کسب ۱۴مدال در المپیاد‌های «کامپیوتر» و «نجوم و اخترفیزیک»
کد خبر: 965581
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043Bt
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴
دانش‌آموزان ایرانی در المپیاد‌های جهانی «کامپیوتر» و «نجوم و اخترفیزیک» موفق به کسب ۱۴ مــدال رنگارنــگ شـدند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: عنایت سالاریان، معاون مرکز استعداد‌های درخشان گفت: دانش‌آموزان ایرانی در المپیاد‌های جهانی «کامپیوتر» و «نجوم و اخترفیزیک» موفق به کسب ۱۴ مدال رنگارنگ شدند.

وی افزود: در المپیاد نجوم و اخترفیزیک دانش‌آموزان هفت نقره و سه برنز کسب کردند و در المپیاد کامپیوتر یک طلا و سه نقره به دست آوردند. سالاریان اضافه کرد: در المپیاد نجوم و اخترفیزیک، دانیال جلاییان سامانی، علیرضا حیدری، پانیذ حلواچی، امیر محمد مارشال، علی مهربانی، مهیار دست‌مزدی و آریا همتیان موفق به کسب مدال نقره و همچنین راستین رسولی، علیرضا کریمی و حمیدرضا یعقوبی موفق به کسب مدال برنز شدند.

وی افزود: در المپیاد کامپیوتر مهدی جعفری راویز موفق به کسب مدال طلا و ارشیا سلطانی، کسری مظاهری و سید مهرشاد میرمحمدی موفق به کسب مدال نقره شدند. معاون مرکز استعداد‌های درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: امسال در المپیاد کامپیوتر، تیم دانش‌آموزان ایران چهارم شد و این در حالی است که رتبه ایران در سال گذشته ۱۴ بود. در المپیاد نجوم و اخترفیزیک هم رتبه ایران در سال گذشته اول بود که هنوز نتیجه اعلام نشده است.

وی تصریح کرد: المپیاد جهانی «کامپیوتر» از ۱۳ تا ۲۰ مرداد در آذربایجان و المپیاد جهانی «نجوم و اخترفیزیک» از ۱۰ تا ۲۰ مرداد در مجارستان برگزار شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار