‌یک اصلاح‌طلب: دچار انحطاط اخلاقی شده‌ایم!
کد خبر: 958142
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041Fu
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۱
عبدالله مؤمنی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به جمع آن دسته از اصلاح‌طلبانی پیوست که با نزدیکی به موضع کارگزاران سازندگی در مورد محمدعلی نجفی، اصلاح‌طلبان تندرو را در مورد حمایت از او و اصرار بر شهردار شدنش سرزنش می‌کنند. او در بخشی از یادداشت خود نوشته: «در رابطه با ماجرای قتل میترا استاد، آنچه مورد انتقاد کلیت جامعه هواداران اصلاحات در سراسر کشور است این است که چرا به‌رغم داشتن آگاهی از وضعیت بغرنج دکتر نجفی، عده‌ای با اصرار دنبال چنین انتخاب ویرانگری بودند که در آن نه از تاک نشان ماند نه از تاک‌نشان؟!» نکته این است که اصرار اصلاح‌طلبان رادیکال (همان مشارکتی‌های سابق) بر این انتخاب ویرانگری که عبدالله مؤمنی توصیف می‌کند، تنها مورد انتقاد هواداران اصلاحات نیست؛ تقریباً همه مردم معترض هستند.
او در ادامه می‌نویسد: «کسانی که درباره عواقب چنین انتخاب و هزینه‌هایی که مترتب بر آن خواهد بود، آگاه بودند، نمی‌توانند در مقابل پاسخگویی به این اتفاق که لطمات جبران‌ناپذیری بر پیکره جامعه و اصلاحات داشته سکوت کرده یا غیرمسئولانه برخورد کنند.» او به درستی از لزوم پاسخگویی این دسته از اصلاح‌طلبان می‌گوید. کسانی که نه فقط به جریان اصلاحات، بلکه به اعتماد عمومی مردم و نیز توسعه شهری تهران آسیب زدند. آیا پاسخگویی به مردم جزیی از تعاملات مسئولان با مردم در جامعه مدنی‌شان نیست؟!
مؤمنی در بخشی دیگر می‌نویسد: «فارغ از انگیزه کاوی و نیت‌خوانی این اتفاق دهشتناک (قتل میترا استاد)، اما امروز کالبد بی‌روح و خسته جریان اصلاحات بیش از همیشه در معرض سؤال است و این موضوع نشان‌دهنده این است که جریان اصلاحات بیش از کاهش و زوال سرمایه سیاسی‌اش و کاسته شدن از حضور مؤثرش در جامعه با سقوط و زوال و انحطاط اخلاقی نیز مواجه شده است.»
گویا تیر‌های کلت نجفی نه فقط بر بدن میترا استاد و دیوار‌های حمام، بلکه بر دیواره اعتماد به سران اصلاح‌طلب و بر بدن اصلاحات خورده است. بالا گرفتن اختلافات درونی اصلاح‌طلبان پس از این قتل، زخم‌های این گلوله است!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار