عاملان قتل خانوادگی در ایستگاه محاکمه
کد خبر: 990778
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049kI
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵
مرد میانسالی که با همدستی همسر و خواهرزنش باجناقش را با شلیک گلوله به قتل رسانده‌بودند، به زودی از جنبه عمومی جرم در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه خواهند شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، رسیدگی به این پرونده از ۲۱‌اردیبهشت‌سال‌۹۱، همزمان با قتل مرد تاجری در خیابان عباسپور تهران از سوی مأموران پلیس آغاز شد. بعد از حضور مأموران در محل، اولین بررسی‌ها نشان داد، هومان ۶۰‌ساله که تاجر آهن است با شلیک گلوله به سرش کشته‌شده است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی همسر مقتول که در محل حاضر بود مورد تحقیق قرار گرفت. او در توضیح به مأموران گفت: «امروز صبح همراه دختر و پسرم به خانه خواهر شوهرم رفته بودیم. وقتی به خانه برگشتیم هر چه زنگ زدیم کسی در را باز نکرد. به همین خاطر با کلید یدک در را باز کردم که با جسد خونین شوهرم روبه‌رو شدم.»

با توضیحات همسر مقتول تحقیقات ادامه داشت تا اینکه مأموران دریافتند همسر مقتول به نام فریبا اختلافات زیادی با شوهرش داشته‌است به همین خاطر فریبا بار دیگر تحت بازجویی قرار گرفت، اما ادعا کرد از قتل شوهرش اطلاعی ندارد و نمی‌داند چه کسی او را کشته است.

اولین سرنخ برای شناسایی عامل قتل
تلاش برای شناسایی عامل یا عاملان قتل ادامه داشت تا اینکه چند سال بعد از حادثه مأموران دریافتند همسر مقتول با مرد جوانی به نام پرویز رابطه پنهانی دارد. بنابراین پرویز به عنوان مظنون به قتل تحت بازجویی قرار گرفت. این مرد در توضیح به مأموران گفت: «با شوهر خواهر فریبا به نام پیام دوست بودم و با هم رفت و آمد خانوادگی داشتیم تا اینکه با فریبا آشنا شدم. روزی پیام مرا به خانه‌اش دعوت کرد و در حالی که به خاطر خوردن مشروب حالت عادی نداشت ادعا کرد چند سال قبل با همدستی فریبا باجناقش را کشته است. ابتدا به حرفش اهمیتی ندادم، چون فکر کردم حال طبیعی ندارد و حرف‌هایش از روی عقل نیست، اما حالا که پلیس مرا به اتهام قتل عمد بازداشت کرده است، احتمال می‌دهم ادعا‌های پیام درست بوده است.»

با اظهارات مرد جوان اولین سرنخ در اختیار مأموران قرار گرفت و همسر مقتول بار دیگر تحت بازجویی قرار گرفت.

اقرار به قتل شوهر ۶ سال بعد از حادثه
زن میانسال وقتی با دلایل و مدارک روبه‌رو شد سرانجام پس از گذشت شش سال از حادثه به قتل شوهر‌ش با همدستی شوهرخواهرش اعتراف کرد. این زن در شرح ماجرا گفت: «شوهرم قبلاً ازدواج کرده بود، اما بچه‌دار نمی‌شد به همین دلیل همسر اولش را طلاق داد و در حالیکه ۲۰ سال از من بزرگتر بود به خواستگاری‌ام آمد. هومان تاجر آهن بود و وضع مالی خوبی داشت، اما مرد بداخلاقی بود. او هر بار به خاطر موضوع جزئی به من فحاشی می‌کرد و مرا کتک می‌زد. به خاطر رفتار‌های هومان دیگر تحمل زندگی با او را نداشتم. هربار هم اعتراض می‌کردم می‌گفت اگر از این زندگی راضی نیستی طلاق بگیر و برو.»

زن میانسال ادامه داد: «بعد از ازدواج با هومان بود که فهمیدم بچه دار نمی‌شود، اما پیگیر درمان شدم و جوانی‌ام را به پای او ریختم تا اینکه صاحب یک دختر و یک پسر شدیم، اما او باز هم بداخلاقی می‌کرد و پیشنهاد جدایی می‌داد که روزی با خواهرم تماس گرفتم و با او درباره رفتار‌های شوهرم صحبت کردم و گفتم قصد کشتن او را دارم. خواهرم ابتدا سعی کرد مرا منصرف کند، اما وقتی اصرار‌های مرا دید قرار شد با شوهرش صحبت کند تا کسی را برای کمک به من معرفی کند. این گذشت تا اینکه در سفر شمال با شوهر خواهرم صحبت کردم و همانجا نقشه قتل هومان را کشیدم.» همسر مقتول در خصوص قتل گفت: «روز حادثه طبق نقشه چند قرص خواب در غذای همسرم ریختم و همراه دختر و پسرم به خانه خواهرشوهرم رفتم. هنگام رفتن هم به سرایدار مرخصی دادم تا همراه خانواده‌اش به تفریح برود و او هم همراه خانواده‌اش به امامزاده نزدیک خانه رفت. بعد از ترک خانه پیام وارد خانه شد و با شلیک یک تیر به سر شوهرم او را به قتل رساند.»

دستگیری باجناق و اقرار به قتل
با اقرار‌های زن میانسال، شوهر خواهر او بازداشت شد. او با اقرار به جرمش در شرح ماجرا گفت: «مقتول مرد بداخلاقی بود. بار‌ها شکایت او را از همسرش شنیده بودم. او وضع مالی خوبی داشت و به خاطر موقعیتش به زن‌های فامیل حتی به دختران من نظر داشت. به همین خاطر وقتی پیشنهاد خواهرزنم را شنیدم قبول کردم، چون فکر می‌کردم ریختن خون او حلال است.» متهم در خصوص قتل گفت: «طبق نقشه یک اسلحه خریدم و روز حادثه با هماهنگی فریبا به خانه مقتول رفتم. هومان در اتاق خواب خوابیده بود. همانجا یک تیر به سرش شلیک کردم و از خانه بیرون رفتم. بعد از حادثه به اصفهان گریختم و اسلحه‌ای که با آن مرتکب قتل شده بودم را داخل رودخانه زاینده رود انداختم.»

محاکمه متهمان بعد از رضایت اولیای دم
با اقرار‌های دو متهم و بازسازی صحنه جرم، پیام به اتهام قتل عمد، فریبا به اتهام معاونت در قتل و خواهر فریبا نیز به اتهام تحریک به قتل روانه زندان شدند، اما همگی با قرار وثیقه آزاد شدند. پرونده در حال کامل شدن بود که اولیای‌دم با مراجعه به دادسرا اعلام رضایت کردند. باجلب رضایت اولیای‌دم، پرونده برای رسیدگی از جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا متهمان بعد از نوبت رسیدگی در یکی از شعبات دادگاه محاکمه شوند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار