تسهیلات جدید سازمان تأمین اجتماعی برای مقابله با کرونا
کد خبر: 994241
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ae9
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی با همکاری معاونت درمان با ابلاغ نامه‌ای مشترک به مدیران بیمه‌ای و درمانی این سازمان در سراسر کشور خواستار ایجاد تسهیلات لازم به منظور ممانعت از انتقال بیماری کرونا در جهت حفظ سلامتی شدند.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: براساس نامه ابلاغ شده آمده است: به منظور پیش گیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، صیانت از سلامت بیمه‌شدگان و همکاران شاغل در واحد‌های اجرائی (بیمه‌ای و درمان) اقدامات مشروحه زیر انجام شود:

برگزاری جلسات کمیسیون‌های پزشکی (موضوع ماده ۹۱ قانون تأمین‌اجتماعی) و شورا‌های پزشکی تا پایان اسفند سال جاری موقتاً تعلیق می‌شود.

نظر به اینکه معرفی بیمه‌شدگان به کمیسیون پزشکی مستلزم مراجعه بیمه شده به پزشکان معالج و مراکز درمانی است، لذا فرآیند معرفی متوقف لیکن به منظور جلوگیری از زایل شدن شرایط مقرر در مواد (۷۵) و (۸۰) قانون تأمین اجتماعی، ضروریست متقاضیان به نحوی راهنمائی شوند تا نسبت به حفظ و ادامه بیمه پردازی اقدام کنند.

برای انعقاد قرارداد متقاضیان ادامه بیمه با ماهیت غیر اجباری مانند بیمه شدگان اختیاری، صاحبان حرف و مشاغل آزاد، رانندگان، کارگران ساختمانی و ... ضرورتی به معرفی آنان جهت انجام معاینات پزشکی بدو بیمه پردازی تا پایان زمان فوق الذکر است.

معرفی بیمه شدگان به مراجع پزشکی (پزشک معتمد، شورا و کمیسیون پزشکی) جهت بررسی استراحت پزشکی لغایت تاریخ صدرالاشاره ضرورتی ندارد، لیکن چنانچه تمدید اعتبار دفاتر درمانی مستلزم پرداخت غرامت دستمزد باشد، در این حالت با صدور سند علی الحساب و پرداخت بخشی از غرامت ایام بیماری این امکان فراهم شده است.

انجام کلیه بازرسی‌های مرتبط با امور بیمه شدگان خاص اعم از بیمه بیکاری، احراز اشتغال قالیبافان، کارگران ساختمانی و... در مهلت تعیین شده موضوعیت نخواهد داشت.

اخذ اثر انگشت در کلیه قرارداد‌ها و فرم‌های مربوط به فرآیند‌های ارائه خدمات بیمه‌ای متوقف شده است.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار