دغدغه معیشت مردم هیچ‌گاه برای اصلاح‌طلبان اولویت نبوده است
کد خبر: 991869
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A1t
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه:
سرويس سياسی جوان آنلاين: هرگز دغدغه معیشتی برای اصلاح‌طلبان اولویت نبوده است بلکه برای اینکه عرصه تاخت و تاز برایشان هموار باشد، مرتب دم از فضای باز سیاسی زده‌اند.
احمدعلی مقدم عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفتگو با فارس، به جریان‌شناسی اصلاح‌طلبان پرداخت و گفت: این جریان سیاسی که در سال ۷۶ با پیروزی دولت موسوم به اصلاحات پا به عرصه سیاسی کشو ر گذاشت، فراز و نشیب زیادی به همراه داشت و همواره با تشتت ذهنی سردمداران خود، کیان نظام را چندین بار دستخوش آشوب و فتنه کرده است، به شکلی که هیچ بلوایی را در کشور پس از انقلاب نمی‌توان یافت که یک سر آن به این جریان برنگردد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی افزود: جریانی که با شعار رسیدن به جامعه مدنی و قانونمداری بر سر کار آمد و دستیابی به مردم‌سالاری دینی را سرلوحه کار خود قرار داد، دیدیم وقتی در جریان انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ نتیجه‌ای غیر از خواست آنان حاصل شد، شعار مردم‌سالاری را لگدمال کردند، حق تصمیم مردم برای انتخاب رئیس‌جمهور برگزیده را نادیده گرفتند و کشور را هشت ماه به آشوب کشاندند.
مقدم با بیان اینکه اصلاح‌طلبان مرتب دم از آزادی، عقل‌سالاری و دوری از تحجر می‌زنند، تصریح کرد: آنان نهاد‌های مردم نهاد، شورا‌های صنفی و کارگری را تا جایی که با خواست آنان همسو باشد به رسمیت می‌شناسند، نمونه آن نحوه برخورد دولت اعتدال با مطالبات کارگری در جامعه بود، همگان دیدیم با کارگران هفت تپه، هپکو و... چه برخوردی داشتند.

وی در ادامه با اشاره به دو تشکل منحل شده اصلی این جریان گفت: اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت به عنوان دو بازوی قدرتمند اصلاح‌طلبان که به دلیل دست داشتن در فتنه ۸۸ و اعتقادات التقاطی یا دستگیر شدند یا به خارج از کشور گریختند و نوکری دشمنان نظام را می‌کنند، پس‌مانده‌های آنان در حزب کارگزاران سازندگی و حزب اعتماد ملی دیگر حرفی برای گفتن ندارند. این فعال سیاسی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان در حاشیه‌سازی‌های پوچ و دشمن شاد کردن و التهاب‌آفرینی یدطولانی دارند، گفت: اردوگاه پرتنش و پرحاشیه اصلاح‌طلبان در زیر سؤال بردن ارکان قانونی کشور خُبره است و همواره برای نظارت استصوابی شورای نگهبان شمشیر از نیام کشیده و علیه شورای نگهبان به غوغاسالاری می‌پردازد و اخیراً هم دیدیم، هم جناب روحانی هم انصاری از سردمداران این حزب چگونه به شورای نگهبان و نظارت استصوابی تاختند؛ دقیقاً همان نهادی که آنان را از فیلتر گزینش رد کرد و به قدرت نشاند، حالا که خرشان از پل گذشته یادشان آمده فیلتر نمی‌خواهند.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: آنان در تمام مدتی که در رأس قدرت بوده‌اند و، چون اکثریت‌شان از افراد متمول بوده‌اند، هرگز دغدغه معیشتی برای‌شان اولویت نبوده است بلکه دستیابی به آزادی‌های سیاسی برای اینکه عرصه تاخت و تاز برایشان هموار باشد، مرتب دم از فضای باز سیاسی زده‌اند، از این رو کمترین تأثیر را بر بهبود اقتصاد و معیشت مردم داشته‌اند و برخلاف خواسته‌های واقعی مردم حرکت و از اعتماد مردم حداکثر سوءاستفاده را کرده‌اند.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کرمان تصریح کرد: شیفتگی به غرب و بزرگ پنداشتن قدرت غرب و ترویج سبک زندگی غربی از مؤلفه‌های اصلی اخلاقی آنان است و به اسم تعامل با دنیا سعی کرده‌اند جواب موشک غرب را با مذاکره بدهند. وی ادامه داد: همواره نظام بیشترین امتیاز را به آنان داده است، اما با کمترین تبعیت از قانون بیشترین هزینه‌تراشی را برای نظام کرده‌اند و هیچ وقت از عناصر فراری از کشور و پناهنده سیاسی و محکومان سیاسی و اقتصادی خود برائت نجسته و علیه عناصر مجرم، خائن و وطن‌فروش خود موضع‌گیری نداشته‌اند. مقدم تأکید کرد: اصلاح‌طلبان بیش از ۲۰ سال سکاندار اجرایی کشور بوده‌اند، اما هیچ‌گاه سوءمدیریت و ناتوانی خود را نپذیرفته و با فرافکنی نظام را ناکارآمد نشان داده‌اند. نتیجه عملکرد اصلاح‌طلبان همین وضعیت بد اقتصادی کشور است که روحانی بر سر مردم آورده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار