اولويت اصلي بنياد مستضعفان کمک به توسعه مناطق محروم است
کد خبر: 955625
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040bJ
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
محمد سعيدي کيا از ایجاد اشتغال درمناطق محروم خبر داد
رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: کمک به توسعه مناطق محروم یکی از اولویت های اصلی این بنیاد به شمار می رود.

 

 

 

محمد سعیدی‌کیا در دیدار با امام جمعه سنندج با اشاره به برنامه‌های مختلف بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اظهار داشت: آباد کردن مناطق محروم در رأس اهداف این نهاد بوده که در ۹ نقطه کشور در حال انجام است.

وی ضمن اشاره به آغاز طرح کمک به توسعه مناطق محروم در استان‌های مختلف کشور، گفت: آباد کردن مناطق محروم کشور از چهار سال پیش از استان کرمان آغاز شد.

اين مسئول با اشاره به اینکه در کردستان نیز این کار را در سروآباد انجام می‌دهیم، افزود: قرار است در این شهرستان کار آباد کردن مناطق محروم را در بخش‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، بهداشت و سلامت انجام دهیم.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با بیان اینکه تلاش ما این است مناطق غربی کشور را نیز توسعه دهیم، افزود: محور کار ما خود مردم هستند و اصل را بر مشارکت بیشتر آنها قرار دادیم.

سعیدی کیا از ضمن دعوت از مردم کردستان در راستای کمک و مشارکت برای توسعه مناطق محروم، عنوان کرد: در آباد کردن مناطق محروم خود مردم محور اصلی هستند و از آنان با پرداخت تسهیلات حمایت می‌شود تا سطح زندگی خود را ارتقا دهند.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: تلاش در راستای ایجاد اشتغال یکی از محورهای اصلی فعالیت های بنیاد در سطح کشور است.

محمد سعیدی کیا در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: محور اصلی ما اشتغال است و در کنار این مبحث نیز به حوزه سلامت، بهداشت، درمان، ورزشی و دیگر عرصه‌ها توجه شده است.

وی افزود: محور کار ما پروژه نیست و محور کار مردم و توانمند کردن آنان است لذا با شعار کار با مردم برای مردم فعالیت‌هایمان را در نقاط محروم کشور اجرا می‌کنیم.

وی ادامه داد: در همین راستا در نخستین گام در قلعه گنج کرمان از چهار سال پیش فعالیت را آغاز کرده‌ایم و امروز برای دهمین نقطه کشور وارد کردستان شده‌ایم و نقطه مرزی سروآباد مدنظر قرار گرفته است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بیان کرد: در هر منطقه‌ای یک مدیر را انتخاب می‌کنیم و پروسه محرومیت زدایی را طی چندین سال انجام می‌دهیم.

سعیدی کیا همچنین از واگذاری کارخانه نساجی سنندج به شهرداری این شهر در آینده نزدیک خبر داد و یادآور شد: اقدامات کارشناسی از سوی بنیاد و شهرداری سنندج در این خصوص انجام شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این دیدار بیان کرد: کردستان دارای قابلیت‌های بسیاری است که امیدواریم بنیاد مستضعفان با در نظر گرفتن این قابلیت‌ها به توسعه اشتغال در این منطقه بپردازد.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی با بیان اینکه برای ماندگاری مردم در روستاها نیاز است به مبحث درآمد و اشتغال آن‌ها توجه ویژه شود، گفت: خوشبختانه بنیاد در قروه اقدام به تأسیس پروژه گاوداری کرده و امیدواریم در شهرهای دهگلان، بیجار و سقز نیز این کار را انجام دهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار