در خصوص اتباع خارجه
کد خبر: 956024
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040hk
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
هشدار‌های پلیس؛
حمل و جابجایی اتباع خارجی غیر مجاز توسط وسایل نقلیه شخصی و عمومی، ترمینال‌ها، پایانه‌ها، آژانس‌های مسافربری (اعم از اتوبوس، مینی بوس، سواری، موتورسیکلت و ...) ممنوع می‌باشد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،پلیس امنیت عمومی استان از شهروندان خواست : به هشدارهاي پلیس را در رابطه با اتباع خارجه توجه کنند.

ماده 181 قانون كار :

كارفرماياني كه اتباع بيگانه را كه فاقد پروانه كار مي باشند و يا مدت اعتبار پروانه كارشان منقضي شده است بكار گمارند و اتباع بيگانه را در كاري غير از آنچه در پروانه كار آنها قيد شده است بپذيرند و يا در مواردي كه رابطه استخدامي تبعه بيگانه با كارفرما قطع گردد ، مراتب را به وزارت كار و امور اجتماعي اعلام ننمايند با توجه به شرايط ، خاطي و مراتب جرم به مجازات حبس از 91 روز تا 180 روز محكوم خواهند شد .

حمل و جابجايي اتباع بيگانه :

حمل و جابجايي اتباع خارجي غير مجاز توسط وسايل نقليه شخصي و عمومي ، ترمينالها ، پايانه ها ، آژانس هاي مسافربري ( اعم از اتوبوس ، ميني بوس ، سواري ، موتورسيكلت و ...) ممنوع بوده و در صورت مشاهده علاوه بر مجازات هاي فردي وسيله نقليه براي بار اول 6 ماه و براي بار دوم 12 ماه توسط مراجع ذيصلاح توقيف خواهد شد.

رهن و اجاره :

عقد هرگونه قرار داد ، رهن ، و اجاره ساختمان ( مسكوني ، تجاري ، و صنعتي ) ،املاك ، اموال منقول و غير منقول توسط افراد و بنگاههاي معاملاتي به اتباع خارجي غير مجاز ممنوع بوده و با متخلف برابر مقررات برخورد خواهد شد .

ازدواج با اتباع خارجي :

هشدار 1 : به موجب قوانين تابعيت جمهوري اسلامي ايران در صورت ازدواج با تبعه خارجي تابعيت زوج به زوجه تحميل مي گردد .

هشدار 2 : ازدواج با اتباع خاجي غير مجاز ممنوع است.

بكارگيري اتباع بيگانه مجاز و غير مجاز :

بكارگيري اتباع بيگانه مجاز و غير مجاز در واحد هاي صنفي ، تهيه و توزيع مواد غذايي ، ميوه و تره بار ، نگهباني و سرايه داري جرم محسوب و در صورت تخلف برابر قوانين و مقررات با كارفرما برخورد و واحد صنفي متخلف توسط مراجع ذيصلاح تعطيل مي شوند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار