قیمت هر گرم طلا دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸، ۴۱۸ هزار و ۵۳۰ تومان اعلام شده است. همچنین سکه امامی ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که نسبت به روز گذشته کاهش داشته است.
خط تولید پژو ۳۰۱ با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افتتاح شد.
همتی خبر داد:
رئیس کل بانک مرکزی، با بیان اینکه از واردات ریالی استقبال می‌کنیم، گفت: طبق آخرین اطلاعات دریافتی، فروش نفت ایران به تدریج رو به افزایش بوده و فرآیند ورود ارز به کشورمان هم تسهیل شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه نوشت: کلیات چهار‌محور اصلاح ساختار بودجه برای قطع وابستگی به نفت در ۹‌بسته اجرایی به تأیید سران قوا رسیده است.
کمیسیون اقتصادی مجلس با ارسال نامه‌ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص واگذاری گل‌گهر اعلام کرد مجلس به فراخوان غیرقانونی برگزاری مجمع این شرکت ورود خواهد کرد.
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات دیروز در یک رکورد بی‌نظیر ۲ هزارو ۹۷۲ واحد رشد کرد.
هادی غلامحسینی
بدتر از رشد قارچ‌گونه شعبه‌های بانکی که حجم آن به بیش از ۲۰‌هزار شعبه در کشور می‌رسد، شاهد رشد قارچ‌گونه مشاوران املاک در سطح کشور هستیم که حجم آن حدود ۱۶۰ هزار واحد است که به موازات مشاوران املاک مجاز، شاهد شبکه سازمان‌یافته‌ای از مشاوران املاک غیرمجاز هستیم که گاه در یک خیابان و حتی یک کوچه چندین مشاور املاک وجود دارد که برای دستیابی به درآمد بیشتر علی‌القاعده به رشد قیمت تمایل دارند.
شدت گرفتن عرضه ارز به اقتصاد تا پایان تیر باعث شد، روز گذشته ارز به ۱۲ هزار و ۴۳۰ تومان برسد. در بین فعالان بازار شایعه شده که نرخ ارز قرار است به نرخ نیما نزدیک شود و تا سطح ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان نیز می‌رسد؛ لذا پایین آمدن قیمت در روز‌های آتی محتمل‌تر است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه ماهانه ۱۰۰هزار نفر به لشکر بیکاران اضافه می‌شود، گفت: دولت باید یک چتر امنیت روانی برای آن‌ها ایجاد کند که وقتی سرپرست خانواده شب خوابید دغدغه تأمین اقلام کالا‌های اساسی فردا را نداشته باشد.
تبعات جنگ اقتصادی رئیس‌جمهور امریکا علیه کشور‌های بلوک شرق
نزدیک‌تر شدن روابط اقتصادی روسیه و چین به ویژه در حوزه انرژی موجب شده است تا غربی‌ها در برابر قدرتمندتر شدن رقبای خود احساس خطر کنند؛ رخدادی که موجب همکاری بیشتر ایران و ترکیه با این کشور‌ها شده است.
۴