اخبار کلی
در این مقاله، به بررسی خطرات مصرف مسکن برای بیماران مبتلا به فشار خون پرداخته و درباره عوارض مصرف قرص‌های مسکن بر فشار خون صحبت خواهیم کرد.
رییس کل بانک مرکزی:
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به رشد ۷ درصدی سرمایه‌گذاری بخش ساختمان، گفت: نرخ رشد نقدینگی در دولت سیزدهم به ۲۴.۳ درصد یعنی شرایط قبل از تحریم‌های ترامپ بازگشته است.
وزیر نفت:
وزیر نفت گفت: جمع‌آوری گازهای مشعل که امروز به ۱۶ میلیون مترمکعب رسیده است، تا پایان سال جاری به ۳۰ میلیون مترمکعب خواهد رسید.
بازار سرمایه مانند انتخابات سال ۱۴۰۰ در بین نامزدها بازخورد بیشتری نسبت به انتخابات ۱۴۰۳ داشت.
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۶هزار و ۱۹ تومان و حواله دلار نیز به ۴۲هزار و ۹۵۳ تومان رسید.
خبر خوش رئیس سازمان برنامه برای بازنشستگان؛
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از تصویب آیین‌نامه اجرایی متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در دولت خبر داد و اعلام کرد: در روزهای آینده مبلغی به صورت علی الحساب به بازنشستگان پرداخت می‌شود تا پس از صدور احکام، تسویه قطعی انجام شود.
فرمانده نیروی دریایی سپاه:
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دولتمردان باید مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را در اولویت نخست برنامه های خود قرار دهند.
«جوان» وضعیت سرمایه‌گذاری دولت سیزدهم را بررسی می‌کند
ایران در سال ۱۴۰۲ شاهد بیشترین میزان سرمایه‌گذاری خارجی در ۱۷ سال گذشته به میزان ۵/۵ میلیارد دلار بوده است. این سرمایه‌گذاری در پیشبرد توسعه اقتصادی نقش بسزایی داشته و بخش قابل توجهی از آن به صنعت نفت و گاز اختصاص یافته است. جذابیت بخش نفت و گاز ایران برای سرمایه‌گذاران خارجی نشان دهنده فرصت‌های فراوان برای رشد و نوآوری در این بخش حساس است
کارشناس حوزه سیاستگذاری اقتصادی در گفتگو با «جوان» مطرح کرد
دولت سیزدهم با جذب سرمایه‌های غیردولتی خارجی و داخلی، تحولات عمده و راهبردی را در بخش‌های پایین دستی و بالادستی صنعت نفت و گاز کشور به اجرا گذاشته است
نفت و گاز جزو مهم‌ترین صنایع کشور محسوب می‌شوند. از آنجایی‌که بودجه کشور به شدت به درآمد‌های این حوزه وابسته است، رونق این صنایع از اهمیت بالایی برای کشور برخوردار است. طی سال‌های گذشته این صنایع تحت تحریم قرار گرفتند