اقتصاد - اخبار کلی
اخبار کلی
شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از تاریخ روز جاری ۹۸/۶/۱ میزان سوختگیری با کارت آزاد جایگاه در هر بار سوختگیری از ۶۰ لیتر به ۳۰ لیتر کاهش یافته است.
تخت یک وسیله مهم و ضروری در سرویس خواب به شمار می‌آید که معمولا از تشک، بالش و ملحفه تشکیل شده است که در اندازه و سایز‌های متفاوت با توجه به نیاز خودتان میتوانید انتخاب کنید.
امروز پنج شنبه ۳۱ مرداد ۹۸ قیمت هر گرم طلا، ۴۱۶ هزار و ۹۱۰ تومان اعلام شده است، همچنین هر سکه امامی ۴ میلیون و ۱۵۸ هزار تومان معامله می‌شود.
ایران طی ماه‌های گذشته توانسته است با اجرای برخی سیاست‌های ارزی ارزش ریال را ۳۰ درصد نسبت به اوایل سال ۲۰۱۹ افزایش دهد و از ۱۵۶۰۰۰ ریال در برابر دلار به ۱۱۸۰۰۰ ریال در برابر دلار برساند.
به گفته نایب رئیس اتحادیه املاک استان تهران قیمت مسکن در برخی از مناطق تهران در هر متر مربع ۵ میلیون تومان معادل ۳۰ درصد کاهش یافته است و این کاهش قیمت ادامه‌دار خواهد بود.
براساس لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی که از سوی رئیس‌جمهور به مجلس ارسال شده‌است، واحد پول ایران از ریال به تومان تغییر می‌یابد و هر تومان برابر ۱۰۰۰۰ ریال جاری و معادل یکصد پارسه است.
کاهش ماهانه قیمت در مناطق میانی، افت ۷۸ درصدی معاملات و افزایش ۲۵ درصدی ساخت و ساز، جهش سهم مسکن از تسهیلات بانکی (بر اساس وعده رئیس کل بانک مرکزی)، احتمال عملیاتی شدن طرح مالیات بر عایدی مسکن و خانه‌های خالی، ساماندهی صنف مشاوران املاک و رصد سایت‌های خرید و فروش و اجاره مسکن چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای را پیش روی بازار مسکن پایتخت قرار داده‌است، به‌طوری که گزارش‌های میدانی از شکست حد مقاومت مالکان و کاهش قیمت‌های پیشنهادی ملک‌های نوساز و کلید نخورده حکایت دارد.
اگر برگی از درخت فساد چیده شده‌ لازم و ضروری است در عین حال باید بیشتر بر اصلاح ساختار‌ها و خشکاندن ریشه‌ها اهتمام ورزید. به عبارت بهتر برخورد قهری اگر لازم و ضروری بوده ولی حتماً کافی نیست.
تکرار تجربه بازار ارز و سکه در بازار خودرو
بازداشت مدیران ایران‌خودرو نیز و افزایش تحویل خودرو از سوی خودروسازان به کاهش قیمت خودرو در بازار انجامید، سال گذشته به دنبال بازداشت و برخورد با عوامل مخل بازار ارز، سکه و طلا این بازار‌ها دچار کاهش قیمت شد، بدین ترتیب به نظر می‌رسد افزایش قیمت در بازار‌ها دلایلی دارد که دستگیری برخی از اشخاص می‌تواند به کاهش قیمت‌ها منتج شود.
ریال خاصیت «ذخیره ارزش» را از دست داده است
افزایش پیوسته حجم نقدینگی بدون آنکه تولید ملی جهش یابد موجب شده است تا پول کارایی خود مبنی بر حفظ ارزش را از دست بدهد و این رویداد کارایی دیگر پول یعنی ارزشگذاری را تا جایی تحت‌تأثیر قرار داده که شاهد تغییرات پیوسته نرخ کالا و خدمات هستیم.