کد خبر: 1209658
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۷
در هفته گذشته اخبار متعددی در حوزه راه و شهرسازی از جمله گران‌فروشی بلیت توسط ایرلاین‌ها تا لغو پرواز‌های حج عمره تا ۲۴ دی، منتشر شد.

جوان آنلاین: طی روز‌های اخیر شکایت‌های زیادی از سوی مردم به خبرنگار مهر رسیده و مسافران از کمبود «بلیت هواپیما» و گرانی آن گلایه دارند، این در حالی است که محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی طی ماه‌های اخیر اعلام کرده بود که از ابتدای دولت سیزدهم، ۵۰ فروند انواع هواپیما و هلیکوپتر وارد کشور شد که به مرور وارد چرخه پرواز شده است، اما برای پاسخ به نیاز فعلی ۵۵۰ فروند هواپیما نیاز است که در حال حاضر فقط ۱۷۵ هواپیمای فعال در فرودگاه‌های کشور نشست و برخاست دارند.

به گزارش مهر، همچنین در ادامه، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی از خرید تعدادی هواپیما طی هر ماه خبر داد و گفت: با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه در صنعت هوایی کشورمان، تاب‌آوری این صنعت روز به روز در حال افزایش است و توسعه ناوگان نیز از روش‌های مختلف در حال پیگیری است.

بر اساس دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری ایرلاین‌ها باید تا ۲۹ درصد افزایش قیمت را اعمال کنند، که برای بلیت هواپیمای کیش محدوده قیمتی یک میلیون و ۳۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باید باشد که ایرلاین‌ها این دستورالعمل را رعایت نمی‌کنند.

نمونه دیگر پرواز تهران- مشهد است که به قیمت یک میلیون و ۹۸۱ هزار تومان نیز رسیده است در صورتی که قیمت این بلیت در محدوده یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

پرواز‌های حج عمره تا ۲۴ دی لغو شد

حج و زیارت در تازه‌ترین اطلاعیه به کارگزاران خود اعلام کرده به دلیل عدم دریافت مجوز‌های پروازی توسط شرکت هواپیمایی، کلیه پرواز‌های عمره تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ لغو می‌گردد و با توجه به اهمیت موضوع و شرایط موجود، به کارگزاران محترم تأکید می‌گردد، نسبت به اطلاع رسانی مناسب به زائران در این خصوص اقدام نمایند.

در این اطلاعیه تاکید شده: اطلاع رسانی در خصوص پرواز‌های ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ به بعد نیز و اعزام زائرین کاروان‌های لغو شده متعاقباً اعلام خواهد شد.

تاکنون از سوی شرکت‌های هواپیمایی تاریخ رسمی برقراری پرواز‌های عمره اعلام نشده و زائرانی که کاروان خود را مشخص و هزینه سفر عمره را پرداخت کردند چشم انتظار آغاز اعزام‌ها به سرزمین وحی هستند

آغاز ساخت ۲۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهر‌های جدید

علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید روند اجرای نهضت ملی مسکن در شهر‌های جدید را تشریح کرد و گفت: هم‌اکنون ۱۴۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهر‌های جدید در حال ساخت است. با مجموع مدل‌های مختلف مشارکت، پروژه‌های خود مالکی و همچنین صدور پروانه، تعداد واحد‌های در دست اجرای نهضت ملی در سراسر کشور به ۲۰۰ هزار واحد رسیده است.

جعفری توضیح داد: تعدادی از واحد‌های نهضت ملی مسکن در شهر‌های جدید تکمیل شده است و در حال آماده‌سازی و تکمیل زیرساخت‌ها و محوطه‌های آن هستیم که در ۳ ماهه ابتدای سال آتی تحویل خواهد شد.

پرواز‌های عمره شروع نشده به تعویق افتاد / پرواز در آینده‌ای نزدیک

سعید چلندری مدیرعامل شهر فرودگاهی امامی خمینی (ره) در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه موانع صدور مجوز پرواز‌های عمره طی روز‌های آتی برطرف می‌شود، گفت: طی مذاکراتی که با کشور عربستان برگزاری شده بود، تمام هماهنگی انجام شده بود، اما به دلیل شرایط عربستان سعودی مجوز‌های نهایی پرواز به مقصد این کشور صادر نشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: عملیات عمره بنا بود تا پس‌از گذشت ۹ سال بامداد امروز با اولین پرواز از فرودگاه امام انجام شود؛ که به دلیل عدم صدور مجوز پرواز از سوی عربستان لغو شد. مسؤولان حج و زیارت، وزارت امور خارجه و سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی در تلاش برای رفع مشکل پیش آمده هستند.

وی ادامه داد: بنا بود تا حدود ۶۲ هزار زائر توسط ایران‌ایر و معراج به خانه خدا اعزام شوند. همچنین حدود ۳۰ هزار نفر از حجاج از ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی (ره) به عمره مفرده طی روز‌های آتی پس از رفع موانع مشرف خواهند شد.

این مقام مسؤول خاطرنشان کرد: تاریخ رسمی در خصوص برقراری پرواز‌های عمره اعلام نشده، اما با توجه به شرایط موجود طی روز‌های آینده مشکلات صدور مجوز رفع خواهد شد. برای انجام پرواز‌های عمره مفرده نیاز به هواپیمای «پهن‌پیکر» است که تا اطلاع ثانوی دو شرکت «ایران‌ایر» و «معراج» برای عمره مشارکت دارند.

افتتاح بیش از ۱،۳۰۰ میلیارد تومان پروژه راهداری در شمال غرب کشور

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، گفت: امروز ۷ هزار و ۱۸۳ واحد از پروژه بزرگ نهضت ملی مسکن شامل مسکن شهری، روستایی و بافت فرسوده به متقاضیان زنجانی تحویل داده شد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۱۵ هزار واحد شهری استان نیز با پیشرفت ۶۰ درصدی همراه است، گفت: تعداد دیگری از واحد‌ها در دهه فجر و تا پایان سال تحویل داده خواهد شد.

بذرپاش گفت: آماده سازی ۲۰ هزار قطعه زمین روستایی در استان زنجان هدف گذاری شده که عملیات آماده سازی و تحویل ۱۰ هزار قطعه آن امروز آغاز شد و ۱۰ هزار قطعه دیگر نیز سال آینده تقدیم هموطنان زنجانی خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: امروز در کنار تحویل واحد‌های مسکونی، هفتصد مین قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت با حضور رئیس جمهور تقدیم مردم شد، به عبارت دیگر در استان زنجان ۷۰۰ قطعه زمین در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به متقاضیان زنجانی تحویل داده شده است.

بذرپاش افتتاح بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پروژه راهداری را از دیگر برنامه‌های این سفر اعلام کرد و گفت: این پروژه‌ها شامل راهداری، روکش، بهسازی، روشنایی معابر، رفع نقاط حادثه خیز و… است.

منعقد قرارداد تسهیلاتی بیش از ۳۱۴ هزار واحد نهضت ملی مسکن

عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن روند ارائه تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن توسط آن بانک را اعلام کرد و گفت: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکنون یک میلیون و ۱۱۴ هزار و ۷۲۲ نفر در بانک مسکن افتتاح حساب کردند.

مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: تعداد واحد‌هایی که قرارداد‌های پرداخت تسهیلات آن‌ها منعقد شده است به ۳۱۴ هزار و ۲۵ واحد رسیده است که مجموع ارقام این میزان تسهیلات ۱۳۱ هزار و ۹۸۲ میلیارد تومان است.

حسینی توضیح داد: در مجموع از محل تسهیلات و آورده متقاضیان ۱۱۹ هزار و ۷۴ میلیارد تومان به حساب سازندگان واریز شده است که ۷۰ هزار و ۷۵۹ میلیارد تومان آن از محل تسهیلات و ۴۸ هزار و ۳۱۵ میلیارد تومان از محل آورده متقاضیان است.

خط دوم راه‌آهن قزوین - زنجان سال آینده وارد مدار می‌شود

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی خط دوم راه‌آهن قزوین - زنجان که صبح امروز طی سفر به استان زنجان انجام شد، با اشاره به اینکه این پروژه دارای ۸۶ درصد پیشرفت است، گفت: یکی از خطوط اصلی شاهراه‌های شرقی - غربی کشور در امتداد این مسیر ریلی است.

وزیر راه و شهرسازی یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم را تکمیل کریدور شرقی_ غربی ریلی کشور و دو خطه کردن خطوط با هدف افزایش ظرفیت دانست.

بذرپاش با بیان اینکه دو خطه شدن مسیر‌های ریلی منجر به افزایش ۲ برابری ظرفیت جابه‌جایی بار و مسافر می‌شود، افزود: خط دوم راه‌آهن قزوین_ زنجان یکی از محور‌های پرترافیک از نظر بار و مسافر است و نیاز به دو خطه شدن دارد.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
رضا
|
United States of America
|
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
0
0
ایشالا خدا قسمت کنه یه روز برم زیارت مکه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار