تولید روزانه ۵۰ هزار ماسک و گان بیمارستانی توسط جهادگران بسیجی
کد خبر: 994649
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Akj
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
فرمانده سپاه کربلا خبر داد:
سردار بابایی از تولید روزانه ۵۰ هزار ماسک و گان بیمارستانی توسط جهادگران بسیجی خبر داد و گفت: ان شاء الله به سمت تولید ۳۰۰ هزار ماسک و گان بیمارستانی در روز هستیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سردار محمد حسین بابایی فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اینکه سپاه مبنی بر رسالتی که دارد با توجه به نیاز یک حرکت عمومی و انقلابی ورود پیدا می‌کند، گفت: به محض شروع بحران کرونا سپاه کربلا اقدامات خودش را شروع کرد و منتظر دستور سلسله مراتب نماند.

سردار بابایی با اعلام تشکیل پدافند زیستی سپاه کربلا که ذیل پدافند زیستی استانداری شروع به کار کرد، افزود: با پیشرفت کار و پیشرفت بیماری وضعیت تغییر کرد لذاسپاه با ایجاد قرارگاه جهادی به نام ابلاغ بین سپاه و دانشگاه علوم پزشکی وارد عمل شد.

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه قرارگاه مشترک جهادی استان، و بخش‌های مربوط به سپاه و بسیج که فرماندهان شهرستانی نسبت به آن توجیه شدند، ادامه داد: امروز سربازان خط مقدم جبهه مقابله با کرونا پزشکان و پرستاران و کادر‌های درمانی هستند و حتی درمانگاه‌ها که کار غربالگری را انجام میدهند.

سردار بابایی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح اقدامات قرارگاه جهادی مشترک پرداخت و با اشاره به ورود سازمان یافته مردم بیان کرد: در این قرارگاه در چهار گروه مردم را سازمان دهی کردیم که براساس تخصص و وظایف محوله کار می‌کنند.

به گفته فرمانده سپاه کربلا سفیران سلامت، مدافعان سلامت، ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت و ناظرین سلامت در چهار گروه در حال فعالیت هستند.

سردار بابایی با اشاره به سفیران سلامت که در بخش آموزشی و توصیه‌های بهداشتی به مردم مشغول کار هستند گفت: مدافعان سلامت هم در بخش ضدعفونی و گندزدایی محیط‌های شهری و روستایی با خودر‌های جنگ نوین، و نیز کمک به شبکه‌های درمان و مجموعه پزشکی در حال فعالیت می‌باشند.

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت هم در حال تولید و تهیه لوازم بهداشتی هستند، اعلام کرد: بیش از ۸۰۰ خیاط از سراسر استان با راه اندازی کارگاه‌های کوچک در حال تولید ماسک و گان‌های بیمارستانی هستند.

سردار بابایی در ادامه از تولید روزانه ۵۰ هزار ماسک و گان بیمارستانی توسط جهادگران بسیجی خبر داد و گفت: ان شاء الله به سمت تولید ۳۰۰ هزار ماسک و گان بیمارستانی در روز هستیم.

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه ناظرین سلامت هم با کمک به سازمان صمت، ناجا در حال کمک رسانی هستند، خاطرنشان کرد: هرجا عامه مردم به کمک آمدند معجزه رخ داد.

سردار بابایی در ادامه با اشاره به احتکار کالا‌های بهداشتی گفت: تا امروز بیش از ۵۰۰ هزار ماسک و دستکش و لوازم بهداشتی احتکار شده توسط سپاه و بسیج کشف شد که در اختیار علوم پزشکی مازندران قرار گرفت.

فرمانده سپاه کربلا به توزیع پک‌های بهداشتی هم اشاره کرد و یادآور شد: اولویت توزیع با مراکز درمانی وبهداشتی است و بعد از ان جامعه هدفی اعم از رانندگان تاکسی، پاکبانان، نانوایی ها، پمپ بنزین‌ها و مناطق محروم مشخص شده که بین آن‌ها توزیع می‌شود.

سردار بابایی ضمن قدردانی از خیرین استان که در تامین مواد اولیه لوازم بهداشتی و نیز سبدکلای معیشتی نیازمندان پای کار آمدند، افزود: از استاندار مازندران قدارنی می‌کنم که با حرکت جهادی وارد کار شد و برنامه‌های مختلف در سراسر استان داشت و از طرفی نیز همراه با دکتر ناصحی نماینده وزیر بهداشت با حضور در قرارگاه مشترک سپاه کربلا، جلساتی داشتیم که راهگشا بود.

فرمانده سپاه کربلا در پایان از مردم مازندران که خواستار فعالیت در هر چهارگروه قرارگاه جهادی برای مبارزه با کرونا هستند خواست که بر اساس رشته و تخصص خود به سپاه‌های شهرستانی مراجعه کنند تا بتوانیم با یک بسیج همگانی کرونا را شکست دهیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار