جایگاه‌های سوخت به مواد ضدعفونی دسترسی ندارند
کد خبر: 993479
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ARr
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
در حالی که چند روز پیش مصوبه‌ای در خصوص جلوگیری از شیوع کرونا در جایگاه‌های سوخت ابلاغ شد، اما اکنون شاهد هستیم که بسیاری از جایگاه‌های سوخت مجهز به مواد ضدعفونی و دستکش‌های یک بار مصرف نیستند و بعضا در برخی جایگاه‌ها نیز سوخت گیری توسط اپراتور‌ها صورت نمی‌گیرد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: دو هفته‌ای است که ویروس کرونا در ایران جا خوش کرده و این موضوع باعث تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و تغییراتی در ساعات کار ادارات شده، این ویروس که از راه تماس دست با سطح آلوده منتقل می‌شود باعث شده تا دستورالعمل جدیدی از سوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برای سوختگیری در جایگاه‌ها صادر شود، دستورالعملی که با هدف کاهش تماس مراجعین با تجهیزات جایگاه‌ها و همچنین ضدعفونی آن‌ها صادر شده است.

با این وجود هنوز جایگاه‌ها مجهز به تجهیزات بهداشتی نشده‌اند آن طور که محمد عطاپور - مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین‌راهی - به ایسنا گفته هنوز هیچ امکاناتی به جایگاه‌های سوخت برای مقابله با ویروس کرونا داده نشده است و خود جایگاه‌ها سعی در تامین مواد ضدعفونی کننده دارند.

وی با اشاره کمیاب شدن مواد ضد عفونی کننده، اظهار کرد: لازم است تا دولت در این باره تدبیری داشته باشد تا بتوانیم جایگاه‌ها را عاری از هرگونه ویروس و آلودگی کنیم.

مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین‌راهی با تاکید بر اینکه سوخت گیری توسط اپراتور‌ها نجام می‌شود، گفت:سلامت کارکنان برای ما اولویت دارد به همین دلیل به جایگاه‌ها تاکید کرده ایم که خود کارکنان فرایند سوخت گیری خودرو‌ها را انجام دهند و لازم است که مردم نیز اعتماد کنند و از خودرو‌های خود خارج نشوند.

عطاپور افزود: دولت باید تدبیری لحاظ کند تا استفاده از کارت سوخت و کارت بانکی مشترک باشد یعنی از کارت سوخت برای پرداخت هزینه نیز استفاده شود. همچنین باید کاغذ را از چرخه سیستم فعالیت‌های جایگاه‌ها هرچه سریعتر حذف کنند تا مشکلی در این راستا به وجود نیاید.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و پیرو اطلاعیه‌های وزارت بهداشت درخصوص همکاری در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به کلیه جایگاهداران توزیع فرآورده مایع و سی‌ان‌جی مقرر شد تا فرآیند سوختگیری و پرداخت در تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت توسط اپراتور جایگاه انجام یا دستکش یکبار مصرف جهت استفاده عموم مردم در دسترس افراد قرار گرفته و فرایند سوختگیری و پرداخت بدون دستکش یکبار مصرف انجام نشود.

همچنین در این اطلاعیه آمده است که نازل‌ها و صفحه رمز کارت سوخت دیسپنسر‌ها و همچنین اماکن عمومی جایگاه (سرویس بهداشتی و...) مستمراً با مواد مناسب ضدعفونی و پایش بهداشتی شود. این طرح تا اطلاع ثانوی در تمامی جایگاه‌های کشور لازم‌الاجرا است
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار