سالی ۱۵۰۰ زوج بسیجی از طرح رویش امید استفاده می‌کنند
کد خبر: 978962
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046fi
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
دکتر عیسی مالمیر مدیرعامل موسسه خدمات درمانی بسیجیان خبر داد:
سالانه حدود ۱۵۰۰ زوج بسیجی از طریق این طرح توسط موسسه خدمات درمانی بسیجیان به مراکز ناباروری طرف قرارداد معرفی می‌شوند
حوريه ملکی
سالانه حدود ۱۵۰۰ زوج بسیجی از طریق این طرح توسط  موسسه خدمات درمانی بسیجیان به مراکز ناباروری طرف قرارداد معرفی می‌شوند که از آذر ماه سال ۱۳۹۵ تا کنون بیش از ۶۰۰۰ زوج بسیجی جهت سیرمراحل درمان به این مراکز مراجعه کرده اند.

***

به گزارش جوان آنلاين، عیسی مالمیر، مدیرعامل موسسه خدمات درمانی بسیجیان در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت چهل سالگی بسیج، به تشریح اقدامات و خدمات بهداشتی و درمانی به نیروهای بسیجی و مردم مناطق محروم کشور پرداخت و گفت: موسسه خدمات درمانی بسیجیان از سال ۷۴ فعالیت خودش را با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بسیجیان و خانواده های آنها در کشور آغاز کرد که این خدمات شامل درمان مستقیم در مراکز موسسه و درمان غیر مستقیم، از طریق همکاری با سایر دستگاه ها بوده است.

وي با بيان اينکه در راستای برنامه های احداث، خرید و توسعه زیرساخت های بهداشتی درمانی و تجهیز آنها تا کنون بالغ بر  122  هزار متر مربع فضای درمانی در سطح کشور احداث و راه اندازی شده است، ادامه داد: اين مراکز موجبات اشتغالزایی بیش از  1600 نفر را بطور مستقیم و غیر مستقیم فراهم کرده است.

مالمير تاکيد کرد: این فضاها عمدتا با تاکید بر مناطق محروم کشور احداث شده اند. به طوری که بیش از ۴۶ مرکز درمانی داریم که ۳۷ مرکز در حال خدمات رسانی بوده و فعال هستند.

مدیرعامل موسسه خدمات درمانی بسیجیان با اعلام اينکه جامعه هدف ما نیروهای بسیجی و محرومان هستند، گفت: اين موسسه، خود را مکلف و ملزم به ارائه خدمات به همه محرومان کشور می داند.

 

* بهره مندي بیش از ۵۰۰ هزار نفر بسيجي از خدمات بیمه تکمیلی

 

اين مسئول از افتتاح ۱۲ درمانگاه جدید تا دهه فجر امسال در کشور خبر داد و گفت: تا پايان آذرماه ۴ درمانگاه در دو استان آذربایجان شرقی و خراسان رضوی، به صورت ویدئو کنفرانس، به بهره برداری می رسد و تا خرداد ۹۹، در مجموع 58 درمانگاه خواهد داشت.

وي با اشاره به پوشش بیمه ای ۱۱ هزار و ۵۰۰ خانوار بسیجی در کشور، افزود: بیمه این افراد با سازمان تامین اجتماعی است.

مالمير به بیمه تکمیلی بسیجیان هم گريزي زد و گفت: از سال ۸۸ تا کنون بیش از ۵۰۰ هزار نفر از بسیجیان از خدمات بیمه تکمیلی استفاده می کنند.

وی افزود: برای بیمه تکمیلی نیز موسسه خدمات درمان بسیجیان، یارانه ای ۵۰ تا ۶۰ درصدی پرداخت می کند که شامل بیمه رایگان عمر و حوادث بیمه آتش سوزی منزل نیز می شود.

مدیرعامل موسسه خدمات درمانی بسیجیان به اقدامات گروه های جهادی بسیج برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم مناطق محروم کشور اشاره کرد و گفت: بیش از ۷۰۰ تیم شهید رهنمون در سراسر کشور مشغول ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به محرومان هستند که ۱۰۰ تیم در تهران بزرگ مستقر است.

