"دیشب که تو خواب بودی دنیا بیدار بود"
کد خبر: 977092
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046BY
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
رییس اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه شهرداری اصفهان :
غرفه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با برنامه های متنوع در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تا 23 آبان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب اصفهان میزبان شهروندان است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،رییس اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: چهاردهمین نمایشگاه کتاب اصفهان با شعار "بخوان برای زندگی" با حضور ناشران اصفهان و تهران 18 تا 23 آبان ماه از ساعت 9 تا 20 در نمایشگاه بین المللی استان اصفهان در حال برگزاری است.

طیبه فاطمی اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و ارائه برنامه ها، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان غرفه ای در سالن نقش جهان دارد که در این غرفه هر روز برنامه های مختلفی اجرا می شود.

وی افزود: برنامه هایی از جمله چرخه دانایی،  قصه خوانی به سبک کتاب باز  توسط پرفورمنس ها و به وقت نوجوانی در این غرفه اجرا شده و همچنین برنامه "شهربیدار" با هدف تربیت کودکان و نوجوانان کتابدار، پژوهشگر، ناشر، نویسنده و تکنولوژیست و شهروندان مطلع و آگاه با شعار "دیشب که تو خواب بودی دنیا بیدار بود" و نشستی با موضوع "نحوه فرزند پروری و نقش مطالعه در تربیت اثربخش" برگزار می شود.

 رییس اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در تشریح دیگر برنامه های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در نمایشگاه کتاب اصفهان، گفت: دوستی با کتاب، کتابخوانی، کتاب سازی، معرفی باشگاه کتاب کتابخانه میرداماد و معرفی اسناد تاریخی و کتابخانه دیجیتال از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در این غرفه است.

فاطمی افزود: تمام کتاب های انتشارات سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با تخفیف 20 تا 30 درصد در این نمایشگاه به فروش می رسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان نیز در نظر دارد به زیباترین عکس شهروندی از نمایشگاه کتاب اصفهان جایزه دهد.

 

 

 

 

موج کتاب سازی در مسابقه "من، دوستدار کتاب"

مسابقه کتاب سازی "من، دوستدار کتاب" ویژه مقاطع تحصیلی دوره اول و دوم ابتدایی و دوره اول متوسطه از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و با همکاری منطقه پنج شهرداری اصفهان برگزار می شود.

در روزگار پیشرفت های چشمگیر بشر در عرصه های دانش و نوآوری و فرهنگ، کتاب نه تنها اهمیت خود را از دست نداده، که گسترده تر و تازه تر شده و جلوه هایی پایدارتری یافته است، اما باید دانست نه داشتن يک كلكسيون از رمان‌های نامدار در كتابخانه و نه هر هفته به شهركتاب رفتن، هيچ يک نمی تواند از دانش آموزان يک كتابخوان حرفه‌ای بسازد و کتابخوان کردن آن ها باید با روش های خلاقانه صورت بگیرد.

مدیر کتابخانه شهید طاهری در این رابطه گفت: مسابقه کتاب سازی "من، دوستدار کتاب" در همین راستا ویژه مقاطع تحصیلی دوره اول و دوم ابتدایی و دوره اول متوسطه از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و با همکاری منطقه پنج شهرداری اصفهان برنامه ریزی شده است.

فاطمه سادات کاظمی اظهار داشت: این مسابقه در دو بخش آزاد با هر سلیقه و موضوعی که دانش آموزان دوست دارند و ویژه پیرامون ولادت پیامبر اکرم(ص) با محوریت صداقت و راستی ایشان و همچنین گرامیداشت روز اصفهان تحت عنوان"شهر من اصفهان" برگزار می شود.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار 28 آبان ماه است، بیان کرد: علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار به کتابخانه شهید طاهری در بلوار ارتش خیابان مسجد اعظم، کتابخانه موسی بن جعفر در خیابان خاقانی، مسجد موسی بن جعفر، خانه فرهنگ اندیشه در خیابان حکیم نظامی، خیابان حسین آباد و فرهنگسرای سبحان سپاهان شهر مراجعه کنند.

مدیر کتابخانه شهید طاهری نباید والدین در این مسابقه به دانش آموزان کمک کنند، افزود: این مسابقه چارچوب ندارد و دایره خلاقیت دانش آموزان را محدود نمی کند و در واقع آنها می توانند داستانی را با تصویر یا متن روی پارچه یا مواد بازیافتی روایت کنند و به محل های تحویل آثار ارائه دهند.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار