تحریم‌های آمریکا مانند «کرونا» است، ترسش بیشتر از واقعیت آن است
کد خبر: 992194
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A78
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
روحانی:
رئیس‌جمهور با اشاره به تحریم مواد غذایی و دارو از سوی آمریکا علیه مردم ایران در کنار تحریم‌های اقتصادی ایران، اظهارداشت: اعمال این تحریم‌ها یک اقدام تروریستی است و انتظار داریم اتحادیه اروپا در این زمینه به وظیفه انسانی خود عمل کند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حجت الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار وزیر امور خارجه اتریش، روابط تهران و وین را بسیار خوب و دوستانه خواند و گفت: دو کشور ظرفیت‌های خوبی بویژه در زمینه‌های اقتصادی برای همکاری دارند و امیدواریم اتریش در توسعه همکاری‌ها به فشار‌های غیر قانونی و نادرست آمریکایی‌ها اعتنا نکند.

وی با بیان اینکه برجام و توافق هسته‌ای فقط تعلق به ایران، اروپا و یا کشور‌های ۱+۵ ندارد بلکه می‌تواند برای امنیت و صلح منطقه و جهان تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: ما هنوز هم بر این باور هستیم که می‌توانیم برجام و این توافق را حفظ کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه توافق هسته‌ای می‌توانست پایه خوبی برای ایجاد اعتماد جدید بین ما و غرب از جمله اتحادیه اروپا و آمریکا باشد، گفت: ایران به سهم خود به این توافق متعهد بوده است.

روحانی با اشاره به تحریم مواد غذایی و دارو از سوی آمریکا علیه مردم ایران در کنار تحریم‌های اقتصادی ایران، اظهارداشت: اعمال این تحریم‌ها یک اقدام تروریستی است و انتظار داریم اتحادیه اروپا در این زمینه به وظیفه انسانی خود عمل کند.

وی با بیان اینکه تحریم آمریکا مانند ویروس کرونا است که ترس و وحشت آن بیشتر از واقعیت آن است، گفت: انتظار از اتحادیه اروپا این است که در برابر اقدامات غیر قانونی آمریکا ایستادگی کند.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه امنیت منطقه ما باید توسط کشور‌های خود این منطقه تامین شود، گفت: امروز امنیت آبراهه‌های منطقه نسبت به گذشته کاهش یافته و بسیاری از کشور‌های منطقه ما همچون یمن، عراق، سوریه و افغانستان در شرایط امنیتی مناسبی قرار ندارند.

روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران «طرح صلح هرمز» را با هدف برقراری صلح و امنیت در منطقه ارائه کرده و این طرح با استقبال روبرو شده است، تصریح کرد: همه مشکلات منطقه ما ناشی از مداخلات غلط و غیرقانونی آمریکا در مسائل این منطقه است.

وی تاکید کرد: معتقدیم امنیت این منطقه در امنیت اروپا و همچنین امن بودن مسیر انرژی برای همه جهان و اروپا اهمیت دارد.

رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد همکاری‌های ایران و اتریش در زمینه‌های مختلف دو جانبه و منطقه‌ای بیش از پیش گسترش یابد و با سفر وزیر خارجه اتریش به ایران شاهد تحول مثبت در روابط دو جانبه و روابط با اتحادیه اروپا باشیم.

به گزارش مهر، «الکساندر شالنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور و صدر اعظم کشورش به رئیس جمهور ایران، روابط دو کشور را دوستانه و دیرینه توصیف کرد و بر تلاش برای توسعه و تعمیق این روابط در همه زمینه‌ها بویژه روابط تجاری و اقتصادی تاکید کرد.

وی با اشاره به میزبانی وین از مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵، برجام و توافق هسته‌ای را نقطه عطفی در اعتماد سازی در منطقه و جهان عنوان کرد و افزود: حفظ برجام سیاست اصلی ما و اتحادیه اروپا است و برای آن همه تلاش خود را انجام خواهیم داد.

وزیر امور خارجه اتریش تاکید کرد: معتقدیم که برجام در حفظ آرامش و ثبات منطقه نقش مهمی دارد و حفظ آن ضروری است و همچنین ایران نقش مهمی برای برقراری ثبات و امنیت در منطقه ایفا می‌کند.

شالنبرگ با اشاره به طرح صلح هرمز از سوی ایران برای برقراری صلح و آرامش درمنطقه و خلیج فارس، گفت: از نظر ما طرح صلح هرمز می‌تواند نقشه راه ایجاد صلح و ثبات در منطقه باشد و اتریش از این طرح که در جهت اعتماد سازی ارائه شده استقبال می‌کند و علاقمند است نقش مثبت خود را در این پروسه ایفا کند.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار