گزارش «جوان» از کار دریانوردی
با توقیف دو نفتکش‌متعلق به محموله‌های نفتی ایران و گروگانگیری یک نفتکش ایرانی در بندر جده عربستان، خدمه این نفتکش‌ها نیز توقیف شده و امکان خروج از کشتی را ندارند.
بازار متشکل ارزی که قرار بود از ابتدای سال جاری راه‌اندازی شود، هنوز راه‌اندازی نشده که رئیس‌کل بانک مرکزی علت تأخیر آن را برخی ارزیابی‌ها دانسته و اعلام کرده‌است «این بازار به زودی راه‌اندازی می‌شود، اما باید به من ثابت شود که این بازار مشکلی برای کشور ایجاد نمی‌کند».
دلالان چگونه شرکت‌ها را مستعمره خود کردند
از بازار مسکن گرفته تا سیگار داخلی شاهد جولان سفته‌بازان و دلالان هستیم، به‌طوری که دیگر مهم نیست وضعیت تولید در بعد حجم و تنوع و گستره به چه شکل باشد، زیرا تعیین‌کننده قیمت کالا و خدمات دلالان پرنفوذ هستند که در رهگذر واسطه‌گری بین تولید‌کننده و مصرف‌کننده سود کلان نصیب آن‌ها و زیست در فقر نیز نصیب تولید‌کننده و مصرف‌کننده نهایی می‌شود، در چنین شرایطی نیاز است قوای نظارتی و قضائیه برای رهایی بخش تولید و مصرف از چنگال سفته‌بازانی که صاحب نفوذ و قدرت شده‌اند ورود بسیار جدی داشته باشند.
در حال حاضر سرانه تولید آب در تهران، ۳۳۰ لیتر در روز و مصرف آب شرب در تهران روزانه ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۲۵۰ هزار مترمکعب افزایش مصرف اتفاق افتاده است.
مدیر ایران خودرو: پس از خروج پژو از ایران، ۱۵۰ میلیون یورو به‌عنوان خسارت دریافت شد
تولید پژو ۳۰۱ در حالی در ایران خودرو آغاز می‌شود که شریک بد‌عهد این گروه خودروسازی، ایران را ترک کرده و در حال حاضر تولید این خودرو توسط سازندگان ایرانی صورت می‌گیرد.
کشتی‌آرای با بیان اینکه حباب سکه با کاهش چشم‌گیر به ۲۲۰هزار تومان رسیده است، گفت: سکه‌های پیش‌فروش که سال ۹۷ به دست خریداران رسید این روز‌ها در بازار فروخته می‌شوند و این نشان می‌دهد دیگر نگه‌داری سکه به‌صرفه نیست.
معاون مهندسی ایران‌خودرو گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، خودرو‌های جدید با دانش فنی جوانان ایرانی وارد بازار می‌شود.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ازدریافت ۱۵۰میلیون یورو خسارت ازپژو ظرف ۵سال گذشته خبر داد و گفت: یکی ازقطعات استراتژیک صنعت خودرو که تابه حال هیچکس جرأت تولید آنرا نداشت، داخلی سازی کردیم.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد دولت در زمینه مدیریت بازار مسکن عملکرد قابل قبولی نیست و نمره قبولی نمی‌گیرد.
قیمت ارز و قیمت دلار امروز دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸ نسبت به روز گذشته کاهش یافته است که آن را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.
۳