جایگزینی کشت محصولات با نیاز آبی کم در زنجان
کد خبر: 901368
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mUC
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
جایگزینی کشت محصولات با نیاز آبی پایین با محصولات پرآب از سیاست‌های مهمی است که در راستای مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی زنجان دنبال می شود.

حسین جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اعلام اين خبر به کشت جایگزین محصولات کشاورزی در اين استان اشاره کرد و افزود: توجه به این امر مهم باعث صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود و با توجه به اینکه حوزه کشاورزی بیشترین مصرف آب را دارد، ما باید دنبال روش‌هایی باشیم که در مصرف آب صرفه‌جویی شود.

وي اظهار کرد: باید روستاییان بر آبیاری تحت‌فشار در مزارع خود بیشتر توجه کنند چراکه با این کار باعث جلوگیری از اتلاف آب می‌شوند.

جعفری تأکید کرد: بیش از ۹۰ درصد آب موردنیاز کشاورزی استان زنجان از منابع آب زیرزمینی تأمین می‌شود و باید در مصرف بهینه آب مدیریت لازم در دستور کار قرار گیرد. 

وی افزود: در سال جاری همچنین برای الگوی کشت چهار محور مدنظر قرار داده‌شده که کنترل منابع آبی، استقرار الگوی کشت بهینه، ترکیب  کشت محصولات زراعی و باغی و مدیریت آب است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: در راستای اجرایی شدن این محورها در سازمان برنامه و مدیریت لازم انجام‌شده و کشاورزان هم باید همکاری لازم را داشته باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار