ساخت ۱۰ هزار نیروگاه خورشیدی در خراسان‌جنوبی هفته آینده آغاز می‌شود
کد خبر: 989874
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Vi
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
عملیات اجرایی ۱۰ هزار نیروگاه خانگی استان خراسان‌جنوبی هفته آینده و با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه آغاز خواهد شد.
سرویس ایران جوان آنلاین: محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه احداث ۱۰ هزار نیروگاه خورشیدی از برنامه‌های استان است که علاوه بر تولید انرژی به عنوان منبع درآمدی اثرگذار برای مردم خواهد بود، گفت: خراسان‌جنوبی یکی از استان‌های با ظرفیت و برخوردار از مواهب و نعمت‌های الهی و محروم از توجه است.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های کلان محرومیت‌زدایی در خراسان جنوبی، افزود: پروژه احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان تا چند ماه آینده به اتمام خواهد رسید. استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از طریق مرز ماهیرود در سال ۲۰۱۸ بیش از یک میلیارد دلار صادرات داشتیم، ادامه داد: افغانستان بازار بکری دارد که در توسعه استان‌های شرقی می‌تواند تأثیرگذار باشد. معتمدیان با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای فعال کردن بازارچه‌های مرزی فراهم شده است، افزود: یکی دیگر از پیشران‌های توسعه، معادن هستند که در خراسان‌جنوبی بیش از ۴۹ ماده معدنی فلزی و غیرفلزی در استان وجود دارد. وی با بیان اینکه نهضت آبخیزداری و آبخوانداری در استان شکل گرفته است، تصریح کرد: به‌رغم اینکه این استان درگیر خشکسالی بوده، سیستم‌های آبیاری غرقابی و سنتی است و باید به سمت مکانیزه کردن سیستم‌های آبیاری پیش رویم که در این راستا فعالیت‌هایی انجام شده است. استاندار خراسان‌جنوبی با تأکید بر احیای قنوات، گفت: اجرای ۴۲۰ کیلومتر بزرگراه و باند دوم انجام شده که تحول خوبی در حوزه زیرساخت راه محسوب می‌شود. معتمدیان افزود: عملیات اجرایی پروژه راه‌آهن استان پس از سال‌ها انتظار با مصوبات دولت از طریق تأمین فاینانس داخلی و خارجی آغاز شده که تحولات بزرگی را در سطح استان به دنبال خواهد داشت. وی با اشاره به اجرای نهضت گلخانه‌ای و ایجاد هزار هکتار احداث گلخانه، اظهار کرد: بیش از هزار روستا در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته خالی از سکنه شده‌اند که پدیده حاشینه‌نشینی در استان‌های همجوار و مرکز استان از آثار منفی آن بوده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار