راننده تاکسی به مرگ محکوم شد
کد خبر: 997199
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BPr
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۰
راننده تاکسی که در جریان دعوا بر سر سوار کردن مسافر، همکارش را به قتل رسانده بود به قصاص محکوم شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، این پرونده از تابستان سال‌۹۷ با مرگ مشکوک مرد جوانی به نام هادی در یکی از بیمارستان‌های شهر به جریان افتاد. با حضور مأموران پلیس در بیمارستان اولین تحقیقات نشان داد هادی ۲۷‌ساله که راننده تاکسی بود در جریان درگیری با یکی از همکارانش زخمی شده و بعد از انتقال به بیمارستان بر اثر شکستگی جمجمه و شدت خونریزی فوت کرده است.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی، عامل قتل به نام رحمان که خودش مقتول را به بیمارستان رسانده‌بود از سوی کارآگاهان پلیس بازداشت شد. متهم به پلیس‌آگاهی منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او با اقرار به جرمش در شرح حادثه گفت: «من و هادی راننده تاکسی بودیم و مدت‌ها همدیگر را می‌شناختیم. من مخارج زندگی‌ام را از راه مسافرکشی تأمین می‌کردم و قصد داشتم بعد از مدتی که به زندگی‌ام سر و سامان دادم ازدواج کنم، اما این حادثه همه آینده‌ام را خراب کرد.» متهم ادامه داد: «روز حادثه چند مسافر سوار کرده بودم و در حال حرکت بودم که هادی جلو آمد و مدعی شد مسافرانم را بی‌نوبت سوار کرده‌ام به همین دلیل او همه آن‌ها را از خودرو‌ام پیاده کرد. یکی از مسافر‌ها زن جوانی بود. او راضی نبود پیاده شود، اما هادی با او درگیر شد و او را به زور از خودرو‌ام پیاده کرد. به خاطر رفاقت چندساله‌ای که داشتیم سکوت کردم و حرفی نزدم، اما هادی از روی عصبانیت با مشت به آینه تاکسی‌ام کوبید و آنرا شکست.»

متهم در خصوص قتل گفت: «آن روز اصلاً کار نکرده بودم و دخلم خالی بود به همین دلیل برای تعمیر آینه بغل خودروام نتوانستم به تعمیرگاه بروم این شد که از خودروام پیاده شدم و خودم دست به آچار شدم. در حال درست کردن آینه بودم و پیچ گوشتی دستم بود که هادی بار دیگر به طرفم آمد و با من درگیر شد. با رفتار او عصبانی شدم و درگیری بالا گرفت. او سر پیچ گوشتی که دستم بود را گرفت و درحالیکه با هم کشمکش داشتیم پیچ گوشتی از دست او رها شد و تیغه آن به سر مقتول برخورد کرد.»

با اقرار‌های متهم، وی بعد از بازسازی صحنه جرم روانه زندان شد و پرونده بعد از صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. متهم در اولین جلسه رسیدگی به پرونده در یکی از شعبات مقابل هیئت قضایی حاضر شد. ابتدای جلسه اولیای‌دم درخواست قصاص کردند سپس متهم بعد از شرح ماجرا در آخرین دفاعش گفت: «آن روز مقتول در مکانی ایستاده بود که زمین شیب زیادی داشت به همین دلیل پایش پیچ خورد و محکم روی زمین افتاد و تیغه پیچ گوشتی به سرش خورد. وقتی او را خونین روی زمین دیدم بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم و او را به بیمارستان رساندم. حالا از این حادثه پشیمانم و باور کنید قتل او عمدی نبود. از اولیای‌دم درخواست گذشت دارم.»

در پایان هیئت قضایی با توجه به مدارک موجود در پرونده متهم را به قصاص محکوم کرد. به این ترتیب با تأیید حکم در دیوان عالی کشور در حالیکه راننده جوان نتواند رضایت اولیای دم راجلب کند در آستانه مرگ قرار خواهد گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار