مستند‌های روایت فتح ظرفیت بزرگی برای اردو‌های جهادی است
کد خبر: 991675
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049yl
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۵
معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین:
معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین در مراسم افتتاح دفتر جهاد سازندگی روایت فتح، این اقدام را در جهت ترویج فرهنگ اردو‌های جهادی و توسعه بسیج سازندگی توصیف کرد.
فرشاد رضایی‌دوست
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: سردار عبدالرضا آزادی بسیج اظهار داشت: «گروه مستند روایت فتح ظرفیت جدیدی را برای اردو‌های جهادی ایجاد کرده است. در این سال‌ها بنیاد واقعاً به مسئله اردو‌های جهادی و اقداماتی از این دست که در قالب اقتصاد مقاومتی بوده است، پرداخته، اما قرار شد باقوت و همت بیشتری به این مسئله توجه شود، یعنی به این حوزه ضریب بدهد و ان‌شاءالله دوستان بسیج سازندگی کمک و حمایت کنند کار‌های عمیق‌تر و مفصل‌تری برای ترویج حرکت‌های جهادی که مورد عنایت و توجه رهبری هم است صورت گیرد.» وی تصریح کرد: «این کار را واقعاً بسیج سازندگی می‌دانیم، البته همه کمک می‌کنند که زمینه را فراهم کنند که آثاری خوب، جذاب و جریان‌ساز تولید شود و کار‌های جهادی را در کشور تقویت کنند و عمق ببخشند.»

محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی نیز ضمن اظهار امیدواری از تأسیس این دفتر گفت: «امیدوارم دفتر جهاد سازندگی روایت فتح که با محوریت فعالیت گروه‌های جهادی در حال افتتاح است، بتواند منعکس‌کننده بخشی از فعالیت‌های جهاد موفقی که رهبر انقلاب اسلامی از آن نام بردند، باشد.»

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس آوینی‌هایی کنار فرماندهان بزرگ ما بودند که پیامشان را ارسال می‌کردند، اظهار داشت: «امروز که از دفاع مقدس و جنگ نظامی و سخت گذشته‌ایم، اما فشار‌ها و کمپین‌های حداکثری علیه انقلاب اسلامی بسیار وسیع است و تا دندان مسلح در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و... دشمن آرایش پیدا کرده است، ما باید با تکیه بر نیرو‌های انسانی خودباور و انقلاب پیام خود را صادر کنیم و به زعم رهبری پیشرانان این حرکت گروه‌های جهادی هستند.» رئیس سازمان بسیج سازندگی تأکید کرد: «فعالیت گروه‌های جهادی امروز باقی نمی‌ماند اگر بنیاد روایت فتح‌هایی نباشند که آنان را تصویر کنند، همچون شهید آوینی که دفاع مقدس ما را تصویر و برای همیشه در تاریخ ثبت کرد. ما امروز نیاز داریم پشتیبانی از جنس آوینی‌ها را داشته باشیم و شبکه‌سازی هدفمندی از جهادگران صورت گیرد. امروز ما ۱۲ هزار گروه جهادی جغرافیامحور و ۱۱ هزار گروه جهادی پایگاه‌محور داریم و ۸۵ درصد از این گروه‌های جهادی جوانان هستند.»

وی گفت: «به اعتقاد بنده این دفتر همان‌طور که رهبری فرمودند می‌تواند هنرمندانه این جهاد را منعکس کند. پیشنهاد ما این است که محور کار جهادگرانی باشند که ما با همکاری روایت فتح برایشان شبکه ایجاد می‌کنیم و اینجا مبنایی باشد که تفکر بیش از تشکل خودش را نشان بدهد و جهادگری را به عنوان فناوری مردمی از سوی انقلاب ترویج کنیم و ما هم در هر کجا که بتوانیم در خدمت این مجموعه هستیم.»

در پایان این مراسم روح‌الله رفیعی مدیر گروه مستند روایت فتح گفت: «اگر امروز ما بخواهیم در حوزه جنگ اقتصادی و اقتصاد مقاومتی فعالیتی انجام دهیم تا برای ۲۰سال آینده بماند، نیازمند محتوایی ارزشمند هستیم.» وی افزود: «با توجه به کثرت گروه‌های جهادی قطعاً پشتیبانی از همه این‌ها از عهده هیچ سازمانی برنمی‌آید، اما با توانمندسازی این گروه‌ها ما می‌توانیم محتوای خوبی را برای آینده در نظر بگیریم. برای امروز در مستند‌هایی که قرار است ساخته شود، ما به دنبال نشان دادن یک تشکل نیستیم و به دنبال برجسته‌سازی یک تفکر هستیم، به عنوان مثال ما نمونه‌های خوبی را به دست آورده‌ایم که با ۴۰میلیون برای ۲۰نفر اشتغال‌زایی کردند یا جایی که با ۳۰هزار تومان شغل‌های ایستا ایجاد شده است. این کار که به برکت جمهوری اسلامی و برای بومی‌سازی و شکستن قواره‌های غربی انجام می‌شود قطعاً ثمره‌ای جز پیروزی نخواهد داشت.»

مدیر گروه مستند روایت فتح با بیان اینکه دفتر جهاد را به یمن حضور هسته اولیه روایت فتح شروع کردیم، گفت: «بر این باور هستیم که امکانات و پول نقش زیادی در شکل انجام کار و فرآیند ندارد. امروز مجموعه‌ای داریم به نام روایت فتح و به آن فخر می‌ورزیم که محصول امکانات نبوده و محصول انسان‌های بزرگ است. به همین نیت تقاضا داریم دوستان کمک بکنند برای سرعت بخشیدن به این اتفاق، به هر حال کارمان را انجام می‌دهیم و کمک شما به این اتفاقات سرعت می‌بخشد.»

دفتر جهاد سازندگی روایت فتح با هدف ترویج فرهنگ جهاد و مقاومت از سوی گروه مستند روایت فتح رسماً کار خود را آغاز کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار