طرح ساماندهی موتورسواران عملیاتی می‌شود
کد خبر: 975884
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045s4
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۷
فرمانده انتظامی پایتخت اعلام کرد که طرح ساماندهی موتورسواران از رو ز سه شنبه در تهران عملیاتی می‌شود. سردار حسین رحیمی همچنین به شهرداری هشدار داد در صورتی که به نظرات کارشناسانه پلیس در خصوص طرح ترافیک جدید توجه نشود پلیس یکطرفه تصمیمات خود را اجرا خواهد کرد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، سردار حسین رحیمی صبح دیروز در نشست خبری گفت: «هشت مورد تخلف از جمله، حرکت در جهت مخالف در خیابان‌ها، حرکت در خطوط ویژه، حرکت در پیاده‌روها، عبور از چراغ قرمز، همراه نداشتن مدارک، نداشتن پلاک، مخدوش بودن پلاک، حرکت‌های نمایشی مانند تک‌چرخ و... وجود دارد که اگر موتورسیکلت‌سواران مرتکب این تخلفات شوند، با آن‌ها برخورد و بعد از اعمال قانون موتورسیکلت این افراد به پارکینگ منتقل خواهد شد، اما در مورد پنج تخلف از جمله پوشاندن پلاک با قفل، پوشاندن پلاک با طَلق، حمل بار‌های نامتعارف، عدم استفاده از کلاه ایمنی استاندارد و ایستادن روی خط عابر پیاده از سوی موتورسیکلت‌ها اعمال قانون می‌شود، اما موتورسیکلت آن‌ها به پارکینگ منتقل نمی‌شوند.
 

سردار رحیمی با بیان اینکه بیش از ۴۵‌درصد کشته‌ها در پایتخت از ابتدای سال تاکنون مربوط به موتورسیکلت‌سواران بوده است، اظهار داشت: «پلیس مخالف استفاده از موتورسیکلت نیست، ولی به موتورسیکلت‌سواران هشدار می‌دهد تا قانونمند رفتار کنند در غیر این صورت با آن‌ها برخورد جدی خواهد شد.»

وی در پایان در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا این طرح در مکان‌های پرتردد از جمله بازار و معابر آن که مشکلاتی در عبور و مرور شهروندان ایجاد کرده است اجرا می‌شود یا نه گفت: «در گام اول این طرح نیرو‌های پلیس در ۶۰‌نقطه شهر تهران از جمله شمال، جنوب، شرق و غرب مستقر خواهند شد و این طرح در آینده گسترده‌تر نیز خواهد شد.»

هشدار پلیس به شهرداری
‌پلیس با کلیات طرح ترافیک جدید مشکلی ندارد، اما به برخی از جزئیات و نحوه اجرای آن ایراداتی داشته است. در همین راستا پلیس نظرات کارشناسی خود را در هفت تا هشت مورد به شورای شهر تهران ارائه داده‌است و باید به این موارد توجه شود، اما تا این لحظه شهرداری هیچ اقدامی نکرده‌است. بنابراین اگر شهرداری به این موارد توجهی نکند پلیس یک طرفه تصمیمات خود را گرفته و به مرحله اجرا خواهد گذاشت. طرح جدید ترافیک که از اول تیرماه جایگزین طرح زوج و فرد سابق شد تغییری در محدوده و ساعت اجرای طرح ترافیک اصلی ایجاد نکرد، بلکه تغییرات در شیوه ورود خودرو‌ها به محدوده ایجاد کرد که پلیس از شهرداری درخواست کرد ایراد‌های موجود را رفع کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار