در هر شبانه‌روز تصادفات چند قربانی می‌گیرد؟
کد خبر: 901113
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mQ5
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
وی با اشاره به اینکه در هر شبانه روز بالغ بر ۴۵ تا ۴۷ نفر تلفات بر اثر حوادث ترافیکی داریم، ادامه داد: به نوعی از هر ۱۵ تا ۲۰ تومان بالغ بر یک تومان هزینه حوادث ترافیکی می‌شود که ۵ تا ۷ درصد تولید ناخالص کشور است.
 
تسنیم: رئیس جمعیت هلال احمر با ابراز تاسف نسبت به افزایش تلفات ترافیکی نوروزی امسال گفت: از هر ۱۵ تا ۲۰ تومان بالغ بر یک تومان هزینه حوادث ترافیکی می‌شود که ۵ تا ۷ درصد تولید ناخالص کشور است.

علی اصغر پیوندی در نشست خبری خود در تشریح فعالیت‌های هلال احمر در ایام نوروز و همچنین تشریح مهمترین فعالیت‌های هلال احمر در سال ۹۶ اظهار داشت: متاسفانه براساس آمارها، تلفات نوروزی بیشتر از سال‌های گذشته بوده است بطوریکه هر ۴۵ دقیقه شاهد یک مورد تلفات ترافیکی بودیم.

وی با اشاره به اینکه در هر شبانه روز بالغ بر ۴۵ تا ۴۷ نفر تلفات بر اثر حوادث ترافیکی داریم، ادامه داد: به نوعی از هر ۱۵ تا ۲۰ تومان بالغ بر یک تومان هزینه حوادث ترافیکی می‌شود که ۵ تا ۷ درصد تولید ناخالص کشور است.

پیوندی با ابراز تاسف از افزایش آمار‌های تلفات حوادث ترافیکی در کشور عنوان کرد: باید همه نهاد‌ها فکر اساسی برای این افزایش تلفات در نوروز امسال داشته باشیم، زیرا با وجود کار‌های اصلاحی در حوزه جاده و حتی کیفیت خودرو‌ها ما شاهد افزایش تلفات بیشتر حوادث ترافیکی هستیم که این آمار‌ها هشداری برای مسولان کشور است.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه هر تلفات ترافیکی در طول سال بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان باعث هزینه و خسارت برای کشور می‌شود، افزود: بنابراین در مجموع سالانه ۲۱ هزار میلیارد برآورد هزینه خسارات ترافیکی که بیشتر هزینه درمانی است بر کشور تحمیل می‌شود.

پیوندی همچنین به پرداخت عیدی ۳۰۰ هزار تومانی به ۳۰ هزار زلزله زده که شامل ۱۸۰۰ خانوار می‌شود، گریزی زد و گفت: این هزینه عیدی از کمک‌های مردمی بود که بالغ بر ۶۳ میلیارد از طریق کمک‌های مردمی جمع آوری شده بود.

وی درباره مشکل مارگزیدگی در بین زلزله زدگان کرمانشاه نیز عنوان کرد: ما در این زمینه دو بار مکاتبه با وزارت بهداشت کردیم کما اینکه وظیفه اولیه ما نیست و باید معاون بهداشتی وزارت بهداشت پاسخگو باشد تا سم زدایی جدی کنند، ولی هر کمکی از دست هلال احمر مقدور باشد انجام خواهیم داد.
 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار