وزیر ارشاد: سینمای اخلاقی در ۴۰ سال گذشته داشتیم
کد خبر: 944223
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003xdP
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «متری شیش و نیم» از زمان پروانه ساخت، نمایش و سپس حضور در جشنواره مورد توجه و حمایت ما بوده است.

جوان آنلاین: سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ورود پول‌های مشکوک به سینما در جمع خبرنگاران گفت: این طرح باید در فضای شفاف به نحوی پیش برود که بتواند به صنعت سینما کمک کند.

وی افزود: اگر ما از سینما در موارد غیر ضرور حمایت کنیم توفیقات مقطعی خواهیم داشت و قطعا دائمی نخواهد بود، صنعت سینمای پایدار حتما با یک نظام شفاف مالی پایدار می‌تواند به سرانجام برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:در این مسیر طبعا صنعت سینما می‌تواند بیشتر از هرمجموعه‌ای این قسمت را جدی‌تر دنبال کند.

صالحی گفت:هرمقدار صنف سینما خانه سینما و مجموعه تشکل‌های سینمایی در این قضیه فعال‌تر عمل کنند این اعتماد را به وجود می‌آورند.

وی ادامه داد:به نظر فضای مطالبه اجتماعی و فضای تعهداتی که سازمان‌های صنفی سینمایی باید انجام بدهند، ایجاد شده تا فضای سازمان سینمایی را شفاف‌تر کنیم. حتما باید نسبت به این مسئله حساس بود، اما بزرگنمایی و اغراق درباره آن خطرناک است.

صالحی افزود:سینمای ۴۰ ساله گذشته تاکیدی داشته بر اینکه ما بتوانیم یک سینمای اخلاقی‌تر، انسانی‌تر با یک روابط سالم‌تر عرضه کنیم.

وی بیان کرد:می دانیم سینما در فضای جهانی آمیخته است با سینمایی که می‌تواند روابط سالم و یا غیرسالم را عرضه کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:سینمای ایران پس از انقلاب به حوزه‌هایی توجه کرد که در سینمای قبل از انقلاب کمتر به آن توجه شده بود حتی در برخی کشور‌ها کمتر حضور داشت؛ سینمایی که با فطرت انسان ارتباط بیشتری داشته باشد، سینمایی که به حوزه‌های مظلومیت و معصومیت‌های انسانی، به زخم دیدگان اجتماعی و به سینمای کودک و نوجوان توجه کند. در مجموع سینمای چهل سال پس از انقلاب توجهی بود به اینکه از طریق دوربین می‌توان به بطن انسان راه پیدا کرد.

وی در خصوص فشار‌های وارده به فیلم «متری شیش و نیم» گفت: این فیلم از زمان پروانه ساخت، نمایش و سپس حضور در جشنواره مورد توجه و حمایت ما بوده است.

برچسب ها: ارشاد ، وزیر ، اخلاقی ، سینمای
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار