انعقاد114قراردادسرمایه گذاری در منطقه آزادچابهار
کد خبر: 900122
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mA6
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
سرپرست معاونت اقتصادی منطقه آزاد چابهار از انعقاد 114 قرارداد سرمایه‌گذاری به ارزش بیش از 4 هزار  میلیارد تومان در منطقه آزاد چابهار در سال 96 خبر داد.

غلام‌رضا پناه گفت: ما سرمایه‌گذاری‌های منطقه را به  5 بخش کارگاهی، صنعتی، خدماتی، گردشگری و ترانزیتی تقسیم کردیم که مجموعاً در سال 96 حدود 114 قرارداد سرمایه‌گذاری با سرمایه‌گذاران منعقد کردیم.

وی با بیان این‌که ارزش قراردادهای منعقدشده 4 هزار و دویست میلیارد تومان است، افزود: علاوه‌بر قرارداد‌های منعقدشده داخلی بیش از 4 میلیون دلار قرارداد منعقدشده با سرمایه‌گذاران خارجی داشتیم؛ عملیات اجرایی تمامی واحد‌های طرف قرارداد ما نیز در اوایل سال جدید آغاز خواهد شد.

سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه رویکرد ما عمدتاً تولید محور است، گفت: قراردادها و سرمایه‌گذاری‌هایی در اولویت هستند که با مطالعات دقیق و سرمایه‌ مناسب با نوع درخواست صورت گرفته باشد تا درنهایت چابهار به مرکز توزیع، فراوری و ترانزیت تبدیل شود.

وي با بیان این‌که چابهار بهترین و اقتصادی‌ترین راه برای تبادلات تجاری 8 کشور مشترک‌المنافع و آسیای میانه است اضافه کرد: این کشورها نیز عمدتاً کشورهایی هستند که وارد کننده هستند و برخی کالاهایی که مزیت ماست نیز در آن‌ها کمتر تولید می‌شود؛ راهی هم که این کشورها برای تبادلات تجاری خود در پیش گرفتند راه دریایی از طریق دریای مدیترانه است که  درصورتی‌که چابهار جایگزین شود زمان و هزینه ترانزیت کالا به این کشورها 20 تا 25 روز کاهش می‌یابد البته این منوط به آن‌ است که چابهار به راه ریلی متصل شود.

وی تصریح کرد: ما می‌خواهیم چابهار را به مرکز ،صادرات ، واردات، فراوری، توزیع و در نهایت ترانزیت کالا به این‌‌کشورها تبدیل کنیم تا حاشیه‌ سود و اشتغال مطمئنی را در چابهار و در نهایت در استان سیستان و بلوچستان به وجود بیاوریم.

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار