این شنبه از آن شنبه‌ها نیست!
کد خبر: 1004890
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DPu
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
این شنبه را برای شروع کار‌های عقب‌افتاده نشان نکنید، لاغری و ورزش و آموزش و خرید و تفریح و ... را از روز شنبه از سر نگیرید، سینما‌ها و رستوران‌ها را پاتوق نکنید و در نظر داشته باشید، دولت فقط به دلیل عبور از مشکلات اقتصادی بنگاه‌ها و حل مشکلات کسب‌وکارها، اقدام به بازگشایی صنوف کرده و این کاهش محدودیت‌ها ابداً به معنای خروج از بحران کرونا نیست.
سهیلا طایی
سرويس جامعه جوان آنلاين:  «ان‌شاءالله از شنبه» جمله ایست که از دهانمان نمی‌افتد و هر برنامه‌ریزی و هدفی را حواله می‌دهیم به اولین شنبه پیش رو. شنبه شده روزی که قرار است ما وعده‌هایمان را عملی کنیم.

شاید به همین دلیل هم هست که دولت، از همین شنبه دهم خرداد محدودیت را کاهش داده و با بازگشایی عمده مشاغل موافقت کرده است و از کارمندان اداری هم خواسته که همچون گذشته در محل کار خود حاضر شوند.

البته کاهش محدودیت‌ها در تردد، بازگشایی اصناف، موزه‌ها و اماکن فرهنگی، آزاد شدن سفر، لغو دورکاری کارمندان، برگزاری دوره‌ها و جلسات همچون گذشته، یک علامت اشتباه به جامعه ارسال می‌کند و آن‌هم پایان کروناست؛ اما یک واقعیت نانوشته در بخش‌نامه‌های پایان دهنده محدودیت‌ها وجود دارد و آن‌هم این است که کرونا هنوز در جهان ما قربانی می‌گیرد، و ما در حال حاضر در میانه پیک اول بیماری هستیم و احتمال شیوع بیشتر کرونا ویروس و به‌قول‌معروف پیک دوم بیماری در پاییز و زمستان هم همچنان مطرح است.

در کشور‌هایی که محدودیت‌ها کاهش‌یافته و فضای اقتصادی و اجتماعی به سمت عادی شدن روال زندگی درحرکت است، کرونا با شدت بیشتری قربانی می‌گیرد؛ به‌طور مثال در کره جنوبی که محدودیت‌ها را کاهش داده و هم‌زمان مدارس را بازگشایی کرده است با جهش ناگهانی مبتلایان مواجهه بوده و حالا درصدد است فاصله‌گذاری اجتماعی را با شدت بیشتری اعمال کند. سایر کشور‌ها هم اوضاع بهتری ندارند و میان انتخاب بد و بدتر وامانده‌اند.

یک‌بار دیگر به این آمار نگاه کنید، آن را خوب برانداز کنید و ببینید احتمال اینکه کرونا شما یا خانواده‌تان را درگیر کند چقدر است؟ از زمان شیوع کرونا در شهر ووهان چین تاکنون ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در جهان به آن مبتلا شده‌اند، و بیش از ۳۵۳ هزار نفر جان خود را ازدست‌داده‌اند. در ایران هم وضع چندان تعریفی ندارد و در مجموعه ۱۴۳ هزار و ۸۴۹ نفر مبتلا شناسایی‌شده‌اند و ۷ هزار و ۶۲۷ نفر هم جان خود را ازدست‌داده‌اند.

لطفاً! لطفاً! لطفاً! این شنبه را برای شروع کار‌های عقب‌افتاده نشان نکنید، لاغری و ورزش و آموزش و خرید و تفریح و ... را از روز شنبه از سر نگیرید، سینما‌ها و رستوران‌ها را پاتوق نکنید و در نظر داشته باشید، دولت فقط به دلیل عبور از مشکلات اقتصادی بنگاه‌ها و حل مشکلات کسب‌وکارها، اقدام به بازگشایی صنوف کرده و این کاهش محدودیت‌ها ابداً به معنای خروج از بحران کرونا نیست.

چنانچه چاره‌ای به‌جز خروج از منزل و حضور در اجتماعات ندارید حتماً ماسک بزنید، فاصله خود را با افراد دیگر حفظ کنید، بهداشت را رعایت کرده و شستشو و ضدعفونی کردن دست‌ها را فراموش نکنید، و یادتان باشد این شنبه با همه شنبه‌های قبلی فرق دارد، و می‌تواند به‌جای حرکت مثبت یک خودکشی و دیگر کشی تلقی شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار