دريغ از يك اقتصاددان در ليست سي‌نفره اصلاح‌طلبان!
کد خبر: 772182
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003EsY
تعداد نظرات: ۱۸ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۸
اصلاح‌طلبان در تلاش براي ورود به مجلس دهم به دنبال چه هستند؟! آنها در فهرست سي نفره خود براي تهران كه مورد حمايت كامل بي‌بي‌سي و برخي ديگر از معاندان نظام جمهوري اسلامي در خارج كشور نيز قرار گرفته است، حتي يك اقتصاددان معرفي نكرده‌اند! اين در حالي است كه اصلاح‌طلبان فارغ از شعارهاي پوپوليستي اقتصادي براي ايجاد رفاه و اشتغال و عبور از ركود و تورم و گشايش در معيشت مردم نيستند.
حمايت بي‌دريغ بي‌بي‌سي از ليست اصلاح طلبان و هاشميدر فهرست سي‌نفره اصلاح‌طلبان كه روز گذشته با عنوان يكسان «اين سي نفر» در روزنامه‌هاي زنجيره‌اي تبليغ شد، براساس رزومه‌اي كه خود منتشر كرده‌اند افراد مدارك سياسي، حقوقي، پزشكي، نساجي، مديريت اداري و ليسانس فيزيك دارند و فراواني مدارك سياسي و حقوق، اين نكته را به ذهن متبادر مي‌كند كه چه بسا اين فهرست مي‌خواهد وكيل‌الدوله خوبي براي رئيس‌جمهور سياستمدار حقوق‌دان! باشد نه وكيل‌المله‌اي كه درد ملت را آنچنان كه هست گشايش اقتصادي و مسئله خروج صنايع و اقتصاد از ركود تشخيص داده است.
غلبه مدارك سياسي در فهرست اصلاح‌طلبان يعني سوداي يك مجلس سياسي شبيه مجلس ششم كه اقتصاد را به زمين مي‌زند و مرعوب امريكا مي‌شود و جز بدبختي براي مردم محصولي ندارد.
اصلاح‌طلبان ـ كه چپ يا راست و سوسياليست يا ليبراليست بودنشان از سياست‌هاي خفيه روزگار است(!) ـ با اين فهرست كذايي نشان دادند كه از مردم عبور كرده‌اند و دغدغه‌ مردم، معيشت، رفاه و پيشرفت، يك اشاره زودگذر شب انتخاباتي است و آنها انديشه ديگري را در سر و براي نشستن روي كرسي‌هاي مجلس مي‌پرورانند.
يقيناً كشور براي واردات كالا از غرب و زدن قفل ركود به صنايع و اقتصاد داخلي نيازي به اقتصاددان ندارد اما مجلسي كه «اولويت اقتصاد»، تعارف او نباشد و بخواهد در اين زمينه ورود كند، با پزشكان و سياست‌بازان و ليسانسيه‌هاي فيزيك و نساجي از پس چه كاري بر خواهد آمد؟!
مردم در مجلس‌هاي قبلي و حتي مجلس نهم نيز ديدند كه اجتماع پزشكان در كميسيون عمران(!) و يا حضور افراد با مدارك سياسي و فلسفي در كميسيون‌هاي اقتصادي و فرهنگي براي تصميم‌گيري‌هاي مجلس يك مانع بزرگ بود و چه بسا مجلس ناتوان از تهيه طرح‌هاي خلاقانه در حد يك پژوهشگاه كوچك مي‌شد. حالا اصلاح‌طلبان كه از ابتدا داعيه اقتصادي دارند اما اقتصاددان ندارند، در مجلس دنبال چه مي‌گردند. آيا براي دولت و مردم مي‌خواهند يك واسطه بدون اراده باشند؟ وكيل‌الدوله‌هايي با رأي مردم و در خدمت جناح دولت؟!

حمايت بي‌دريغ بي‌بي‌سي از ليست اصلاح طلبان و هاشمي

«راديوي انگليسي دارد به مردم ايران و تهران دستورالعمل مي‌دهد، به فلاني رأي بدهيد به فلاني رأي ندهيد؛معنايش چيست؟ انگليسي‌ها دلشان براي دخالت كردن در ايران تنگ شده...» اين بخشي از سخنان رهبر معظم انقلاب در جريان ديدار ديروز مردم تبريز با ايشان بود كه البته روي خروجي رسمي رسانه‌ها و سايت معظم‌له قرار نگرفت اما برخي از خبرگزاري‌ها و سايت‌ها در هنگام پوشش زنده سخنان ايشان، اين جمله را به نقل از معظم‌له بازتاب دادند. اين گفته رهبر معظم انقلاب اشاره به اقدامات اخير شبكه بي‌بي‌سي فارسي دارد كه در آستانه انتخابات تلاش‌هاي گسترده‌اي را براي شكل دادن به افكار عمومي كشور به نفع يك جريان خاص سياسي دارد.
به عنوان نمونه اين شبكه روز گذشته در برنامه صبحگاهي خود كه از راديو پخش مي‌شود به پوشش گسترده اقدامات كمپيني پرداخت كه طي آن ضد انقلاب خارج‌نشين در آن مي‌كوشد مانع از رأي‌آوري چهره‌هاي شاخص اصولگرايي در جريان انتخابات خبرگان رهبري شود. اين كمپين كه توسط يك اصلاح‌طلب فراري (الف. گ) سازمان‌دهي شده ضمن تخريب چهره آيات‌ عظام جنتي، يزدي و مصباح از مردم مي‌خواهد كه در انتخابات به اين چهره‌ها رأي ندهند. بي‌بي‌سي فارسي نيز در برنامه چشم‌انداز بامدادي چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ خود گزارش مفصلي از اين كمپين پخش و در آن عنوان كرد كه «در هفته‌هاي اخير، فراخواني در شبكه‌هاي مجازي به جريان افتاده كه موضوع آن، تلاش براي رأي نياوردن محمد يزدي، احمد جنتي و محمدتقي مصباح يزدي در انتخابات مجلس خبرگان است. اين فراخوان، در قالب دعوت از رأي‌دهندگان در تهران به رأي دادن به ۱۶ نفر «غير از» آقايان يزدي، جنتي و مصباح بوده تا با كاهش آراي آنها در مقايسه با رقبا، امكان حذف‌شان از فهرست نهايي ۱۶ منتخب تهران ميسر شود.» اين گزارش سپس گفت‌وگويي با حسين باستاني از روزنامه‌نگاران فراري اصلاح‌طلب كرد و در اين گفت‌وگو به واكاوي ابعاد مختلف اين كمپين پرداخت تا دين خود را به طور كامل به جريان ضد انقلاب ادا كند.
اما اين تنها يكي از اقدامات مداخله‌جويانه بي‌بي‌سي فارسي در انتخابات پيش رو است، چراكه اين شبكه به حمايت علني از ليست جريان اصلاح‌طلب نيز برخاسته و در تغيير رويكردي آشكار موضع خود را از تحريم انتخابات به سمت حضور گسترده در اين رويداد و رأي دادن به ليست يك جريان خاص تغيير داده‌ است؛ رويكردي كه پس از اعلام ليست جريان اصلاح‌طلب براي انتخابات مجلس حالتي علني به خود گرفت و با دعوت از كمال‌الدين پيرموذن از نمايندگان اصلاح‌طلب گذشته مجلس كه هم اكنون ساكن امريكا است، به تعريف و تمجيد از اين ليست برخاستند.
تمامي اين اقدامات شبكه بي‌بي‌سي فارسي در آستانه انتخابات مجلس و خبرگان رهبري در حالي است كه اين شبكه از نخستين روزهاي شكل‌گيري در 75 سال پيش همواره سياست اصلي خود را «نقش‌آفريني مضر» در برابر تحولات ايران قرار داده بود. از نقش اين رسانه در كودتاي 28 مرداد گرفته تا نقش شبكه تلويزيوني آن در ماجراي فتنه 88 همگي جزو اقداماتي است كه در پرونده اين رسانه دولت انگليس ثبت شده است.
حال به نظر مي‌رسد كه جريانات درون نظام كه توانسته‌اند از فيلتر شوراي نگهبان عبور كنند، ‌بايد در آستانه انتخابات ضمن واكنش به اين اقدامات ساختارشكنانه رسانه سلطنتي بريتانيا، با صراحت اقدام به مرزبندي آشكار با اين شبكه كنند.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۸
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
0
7
تعداد زیادی اقتصاد دان اصولگرا هم اکنون در مجلس هستند ...
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
0
4
... بجز حرف زدن جهت دار کار مثبتی انجام نداده اند.
سهراب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
2
12
شما که ادّعای ارزشی و ولایتمداری دارید اگر در ادّعای خود صادق هستید با پیروی از فرمایش مقام معظم رهبری از توانائی های لیست اصولگران دفاع کنید چرا دیگران را تخریب میکنید وبه آنها انگ میزنید ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۳۰
اين ها... هستند تا زماني كه در مسند قدرت ومقام باشند
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
1
9
مگر این لیست رو شورای محترم نگهبان تایید نکرده چرااز همین حالا به مخالفت با شورای نگهبان برخاسته اید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
ببينم
مگر آقاي احمدي نژاد را شوراي نگهبان تاييد نكرده بود
پسر چرا به كودتا بر عليه او برخاستيد و عدد 25 را از عدد 13 كوچكتر دانستيد ؟!!

پس اين شيطانك برو و دام خود را بر نادانان هم گروه خودت قرار بده !!!

ههههههههههههههههه
عطا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
0
4
دوستانتون...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
1
8
فلانی
مگه نمی گوید اصلاح طالب
مگه نمی گویید از کشور فرار کرد
مگه نمی گویید بر علیه نظام تدارک می بینه
مگه نمی گوییدخائن است
چرا مممممم می گویید چرا الف نون بازی در می آرید چرا اسمش را فاش نمی گویید....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
مگر تو ...كه اگر اسمش را فاش كردند
قبول كني ؟!!!

هههههههههههههههه
سیدجلال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
0
3
به امید خدا ...
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
0
3
...پس چرا کاندیدا شده؟
رهاكيانى
|
United Kingdom
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۳۰
0
1
سريع جوين بده بياتو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۳۰
1
7
در ليست اصولگراها كه بودند چه تاجي به سر ملت زدند جز تورم و....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
مگر اصلاح طلب از اقتصاد هم چيزي سردرمي آورد كه به اقتصاددان نياز داشته باشد ؟!!!

ههههههههههههههه
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۱
2
1
برادر عزیز گرامی رای مردم ایران و جوانان ایران اسلامی که در مکتب جمهوری اسلامی بزرگ شدند و پدران انها نیز انقلاب اسلامی را به ثمر رساند با تبلیغات دو روزه رادیو استعمار پیر عوض نمیشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
تبليغات دشمنان ممكن است راي مردم را به گمراهي هم بكشاند
مگر بني صدر ملعوني كه با سيا - ستهاي آمريكايي اسرائيل خود . يك جنگ بزرگ 8 ساله با صدام را به ايران و مردم آن تحميل كرد.
راي مردم را تحريف نكرد و باعث ضرر و زيان بزرگي به اين ملت نشد ؟!!!
کیوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۰
0
1
درد مردم؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اصولگرا از درد مردم حرف میزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۰
0
0
متاسفانه اینهااقتصادان تسلیم سیاستمداران ندارن
ولی خوب بودچنداقتصادان هم اجیر میکردند
ضمنا سیاست پایه واساس تحصیلی نداردهرکی هرچه دلش خواست میگوید
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار