دیه زن باردار از بیت‌المال پرداخت می‌شود
کد خبر: 956152
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040jo
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۸
ناکامی پلیس برای یافتن عامل قتل زن بارداری که با شلیک گلوله به قتل رسیده بود موجب شد دیه او از بیت‌المال پرداخت شود. پرداخت دیه جنین مقتول در دست بررسی است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گزارش خبرنگار ما، این پرونده از سال‌۸۵ و همزمان با کشف جسد زنی جوان در خانه‌اش در یکی از محله‌های تهران به جریان افتاد. جسد متعلق به شهرزاد ۲۸‌ساله بود که بر اثر شلیک گلوله از سوی فرد ناشناسی به قتل رسیده بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی شوهر آن زن مورد تحقیق قرار گرفت و در توضیح به مأموران گفت: «من و همسرم سرایدار یک خانه باغ در بالای شهر تهران هستیم. روز حادثه با همسرم در حیاط نشسته بودیم که ناگهان مرد جوانی در حالیکه صورت خود را پوشانده بود بالای دیوار پرید و ناگهان با اسلحه به سوی همسرم شلیک کرد. بلافاصله دنبالش دویدم، اما او گریخت و رفت.»
با ثبت این توضیحات مأموران در روند تحقیقات، صاحب باغ را نیز مورد تحقیق قرار دادند و آن مرد در جواب به مأموران گفت: «آن روز با شنیدن صدای گلوله بیرون آمدم که با صدای داد و فریاد فهمیدم شهرزاد با شلیک گلوله کشته شده است. در این مدت ندیده بودم زوج سرایدار با کسی مشکلی یا اختلافی داشته باشند.»
تحقیقات در این زمینه ادامه داشت، اما ردی از عامل قتل به دست نیامده بود تا اینکه چند ماه بعد از حادثه یک اسلحه زنگ زده اطراف باغ پیدا شد که بررسی‌ها نشان می‌داد گلوله از همان اسلحه شلیک شده است و موجب قتل شهرزاد و جنینش شده است.
چند سال از ماجرا گذشت تا اینکه پدر مقتول با شکایت از دامادش، او را به خاطر اختلاف با دخترش عامل قتل معرفی کرد.
با طرح این شکایت شوهر آن زن به نام شهروز بار دیگر تحت بازجویی قرار گرفت، اما او اتهامش را رد کرد. سپس فرزند هشت‌ساله مقتول که روز حادثه در منزل بود نیز مورد تحقیق قرار و گفت: «آن روز در خانه نشسته بودیم که مادرم برای پهن‌کردن لباس‌ها سمت دیوار باغ رفت. می‌خواستم همراهش بروم، اما او اجازه نداد ولی پدرم در حیاط بود. وقتی مادرم به سمت دیوار رفت صدای شلیک گلوله را شنیدم. اما وقتی از اتاق بیرون رفتم دیدم مادرم غرق خون است و پدرم در تعقیب فرد ناشناس به بیرون حیاط رفت.»
از آنجائیکه تلاش پلیس برای پیدا کردن فرد ناشناس ناکام مانده بود، پرونده با درخواست اولیای دم مبنی بر پرداخت دیه از بیت‌المال به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در اولین جلسه محاکمه به ریاست قاضی قربان‌زاده، اولیای‌دم درخواست دیه از بیت‌المال را مطرح کردند. سپس شوهر مقتول بار دیگر اتهام قتل را رد کرد و گفت: «من همسرم را دوست داشتم. ما با هم اختلاف داشتیم، اما او باردار بود و من منتظر به دنیا آمدن فرزندم بودم. چطور می‌توانستم او را به قتل برسانم. خانواده همسرم اشتباه می‌کنند و قتل کار من نیست.» سپس شوهر مقتول در جواب پیدا شدن اسلحه حوالی خانه گفت: «من تا به حال اسلحه نداشته‌ام و نمی‌دانم اسلحه برای چه آنجا افتاده بود احتمال دارد عامل قتل بعد از کشتن همسرم آن را در همان حوالی رها کره است و گریخته است. من دنبال فرد ناشناس دویدم، اما او فرار کرد و دستم به او نرسید.»
در پایان هیئت قضایی شهروز را از قتل تبرئه و حکم به پرداخت دیه از بیت‌المال را صادر کرد. این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و در حالیکه در دست بررسی بود شوهر مقتول بنا به درخواست پرداخت دیه از بیت‌المال برای جنین اعتراض کرد. به این ترتیب پرونده با تأیید حکم تبرئه شهروز و پرداخت دیه از بیت‌المال برای زن جوان، اما بنا به درخواست شوهر مقتول مبنی بر پرداخت دیه از بیت‌المال برای جنین در دست بررسی قرار گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار