نتیجه تصمیم‌های غلط اقتصادی به دستگاه قضایی تحمیل می‌شود
کد خبر: 975883
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045s3
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
رئیس قوه قضائیه گفت: مجرمان و کسانی که به زندان می‌روند، محصول آسیب‌های اجتماعی هستند. زندان‌های ما از این پس محل بازاجتماعی کردن افراد خواهند بود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در نشست هم‌اندیشی نخبگان و فعالان حوزه آسیب‌های اجتماعی گفت: آنچه برای همه ما روشن است، این است که اصل آسیب‌های اجتماعی یک واقعیت انکارناپذیر است و دور از هرگونه سیاه‌نمایی باید واقعیات را دید و واقع‌نگر بود، در این قضیه خوش‌بینی و بدبینی و نه افراط و تفریط نباید داشت، باید واقعیات را دید و آسیب‌شناسانه عمل کرد.

رئیسی تصریح کرد: حتی کسی که آسیب او تبدیل به جرم می‌شود و ناگزیر باید در دادگاه محاکمه و به عنوان مجرم در زندان نگهداری شود، از این به بعد به عنوان یک آسیب دیده اجتماعی با او برخورد می‌شود، باز اجتماعی کردن این فرد مهم است، لذا نگاه ما در این حوزه نگاه کاملاً اسلامی و ترمیمی خواهد بود، زندان محل بازاجتماعی کردن و بازسازی کردن افراد است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه به هیچ عنوان این میزان از آسیب‌های اجتماعی زیبنده نظام اسلامی نیست، تأکید کرد: مجموعه دانشگاه و دستگاه‌های اجرایی باید دست به دست هم دهند و آسیب‌های اجتماعی را در این رابطه به کمترین میزان برسانیم و همگان در این رابطه مسئولیت دارند.

آیت‌الله رئیسی در بخشی از اظهاراتش در این نشست گفت: هیچ دستگاهی را در کشور نمی‌شناسم، مگر اینکه وظیفه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب را در جامعه عهده‌دار باشد.

وی در بیان مصداقی افزود: اگر دستگاه‌های اقتصادی، تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری درستی در حوزه مسائل اقتصادی نداشته باشند به میلیون‌ها چک بلامحل تبدیل می‌شود که یک بخش آن به دستگاه قضایی وارد و بخشی دیگر به بحران اجتماعی، اقتصادی و مشکل در بازار تبدیل می‌شود.

رئیس قوه قضائیه افزود: افزود: پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری اینگونه نباشد که فقط کتابخانه‌ای باشد و در بایگانی دانشگاه نگهداری شود، این پایان‌نامه‌ها باید به حوزه عمل بیایند و به دست مجریان و کسانی که نیازمند آن هستند برسد.

گفتنی است، در ابتدای این جلسه، نخبگان و فعالان حوزه آسیب‌های اجتماعی مانند تقی آزاد ارمکی استاد دانشگاه تهران، احمد نوریان معاون اجتماعی نیروی انتظامی، مرضیه ابراهیمی استاد دانشگاه شهید بهشتی و... حدود دو ساعت به بیان نظرات خود در این حوزه پرداختند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار