ايجاد 326 فرصت شغلي براي زنان سرپرست خانوار مناطق زلزله‌زده‌
کد خبر: 918681
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003qzR
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
به همت بنياد بركت و در استان كرمانشاه صورت مي‌گيرد
بنياد بركت در ادامه‌ سياست‌هاي اشتغالزايي، توانمندسازي اقتصادي و حمايتي ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره)، براي زنان سرپرست خانوار در مناطق زلزله‌زده‌ كرمانشاه فرصت‌هاي شغلي ايجاد مي‌كند.
به گزارش معاونت توسعه‌ كارآفريني اجتماع‌محور بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره)، براساس تفاهمنامه‌اي كه ميان بنياد بركت و كميته‌ امداد امام خميني(ره) به امضا رسيده است، براي 326 زن سرپرست خانوار، فرصت اشتغال و كسب و كار ايجاد خواهد شد.
در اين تفاهمنامه مقرر شده كه بنياد بركت و كميته‌ امداد امام خميني(ره) به هر يك از متقاضيان تا سقف مبلغ 300 ميليون ريال به‌صورت بلاعوض و تسهيلات پرداخت كنند كه تا به امروز 100 فرصت شغلي ايجاد شده و امكان اشتغال مابقي نيز ظرف دو ماه آينده فراهم خواهد شد.
اين فرصت‌هاي شغلي در زمينه‌ پرورش دام سبك است و براي هر يك از واجدين شرايط، 20 تا 30 رأس گوسفند و محل استاندارد نگهداري دام‌ها به مساحت 60 مترمربع در نظر گرفته مي‌شود. ايجاد فرصت كسب و كار و اشتغال سريع براي زلزله‌زدگان كرمانشاه، نشان‌دهنده‌ سرعت عمل ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در خدمت‌رساني به مناطق محروم كشور است.
همچنين با مذاكرات انجام گرفته ميان بنياد بركت و كميته‌ امداد امام خميني(ره) 500 فرصت شغلي نيز در قالب طرح اجتماع‌محور «مهتاب» (مدل هادي تلاش اقتصادي بركت)، در سطح استان كرمانشاه ايجاد خواهد شد.
در اين طرح، به هر يك از متقاضيان و واجدين شرايطي كه توسط كميته‌ امداد امام خميني(ره) شناسايي و معرفي شده‌اند، مبلغ 300 ميليون ريال تسهيلات قرض‌الحسنه پرداخت خواهد شد تا در حوزه‌هاي پرورش و توليد دام سبك و سنگين، زنبورداري و كارهاي خدماتي مشغول به كار شوند. اعتبار در نظر گرفته شده براي اين طرح 100ميليارد ريال است كه توسط بنياد بركت تأمين خواهد شد.
بنياد بركت هر چند تا به امروز بيشتر با فعاليت‌هاي عمراني و خدمات اجتماعي خود در سطح جامعه شناخته شده است، اما عمده منابع خود را در راه ايجاد اشتغال و توانمندسازي اقتصادي مناطق محروم و روستاها صرف مي‌كند. با تأكيدات دكتر محمد مخبر، رئيس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) ايجاد اشتغال، اولويت اصلي فعاليت‌هاي بنياد بركت تعيين شده و بيش از 80 درصد منابع مالي و اعتبارات در اين راه صرف مي‌شود.
در برنامه‌ استراتژيك پنج ساله‌ بنياد بركت نيز، راهبردها، اهداف و چشم‌اندازهاي اشتغالزايي و مشاركت‌هاي اقتصادي به‌طور جامع تبيين شده‌اند. بر همين اساس، از پنج معاونت بنياد بركت، فقط يك معاونت در بخش زيربنايي و عمراني فعاليت دارد و چهار معاونت ديگر شامل توسعه‌ كارآفريني اجتماع‌محور، توسعه‌ مشاركت‌هاي اقتصادي بنگاه‌محور، توسعه‌ مديريت و برنامه‌ريزي و توسعه‌ منابع و مشاركت‌ها در حوزه‌ اشتغال متمركز شده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار