جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی به ۲۰ سال حبس محکوم شد
کد خبر: 975912
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045sW
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۵
علیرضا زیباحالت‌منفرد معروف به جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی از سوی دادگاه به ۲۰سال حبس محکوم شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: رضا جعفری وکیل مدافع علیرضا زیباحالت منفرد گفت که دادگاه در حکم صادره برای زیباحالت، او را به ۲۰ سال حبس و یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو رد مال و جزای نقدی محکوم کرده است.

این وکیل دادگستری افزود: پرونده زیباحالت با اعتراض وی به حکم صادره برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به دیوان عالی کشور ارسال شده است.

۲۶ دی سال ۹۵ بود که اداره کل امور بین‌الملل قوه‌قضائیه از دستگیری و استرداد یکی از متهمان اصلی پرونده فساد بزرگ نفتی خبر داد؛ متهمی که تا آن زمان نامش زیاد به گوش نخورده بود و حتی در جلسات رسیدگی به پرونده فساد نفتی، کمتر نامش به میان می‌آمد.

اداره‌کل امور بین‌الملل قوه قضائیه در اطلاعیه استرداد این متهم اعلام کرد: «متهم مذکور به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۸ تهران تحت تعقیب بین‌المللی قرار گرفته و توسط پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی با همکاری سایر نهاد‌ها به کشور مسترد شد. درخواست استرداد متهم ابتدا به کشور مالزی ارسال و وی در آنجا دستگیر شد، اما استرداد او ناکام ماند تا اینکه در کشور دیگری شناسایی و دستگیر شد.»

با توجه به اینکه قبلاً قاضی صلواتی به پرونده بابک زنجانی متهم اصلی فساد نفتی و حمید فلاح هروی و مهدی شمس دو تن از همدستان زنجانی رسیدگی کرده و اشراف کاملی نسبت به این پرونده داشت، پرونده زیباحالت منفرد نیز به عنوان جعبه سیاه فعالیت‌های مجرمانه زنجانی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارسال شد و دادگاه پس از برگزاری جلسات محاکمه، حکم این پرونده را صادر کرد.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، زنجانی و دو تن از شرکایش را پیشتر به اتهام افساد فی‌الارض به اعدام محکوم کرد که این رأی در ارتباط با زنجانی در دیوان عالی کشور تأیید و در خصوص دو متهم دیگر نقض شد. پرونده فلاح هروی و شمس برای رسیدگی در شعبه هم عرض به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ارجاع شد که قاضی مقیسه نهایتاً این افراد را به ۲۰ سال حبس محکوم کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار