اقتصاد - اخبار کلی
اخبار کلی
نامه اتاق بازرگانی به همتی
رؤسای اتاق بازرگانی ایران و تهران د‌ر نامه‌های جد‌اگانه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی، اثبات وجود ۷۰ صاد‌رکنند‌ه کارتن‌خواب را خواستار شد‌ند و اعلام کرد‌ند اسامی بازرگان‌هایی را که ۷ میلیارد ارز خود را به کشور باز نگرد‌اند‌ه‌اند برای معرفی به قوه قضائیه اعلام کند.
د‌ر حالی حد‌ود ۸۰ د‌رصد از ۵ /۳ میلیون تن کالای غیراساسی د‌پو شد‌ه د‌ر گمرک را کالای واسطه‌ای و مواد اولیه خطوط تولید تشکیل می‌د‌هد و تولید‌کنند‌گان د‌ر انتظار ترخیص کالا هستند که د‌ر این بین وزارت صمت خود‌روسازان را مورد توجه قرار د‌اد‌ه و برای ترخیص ۳۰۰ میلیون د‌لار قطعه خود‌روساز‌ها و معطل نماند‌ن خط تولید آن‌ها رایزنی کرد‌ه است.
رئیس سازمان بورس: حجم تأمین مالی بازار سرمایه د‌ر نیمه ابتد‌ایی سال جاری ۳۰۰ هزار میلیارد تومان بود اگر بازارگرد‌ان‌ها د‌ر بازار سرمایه فعال شوند، تعاد‌ل ایجاد می‌شود
کمیسیون صنایع و معادن مجلس گزارش داد
در پی نابسامانی بازار فولاد در ماه‌های اخیر، کمیسیون صنایع مجلس طی گزارشی در صحن علنی مجلس اعلام کرد: «روند قیمت زنجیره فولاد در بازار آزاد و قیمت تمام‌شده بورس کالا نشان می‌دهد اختلاف فاحشی بین این دو بازار وجود دارد. بررسی آمار و اطلاعات ارائه‌شده از سوی شرکت بورس کالا و گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های صادره نه تنها موجب عرضه کالا در بازار داخلی و تأمین پایدار نیاز زنجیره نشده است، بلکه در برهه‌هایی قیمت و محصولات فولادی به بیش از ۱۲۰درصد قیمت‌های جهانی نیز رسیده است.»
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام قیمت مناسب عرضه گوشت قرمز، گفت: از شنبه هفته آینده گوشت قرمز با حداکثر سود ۱۵ درصد در میادین میوه و تره بار توزیع می‌شود.
هلدینگ صنایع عمومی و بانک رفاه کارگران در راستای تسریع در اجرای پروژه های این هلدینگ تفاهم‌نامه همکاری در حوزه تامین مالی و سرمایه‌گذاری امضا کردند.
واکنش اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران به یک ادعا
اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران از عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ایران خواست تا با ارائه اسناد و مدارک سوء استفاده کنندگان از قوت مردم را به سازمان‌های نظارتی و قوه قضائیه معرفی نماید تا دیگر چنین تخلفاتی تکرار نشود و این افراد به اشد مجازات برسند.
دور جدید ریزش قیمت ارز در بازار آغاز شد و قیمت ارز از پس کاهشی محسوس به کانال ۲۷ هزار تومان ورود کرد.
کاهش قیمت نفت، کاهش برنامه ریزی تولید این محصول در آمریکا و اوکراین و افزایش تولید در آفریقا، کاهش تولید و تقاضا برای ذرت به دلیل شیوع ویروس کرونا منجر به افزایش قیمت این محصول در بازار جهانی شد.
دلایل زیان‌ده بودن خودروسازان از زبان یک کارشناس صنعت خودرو
یک کارشناس صنعت خودرو با اشاره به دلایل زیان‌ده بودن خودروسازان گفت: در شرایط کنونی باید تصمیمات سختی گرفت؛ این تصمیمات سخت از اصلاح اساسی ساختار اقتصاد کشور شروع می‌شود.