وي با تاکید بر اینکه تیم های شهید رهنمون به صورت ثابت در مناطق جغرافیایی ثابت مشغول ارائه خدمات سطح یک به محرومان هستند، افزود: تاکید ما بر ثابت بودن حضور تیم ها در این مناطق است تا بتوانند پیگیر وضعیت سلامت مردم باشند و فقط به انجام ویزیت بسنده نمی شود.

مالمير از فعالیت ۸۰۰ تیم بسیج جامعه پزشکی خبر داد و گفت: بیش از ۲۸۰ گروه جهادی از سال ۹۵ تا امروز به مناطق محروم اعزام شده اند و بیش از ۱۵۸ هزار نفر از هموطنان مناطق محروم از خدمات پزشکی و پیراپزشکی این تیم ها برخودار شده اند.

 

* حمایت از زوج های نابارور بسیجی، با اجراي طرح رویش امید

 

مدیرعامل موسسه خدمات درمانی بسیجیان، به سایر برنامه های این موسسه در نظام سلامت کشور اشاره کرد و افزود: بر اساس اسناد بالادستی و در جهت تحقق بند ۱۲ سیاست های ابلاغی رهبری در حوزه سلامت، به موضوع طب سنتی، سبک زندگی اسلامی-ایرانی و تعالی جمعیت ورود کرده ایم.

وي در رابطه با حمایت از زوج های نابارور بسیجی، به اجراي طرح رویش امید اشاره کرده و گفت: با توجه به بند 4 سیاستهای جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر ارتقاء پویائی و بالندگی و جوانی جمعیت با افزایش نرخ باروری و با عنایت به اینکه توسعه جمعیت، مسئله ای بنیادین در امر سیاستگذاری و برنامه ریزی آینده کشور است، حل مشکلات و موانع رشد جمعیتی از جمله حل مشکل ناباروری می تواند تأثیر بسزایی در افزایش نرخ رشد جمعیت ایفاء کرده و آینده ای روشن را برای کشور به ارمغان آورد .

مالمير ادامه داد: در راستای تحقق اهداف مذکور بود که موسسه خدمات درمانی بسیجیان طرح رویش امید را به منظور حمایت از زوج های نابارور و با هدف توسعه دسترسی همه افراد به خدمات درمان ناباروری در دستور کار خود قرار داد تا ضمن ارتقاء سلامت زوجین سایر ابعاد سلامت آنان مثل مسائل اجتماعی ، روانی و معنوی خانواده نیز ارتقاء یابد.

به گفته اين مسئول در این راستا در آذر ماه سال 95 همزمان با هفته مبارک بسیج قراداد همکاری با مرکز درمان ناباروری شهید صدوقی یزد و در سال های 96 و 97 با مراکز رویان تهران، جهاد دانشگاهی کرمانشاه و مرکز ناباروری میلاد مشهد منعقدگردید.

مدیرعامل موسسه خدمات درمانی بسیجیان، هدف از این طرح را افزایش نرخ رشد جمعیت ، برقراری دسترسی عادلانه به خدمات درمان ناباروری جهت زوج های نابارور بسیجی ، کاهش پرداخت هزینه های درمان ناباروری از سبد هزینه ای خانوار و بهبود کیفیت ارائه خدمات به  زوج ها عنوان کرد.

وي با تاکيد بر اينکه مشمولین این طرح زوج های ناباروري هستند که دارای تأییدیه استحقاق دریافت کمک هزینه از سازمان را داشته و سن  خانم کمتر از 42 سال باشد و گفت: سالانه حدود1500زوج بسیجی از طریق این طرح توسط  موسسه خدمات درمانی بسیجیان به مراکز ناباروری طرف قرارداد معرفی می شوند که از آذر ماه سال 1395 تا کنون بیش از 6000 زوج بسیجی جهت سیرمراحل درمان به این مراکز مراجعه کرده اند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار