید از تأسیسات آب و فاضلاب بندرعباس اعلام کرد تابستان ۹۹ پایانِ خوشِ آبی برای مردم بندرعباس خواهد بود.

سیدحمیدرضا کشفی در بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب بندرعباس گفت: «با توجه به حجم فاضلاب ورودی به تصفیه‌خانه باید کار بازسازی و توسعه این تصفیه‌خانه در یک برنامه زمانبندی مشخص و مدون انجام می‌شد که متأسفانه به دلایل مختلف، این طرح با برنامه زمانبندی مصوب پیش نرفت که بخشی از آن به شرایط کلی مالی در کشور و بخشی دیگر نیز به مباحثی که پیمانکار در روند اجرای کار داشته، برمی‌گردد.» وی در آن زمان با بیان اینکه با تصمیماتی که به‌زودی گرفته می‌شود، امیدواریم بتوانیم کار تکمیل، بازسازی و توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب بندرعباس را از طریق سرمایه‌گذار فعلی یا طرق دیگری حل و فصل کنیم. معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری آبفای کشور که در دی‌ماه به هرمزگان رفته بود به اهداف سفر خود به این استان در مرداد ماه ۹۸ هم اشاره کرده و گفت: «قول دادیم که برنامه تنش آبی استان را برای سال ۹۸ تنظیم کنیم که این مهم به خوبی توسط آبفای استان انجام و به آبفای کشور ابلاغ و توسط وزارت نیرو تصویب شد. بر همین اساس بودجه لازم برای اجرای پروژه‌های اولویت‌دار تخصیص داده شده و پروژه‌های نیمه تمام سطح شهر نیز در حال انجام است به طوریکه در پروژه آب شیرین‌کن بندرعباس که در حال افزایش ظرفیت می‌باشد، مشکل اصلی ما انتقال آب تولیدی به شهر بوده که در این راستا طرح انتقال آب از آب شیرین‌کن به مخازن داماهی را در دست اجرا داریم.»

حالا و با فرار سیدن تابستان ۹۹ بندرعباسی‌ها نشسته‌اند تا ببینند پیش‌بینی‌های آقایان درست از آب درآمده و وعده‌های‌شان به نتیجه رسیده و آن‌ها کمترین تنش آبی را خواهند داشت یا حرف‌ها مثل گذشته در حد حرف بوده و بودجه‌ها قبل از رسیدن به مقصد به جای دیگری منتقل شده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار