۹۰ درصد حمل‌ونقل بار و مسافر زنجان از طریق جاده است
کد خبر: 900109
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003m9t
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان:
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه ۲۵۰ گردنه در محورهای اصلی و فرعی این استان وجود دارد، گفت: بیش از ۹۰ درصد حمل‌ونقل بار و مسافر استان زنجان از طریق جاده صورت می‌گیرد.

به کلیم‌الله وثوقی در آئین اجرای طرح نوروزی در محل ستاد فرماندهی انتظامی استان زنجان، افزود: ایمنی و رعایت نکات ایمنی است و برای تحقق این امر مهم باید بسیج شوند.

وی اظهار کرد: همزمان با آغاز طرح ترافیکی نوروز امسال، برنامه‌ریزی لازم را انجام  شده تا خدمات لازم به مسافران ارائه شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان پنج هزار و ۸۴۰ راه ارتباطی دارد، افزود: از این  میزان ۲۰۰ کیلومتر آزادراه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی، ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی و حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه همسنگ است.

وثوق با اشاره به اینکه ۲۵۰ گردنه در محورهای اصلی و فرعی استان زنجان وجود دارد، تأکید کرد: استان زنجان، دارای ۳۰ راهدارخانه است که بیش از ۲۳۰ دستگاه ماشین‌آلات و حدود ۵۰۰ نفر نیرو در این حوزه فعال هستند. 

وی افزود: زنجان در کریدور غرب به شرق واقع است و در این میان عوامل راهداری با همکاری پلیس‌راه کنترل‌های لازم از جاده‌های استان را بر عهده‌دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد حمل‌ونقل بار و مسافر استان زنجان از طریق جاده صورت می‌گیرد، ادامه داد: باید توجه ویژه به توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل استان زنجان صورت بگیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار