کارگاه صنایع دستی چرم دوزي در رشت افتتاح شد
کد خبر: 991577
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049xB
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان
در مراسم افتتاح کارگاه صنایع دستی در رشته سراجی سنتی (چرم دوزی) در شهر رشت، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با بيان اينکه صنایع دستی حوزه‌ای شاخص در ایجاد اشتغال‌زایی، تولید سرمایه و معرفی منطقه هستند...

در مراسم افتتاح کارگاه صنایع دستی در رشته سراجی سنتی (چرم دوزی) در شهر رشت، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با بيان اينکه صنایع دستی حوزه‌ای شاخص در ایجاد اشتغال‌زایی، تولید سرمایه و معرفی منطقه هستند، از حمايت هايشان از راه‌اندازی کارگاه‌ها و احیا رشته‌های فراموش شده در اين استان خبر داد.

 با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، کارگاه صنایع دستی در رشته سراجی سنتی (چرم دوزی) در شهر رشت افتتاح شد.

شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان در آیین افتتاح این کارگاه از راه‌اندازی چنین کارگاه‌هایی در سطح شهر ابراز خرسندی کرد و گفت: سراجی سنتی یا چرم سازی یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین هنرهای سنتی گیلان زمین است که متاسفانه در حال فراموشی است و در گذشته‌های نه چندان دور ساکنان شهر و روستا برای کفش‌دوزی، زین‌سازی، پوشش تسلیحات فردی و افسار و لگام و برخی از وسایل شکار به راسته بازار سراجان مراجعه می‌کردند.

وي با بیان اینکه افتتاح این کارگاه به‌منظور آموزش و ترویج رشته فراموش شده سراجی است افزود: صنایع دستی حوزه‌ای شاخص در ایجاد اشتغال‌زایی، تولید سرمایه و معرفی منطقه بوده و از راه‌اندازی کارگاه‌ها و احیا رشته‌های فراموش شده صنایع‌دستی در استان گیلان و حمایت می‌کنیم.

انتخابی با اشاره به لزوم برندسازی محصولات صنایع دستی گیلان افزود: نیاز است به منظور رقابت با کالاهای مشابه خارجی،هنرمندان صنایع دستی ضمن ارائه محصولات تلفیقی و خلاقانه، نسبت به بازاریابی و تبلیغ محصولات در شبکه‌های مجازی و بازار هدف اهتمام ورزند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار