همزمان با آغاز معاملات هفتگی بازار جهانی افت دسته‌جمعی کامودیتی‌ها را شاهد بودیم که به نظر می‌رسد واکنش به افزایش شاخص دلار است.
مدیریت نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار طی اطلاعیه‌ای استفاده از معاملات الگوریتمی و تقسیم سفارشات توسط کلیه مشتریان برخط در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را ممنوع کرد.
رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه گفت: حکم الزام دولت به تعریف شناسه پرداخت و پرداخت به ذی‌نفع نهایی مهم‌ترین بحث در اصلاح شکلی بودجه است که موجب شفافیت بالای بودجه خواهد شد. به این صورت تمام پرداخت‌های دولت از خزانه به دستگاه‌ها با پول نقد دیگر انجام نمی‌شود.
«پیوند ناگسستنی صنعت نفت و دانشگاه» این عبارتی است که وزارت نفت به آن علاقه وافری دارد و دو روز پیش در حاشیه امضای ۱۳‌قرارداد پژوهشی در حوزه ازدیاد برداشت میادین نفت با دانشگاه‌ها هم بار‌ها تکرار شد. فارغ از اینکه اینگونه قرارداد‌ها اصولاً یک ویترین برای آنکه گفته شود «ما در حال کاریم» تلقی می‌شود، ولی این وزارتخانه هیچگاه درباره شائبه یکی از این قرارداد‌ها سخن نگفته است.
خودروسازان ما که هر روز بافته‌های خود را به مردم گران‌تر می‌فروشند، اول باید «خود» را بسازند و ساختار معیوب خود را اصلاح‌کنند. در اولین قدم به جای آنکه با گران‌کردن خودرو دنبال جبران زیان انباشته باشند، بهتر است دست از جیب مردم بیرون کشند و در جیب دارایی‌های خود کنند. تا زمانی که اموال و دارایی‌های مازاد خودروسازان به فروش نرسد و از محل فروش این دارایی‌ها بدهی‌های خودرو‌سازان با سیستم بانکی تسویه نشود و سهامداری و سهام بازی ضربدری شرکت اصلی با صد‌ها شرکت تابعه و فرعی در این حوزه به پایان نرسد، افزایش نرخ خودرو باید ممنوع اعلام شود
روز شنبه وزیر جهادکشاورزی وعده داد قیمت تخم‌مرغ طی دو روز آینده کاهش می‌یابد. طبق وعده کاظم خاوازی، روزدوشنبه قیمت هر کیلو تخم‌مرغ باید از ۴۰ هزار تومان به ۱۴هزار و ۵۰۰ تومان کاهش می‌یافت، اما نه تنها قیمت ارزان نشد، بلکه اندازه تخم مرغ‌ها نیز کوچک شد و آب رفت.
روز گذشته آخرین مهلت ثبت نام کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات بود که امروز سخنگوی دولت از تمدید مهلت برای دریافت این تسهیلات تا پایان مهرماه خبر داد.
مدیرکل اجتماعی صندوق بازنشستگی از واریز وام‌های ۱۰ میلیون تومانی به بازنشستگان ظرف دو روز آینده خبر داد و گفت: از آبانماه ثبت نام برای پرداخت وام به بازنشستگان آغاز می‌شود.
قیمت دلار امروز سه شنبه ۱ مهر ۹۹ به ۲۶ هزار و ۹۴۷ تومان رسید.
قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز سه شنبه یکم مهرماه ۱۳۹۹ در صرافی‌های بانکی روی ٢٦ هزار و ٨۵٠ تومان ثابت ماند.
۲