زمان آغاز نمایشگاه‎های بهاره در تهران
کد خبر: 947053
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003yN3
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: در تهران ۳ نمایشگاه عرضه مستقیم کالا و فروش فوق العاده در مجموعه بوستان ولایت، خاوران و مصلی با ۵ تا ۱۵ درصد تخفیف برگزار خواهد شد.

جوان آنلاین: علی عوض‌پور دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: هرساله در ایام پایان سال و ایام خاص با توجه به افزایش تقاضا، افزایش عرضه داریم و اتاق اصناف متولی واحد‌های صنفی در کشور است که با توجه به ظرفیت‌هایی که در قانون دیده شده است تاکید بر فروش فوق العاده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای است.

وی گفت: امسال در ستاد تنظیم بازار تدابیر لازم عرضه کالا برای ایجاد فروشگاه‌های عرضه مستقیم در قالب فروش فوق العاده و نمایشگاه اندیشیده شده است و برای اولین بار آیین نامه مدون در وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار براساس معیشت و اقتصاد خانوار و فصای کسب و کار تنظیم شده است و اختیار بر اساس موقعیت جغرافیایی و استانی به ستاد تنظیم بازار استان‌ها واگذار شده است

عوض پور افزود: چارچوب نمایشگاه‌ها بر اساس نظارت ۳ دستگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ استانداری‌ها و اتاق اصناف استان‌ها تدوین شده است. بر اساس آخرین آمار ۲۰۱ مورد تقاضای برگزاری نمایشگاه در سطح کشور داشته ایم و در تهران در ۳ نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در مجموعه بوستان ولایت، خاوران و مصلی برگزارخواهد شد.

عوض پور گفت: هیچ کجای دنیا نمایشگاه به صورت عرضه مستقیم نیست بنابراین عرضه مستقیم کالا نیاز به زیرساخت‌ها و استاندارد‌هایی دارد.

او گفت: فضای نمایشگاه‌ها نیاز به پوشش‌های امنیتی، نظارت بر عرضه، رفاه بیشتر برای شهروندان دارد.

عوض پور گفت: امسال دستور العمل ستاد تنظیم بازار به کلیه دستگاه‌ها ابلاغ شده است و حداقل در هر نمایشگاه ۱۰ قرفه برای کالا‌های اساسی و یارانه‌ای دیده شده است. مجری برگزاری نماییشگاه‌های بهاره نیز اتاق‌های بازرگانی و اصناف هستند و کالا‌ها با ۵ تا ۱۵ درصد تخفیف عرضه خواهد شد.

او درباره نظارت برقیمت‌ها گفت: کالا‌ها قیمت گذاری می‌شود و بازرسین اصناف به طور جدی بر قیمت‌ها نظارت خواهند داشت. گشت‌های مشترکی هم برای نظارت بر کار نمایشگاه‌ها و برخورد با تخلفات تشکیل شده است.

عوض پور گفت: پوشاک، اقلام پروتئینی، شیرینی، خشکبار و مرکبات عرضه خواهد شد که در این نمایشگاه‌ها بر عرضه کالای باکیفیت داخلی با قیمت مناسب تاکید شده است. پوشاک با ۱۰ تا ۱۵ درصد تخفیف، گوشت و مواد پروتئینی مثل گوشت با ۵ درصد تخفیف عرضه خواهد شد.

دبیرکل اتاق اصناف ایران در ادامه گفت: سال قبل بر اساس بخشنامه صادر شده برخی از کالا‌ها مثل کالا‌های سلولوزی که رقابت کمتری دارند بر اساس هزینه تمام شده عرضه شد، اما امسال قیمت کالا باید بر اساس قیمت درج شده باشد و با تخلفات برخورد خواهد شد.

عوض پور درباره حضور واسطه‌ها در نمایشگاه‌ها گفت: در آیین نامه امسال نمایشگاه‌ها تاکید شده که صرفا واحد‌های تولیدی با مجوز تائید می‌توانند حضور داشته باشند. زمان نمایشگاه‌ها در اختیار اتاق اصناف و ستاد تتنظیم بازار استان‌ها است و در تهران نمایشگاه‌های بهاره از ۱۵ تا ۲۴ اسفند برگزار خواهد شد.

او گفت: امسال استقبال برای برپایی نمایشگاه‌ها نسبت به سال قبل کمتر بوده و در تهران نیز ۲ نمایشگاه در حال تکمیل شدن است.

عوض پور گفت: با تمهیدات انجام شده در عرضه کالا هیچ مشکلی نداریم. اتحادیه چارچوب و میزان تخفیف را مشخص می‌کند و نصب پلاکارد نشان دهنده هویت فروش فوق العاده واحد صنفی است.

عوض پور گفت: واحد‌های تولید صنفی که برای فروش فوق العاده مجوز اصناف را دارند مورد تائید هستند و قیمت‌های آن‌ها واقعی‌تر است. با بخشنامه اخیر واحد‌ها تولید ملزم به درج قیمت شده اند و هیچ فروشگاه زنجیره‌ای و واحد صنفی نمی‌تواند بر اساس سلیقه قیمت تعیین کند.

دبیرکل اتاق اصناف ایران در ادامه گفت: تشدید بازرسی و نظارت‌ها از نیمه اسفند تا نیمه فروردین انجام می‌شود امسال بازرسی‌ها تخصصی شده و بازرسان به صورت اکیپی کار نظارت را انجام می‌دهند.

او افزود: بر تخفیف‌های مناسب تاکید شده است و عرضه کالا متناسب با نیاز مصرف کننده خواهد بود و اتاق اصناف ایران آمادگی همکاری با ۳ هزار واحد صنفی در ایام پایان سال را دارد.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار