توزیع بسته‌های بهداشتی در بین مددجویان
کد خبر: 993516
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ASS
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بنیاد مستضعفان ۳۰ میلیارد تومان به کمیته امداد برای تهیه بسته‌های بهداشتی و توزیع آن در بین خانواده‌های مددجویان پرداخت کرد.
سرويس جامعه جوان آنلاين: سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفتگو با خبرنگار اجتماعی فارس‌درباره اقدامات تصورت گرفته برای مقابه با ویروس کرونا اظهار داشت: در شرایط فعلی و با توجه به ضرورت‌ها نیاز است که همه دستگاه‌ها، ارگان‌ها و مردم آنچه را که ستاد مقابله با کرونا در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به عنوان دستورالعمل ابلاغ کرده را رعایت کنیم تا به تعبیر مقام معظم رهبری از این ویروس منحوس به نام کرونا با سربلندی و موفقیت بیرون بیاییم و خبر مهار آن در کشور را به جهانیان اعلام کنیم.

وی بیان داشت: در کنار اقدامات صورت گرفته و تدابیر اتخاذ شده تعدادی از مردم آسیب پذیر جامعه در معیشت دچار مشکل می‌شوند و باید همه با همکاری کمک کنیم تا این مشکلات به حداقل برسد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: البته دولت تاکنون تصمیمات خوبی را اتخاذ کرده است و امروز هم دولت تصمیمی اتخاذ کرده که پرداخت معوقات بانکی تولید کنندگان به عقب بیفتد و اگر این موضوع را شورای پول و اعتبار تصویب کند دو ماه فرصت به تولید کنندگان برای پرداخت معوقات داده می‌شود.

بختیاری افزود:‌مشابه این تصمیمات دولت اقداماتی را انجام داده است تا مردم با مشکلات بیشتری مواجه نشوند. خیلی از بخش‌ها به خاطر مسائل بهداشتی تعطیل شدند و همین موضوع موجب شده سطح درآمد‌ها کاهش پیدا کنند و مددجویان کمیته امداد هم به واسطه سطح درآمد پایینی که دارند با مشکلاتی مواجه شدند که ما تلاش می‌کنیم مستمری‌ها را به موقع پرداخت کنیم و هدفمندی یارانه‌ها نیز به حساب مستمری‌بگیران کمیته امداد پرداخت می‌شود.

وی خبر داد: ریاست بنیاد مستضعفان ۳۰ میلیارد تومان به حساب کمیته امداد واریز کرده است تا بسته‌های بهداشتی در اختیار مددجویان قرار بگیرد و بنده نیز بخشنامه آن را به استان‌ها ابلاغ کرده‌ام و اولویت با خانواده‌های سالمندان و بیماران صعب‌العلاج است. البته در حال پیگیری هستیم که میزان این اعتبار را افزایش دهیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت:‌از سوی دیگر سازمان بیمه سلامت اعلام کرده که هزینه درمان بیماران گرفتار شده به کرونا را پرداخت می‌کند و این اقدام بر روی اقشار آسیب پذیر جامعه از جمله مددجویان کمیته امداد و بهزیستی فشار نیاورد.

بختیاری بیان داشت: با توجه به ایجاد قرارگاه‌ها و حضور سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و ارتش و دیگر دستگاه‌های ذیربط خبر‌های خوبی در مبارزه با بیماری کرونا در آینده اعلام خواهد شد و بعضی از کارخانجات هم در سه شیفت برای تولید وسایل بهداشتی کار می‌کنند تا بتوانیم این ویروس منحوس را مهار کنیم والبته این ویروس در ۶۰ کشور دنیا مردم را گرفتار کرده و قطعا همدلی و هماهنگی‌ها موجب ایجاد وفاق در جامعه خواهد شد؛ و امیدواریم ایران موفق‌ترین کشور در مهار این ویروس در آینده باشد
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار