در حالی که از آغاز سال ۹۹ بیش از دو هفته می‌گذرد، عدم تعیین حداقل مزد کارگران و مشخص نشدن رقم دستمزد حدود ۱۴ میلیون کارگر ایرانی، بلاتکلیفی بسیاری از کارفرمایان و نگرانی جامعه کارگری نسبت به قرارداد‌های کار را به دنبال داشته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ثبت‌نام ۱.۶ میلیون متقاضی در طرح ملی مسکن، گفت: امسال ۴۰۰ هزار واحد این طرح به متقاضیان تحویل می‌شود.
در‌حالی‌که متوسط جهانی سهم مالیات از تولید ناخالص ملی ۱۴ درصد است، این رقم در ایران حدود ۷ درصد است. دلیل اصلی این موضوع، فرار‌های مالیاتی فراوانی است که در کشور رخ می‌دهد.
دادگاه منطقه‌ای منهتن نیویورک روز گذشته به تبرئه هالک بانک ترکیه در موضوع نقض تحریم‌های ایران رأی داد.
سهام اروپا در معاملات روز جمعه، پس از اینکه داده‌ها نشان داد فعالیت‌های تجاری منطقه یورو به پایین‌ترین سطح تاریخ خود رسیده‌است، پایین آمد.
بر اساس مصوبه هیئت دولت، دستورالعمل اختصاص کارت اعتباری ۱ و ۲ میلیون تومانی به اقشار آسیب‌پذیر ابلاغ شد.
با وجود آنکه سقف تسهیلات ساخت مسکن در سال جاری ۴۷ درصد افزایش پیدا کرده، سازندگان ضمن تأکید بر کاهش نرخ سود و افزایش مدت بازپرداخت آن، تسهیلات فعلی را در جهش تولید مسکن بی‌اثر می‌دانند.
امریکا به دنبال نجات خود با تلاش برای کاهش تولید جهانی نفت
رئیس‌جمهور امریکا به دنبال کاهش ۱۵ میلیون بشکه‌ای تولید نفت توسط روسیه و عربستان است؛ عربستان از موضع خود برای تشکیل جلسه فوری اوپک پلاس کوتاه آمده، اما روس‌ها همچنان بر موضع گذشته خود اصرار دارند. این همان چیزی است که مسکو برای آن می‌جنگد.
جدیدترین اطلاعاتی که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در اختیار ایسنا قرار داده نشان می‌دهد که تعداد واحد‌های به بهره‌برداری رسیده و سرمایه‌گذاری در آن‌ها طی ۹ ماهه اول سال ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افزایش داشته، اما تعداد اشتغال واحد‌ها طی این مدت کاهش یافته است.
بانک مرکزی انگلیس پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی این کشور را بار دیگر کاهش داد.
۴