زلال بیکرانی‌که جانمان را از پلیدی‌ها پاک می‌کند
کد خبر: 975448
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045l2
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۰
تردیدی نیست که آدمی با قرآن به اوج می‌رود. کتابی که فقط در ابتدای نزولش و به سبب زیبایی‌های ظاهری‌اش معجزه نبود بلکه اصلی‌ترین علت اعجاز آن زنده بودن آن است.
بهنام صدقی
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: قرآن، بهترین مشاور انسان است. کتابی که پس از ۱۴۰۰ سال و اندی که از نزولش می‌گذرد هر روز بر درجه اعجاز و اعتبارش افزوده می‌شود. کتابی که شفا می‌دهد، آرام‌بخش است، بهترین راهنمای انسان در هر زمینه‌ای است، خبر از گذشتگان و سرنوشت کارهایشان می‌دهد، کتابی که آدمی را با سنت‌های الهی آشنا می‌کند، به انسان‌ها می‌آموزد که خداوند برای پاداش و کیفر اعمالشان، قوانین مشخصی دارد.

تردیدی نیست که آدمی با قرآن به اوج می‌رود. کتابی که فقط در ابتدای نزولش و به سبب زیبایی‌های ظاهری‌اش معجزه نبود بلکه اصلی‌ترین علت اعجاز آن زنده بودن آن است. کتابی که مانند یک موجود جاندار است که برخی آن را به دریایی تشبیه می‌کنند که فردی که به سمت آن می‌رود گویی در کنار ساحل آن قدم برمی‌دارد و از زیبایی‌های ظاهری آن استفاده کرده و لذت می‌برد، اما وقتی کمی بیشتر و عمیق‌تر در عرصه قرآن وارد شود گویی پا به عمق این دریا گذاشته و با غواصی در اعماق دریای بی‌پایان قرآن هر لحظه به مروارید یا شیء گرانبهایی می‌رسد که می‌تواند به سادگی کل زندگی خود را با آن بسازد!

وجه دیگر اعجاز آن این است که از آنجایی که هر انسانی سطح خاصی از درک و فهم و سواد را در کارنامه خود ثبت می‌کند، نوع برداشت‌ها نیز از قرآن به میزان مشخصی است. بزرگی می‌گفت: یک نفر اندازه یک قاشق می‌تواند از دریای بی‌پایان قرآن برداشت کند، یک نفر به اندازه یک تشت، یک نفر به اندازه یک استخر و همین طور بیشتر و بیشتر. هرکس به قدر ظرفیت فهم و درک خودش می‌تواند از آن بهره‌مند شود و این حکیم گرانقدر آنقدر دست و دل باز است که هیچ مراجعه‌کننده‌ای را از خود نراند.

رهبر معظم انقلاب در باره انس با قرآن می‌فرماید: در این فضای آلوده مادیات، شایسته است در دریای بی‌کران معنویت قرآن کریم شنا کرد، تا از پلیدی‌های دنیا پاک شد و این، جز با انس مدام با این کتاب آسمانی ممکن نیست.
با قرآن باید مثل آیینه مواجه شد؛ پاکیزه، براق و بی‌زنگار، تا قرآن در دل ما منعکس شود. قرآن باید در جان ما انعکاس پیدا کند. این، همیشه و برای همه نیست؛ برای کسانی است که دلشان را با صفای باطن و نفس پاکیزه کنند؛ با ایمان، با باور و با قبول با قرآن مواجه شوند، والا کسانی که دل معاند دارند، بنای برنشنیدن و نفهمیدن دارند، نوای قرآن، کلام قرآن و پیام قرآن در دل آن‌ها اثری نمی‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار