کد خبر: 1209944
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۰۳:۲۰
با توجه به تردد روزانه به طور متوسط بیش از ۱۴هزار زائر از استان ایلام و مرز مهران در ورودی شهر‌های استان بازارچه دائمی فروش محصولات ایجاد می‌شود.

جوان آنلاین: با توجه به تردد روزانه به طور متوسط بیش از ۱۴هزار زائر از استان ایلام و مرز مهران در ورودی شهر‌های استان بازارچه دائمی فروش محصولات ایجاد می‌شود.
حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام در مورد ایجاد بازارچه‌ها در ورودی شهر‌ها گفت: در نشست شورای عالی اشتغال کشور، رئیس‌جمهور بر سه موضوع وام اشتغال، ازدواج و فرزندآوری تأکید ویژه داشتند و بر استفاده از ظرفیت بازارچه‌ها برای تحول اقتصاد استان‌ها تأکید کردند.
وی افزود: آقای رئیسی تأکیدات ویژه‌ای درخصوص تولیدات صنایع‌دستی و فروش این تولیدات داشتند که این صنایع‌دستی و محصولات در قالب بازارچه‌های دائمی در ورودی شهر‌ها در معرض دید عموم مردم قرار گیرد تا کارآفرینان و تولیدکنندگان بتوانند با فروش محصولات خود زمینه‌ساز رونق اقتصادی و اشتغالزایی در استان باشند.
نماینده عالی دولت در استان ایلام تأکید کرد: با پیگیری مستمر فرمانداران و با همکاری شهرداران، بازارچه دائمی فروش محصولات بومی استان در ورودی شهر‌ها ایجاد می‌شود که ایجاد این بازارچه‌ها، علاوه بر ایجاد اشتغالزایی تحول در اقتصاد شهر‌ها را به‌دنبال دارد. وی با تأکید بر تسریع در راه‌اندازی بازارچه‌های مرزی در ورودی شهر‌ها گفت: روزانه به طور متوسط بیش از ۱۴ هزار زائر از استان و مرز مهران تردد می‌کنند که این آمار تردد، ضرورت راه‌اندازی بازارچه‌های دائمی در استان را دو چندان می‌کند. این بازارچه در شهر‌های ایلام، چرداول، مهران، دهلران و دره‌شهر، چون در مسیر تردد زوار عتبات عالیات است در اسرع‌وقت در دستور کار قرار گیرد. بهرام نیاخاطرنشان کرد: با راه‌اندازی بازارچه‌های دائمی، ایجاد اشتغال در حوزه روستایی، اشتغال خرد و سرمایه‌گذاری برای تولید، ارتقا تولید و بهره‌وری محقق می‌شود. استاندار ایلام خاطرنشان کرد: برای راه‌اندازی بازارچه‌های دائمی که به اقتصاد شهر‌ها و استان کمک می‌کند، شهرداران پای‌کار بیایند که در این بازارچه‌ها امور عشایری و کارآفرینان صنایع‌دستی، محصولات خود را ارائه دهند. نماینده عالی دولت در استان ایلام تأکید کرد: استان ایلام ظرفیت بسیار خوبی دارد که باید گام به گام ظرفیت‌ها را فعال کنیم که با بالفعل شدن این ظرفیت‌ها از جمله نفت و گاز و پتروشیمی، گردشگری و کشاورزی و مرز این استان در آینده نه‌چندان دور از استان‌های برخوردار کشور خواهد بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار