سازمان امور مالیاتی ۱۵ گروه شغلی را که شامل ۵۰ صنف و مشاغل حقیقی است برای نصب کارتخوان بانکی از اول مهر فراخوان کرد.
مرتضی مصطفوی
جیمز بوکانان، نظریه‌پرداز اقتصادسیاسی درباره انتخاب عمومی معتقد است که «سیاست» برابر با کاربرد قدرت و «اقتصاد» است.
قلب جهان نفت سوخت
با افزایش ۱۲ دلاری قیمت نفت در نخستین روز کاری بازار نفت، روز‌های پر اضطرابی برای بازار، تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان به وجود آمده‌است.
اعضای شهرک درودگران بر این باورند که این شهرک بیش از آنکه متعلق به درودگران تهران باشد در اختیار عده‌ای معدود بوده که دخل و تصرف در ده‌ها هزار متر زمین و سوله‌ها این شهرک را بدون هیچ حساب و کتابی انجام داده‌اند. از این رو از قوه قضائیه می‌خواهند تا به طور جدی در این حوزه ورود کند.
سهم تسهیلات سرمایه در گردش افزایش ۲۷ درصدی یافت در حالی که فقط مواد اولیه تولید ۵/۲ برابر شده است
در‌حالی‌که سهم سرمایه در گردش ۷/ ۲۷ درصد افزایش یافته با این حال تولید‌کنندگان بر این باورند که با توجه به افزایش ۵/ ۲ برابری قیمت مواد‌اولیه و افزایش حدود ۳۰ تا ۳۵ درصدی هزینه‌های نیروی انسانی همچنان بخش تولید با مشکل جدی مواجه است و مشکل سرمایه در گردش تولید با آمار حل نمی‌شود.
تنفس مصنوعی دولت به جیب مردم
دولت سالانه به ازای هر ایرانی مبلغی بالغ بر ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان یارانه پنهان پرداخت می‌کند که برای درک بزرگی آن کافی است با رقم نزدیک به ۵۵۰ هزار تومانی میزان یارانه نقدی پرداختی مقایسه کرد.
رئیس کل بانک مرکزی در یک یادداشت اینستاگرامی نوشت: در دیدار رؤسای جمهوری ایران و ترکیه ارتباط بیش‌تر بانک‌های مرکزی برای پی‌گیری افزایش مبادلات بر اساس پول ملی دو کشور پی‌گیری شد.
شاخص بورس امروز نیز با خرید‌های سنگین مواجه شد و توانست با رشد بیش از ۳۵۲۲.۶۱ واحدی به کار خود پایان دهد.
قیمت مسکن در سراشیبی
معاملات مسکن کل کشور در ۲۲ روز شهریورماه با منفی ۶۲ درصد به بیشترین افت خود در شش سال اخیر رسید؛ در ۲۲ روز ابتدای شهریورماه ۱۳۹۸ تعداد ۱۸ هزار و ۲۲۹ قرارداد خرید و فروش در کل کشور به امضا رسیده که پایین‌ترین میزان دست کم از سال ۱۳۹۲ تا کنون محسوب می‌شود.
قیمت نفت، امروز در شروع معاملات هفتگی بازار‌ها در واکنش به حمله هماهنگ پهپاد‌ها به قلب تاسیسات نفتی سعودی که نیمی از تولید نفت این کشور را از کار انداخت، برای لحظاتی بیش از ۱۹ درصد جهش کرد.
۳