کد خبر: 1159863
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004rjT
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۴:۰۰
تاکنون بنیاد برکت ۳۰۰ طرح بنگاه محور را در ۱۶ هزار روستا به اجرا در آورده و قرار است در سال جاری تعداد روستا‌ها به ۲۰ هزار رسیده و اجرای طرح‌های اشتغالزایی در اولویت قرار گیرند.


مدیرعامل بنیادبرکت گفت: امسال برای طرح‌های آبزی‌پروری و کشاورزی بنیادبرکت برنامه‌ریزی جدی داشته و در قالب زنجیره‌های ویژه آن‌ها را دنبال خواهد کرد.
محمد ترکمانه با بیان اینکه شبکه بنیاد برکت در راستای توسعه و پیشرفت مناطق محروم اقدامات بسیاری داشته است، ادامه داد: این بنیاد کار‌های خود را در حوزه اشتغالزایی و عمرانی به صورت اساسی و با دقت از صفر تا ۱۰۰ دنبال می‌کند.
وی بیان کرد: در حال حاضر شبکه مجریان و تسهیلگران بنیاد برکت به هزار نفر رسیده است و امیدواریم با این شبکه بتوانیم میزان طرح‌های اقتصادی و اشتغالزایی را امسال به ۱۳۰ هزار طرح برسانیم.
مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ قصد داریم با کمک این شبکه نرم‌افزاری و اپلیکیشن‌ها ۱۳۰هزار طرح اشتغالزایی را اجرایی کنیم، گفت: برای اجرای این ۱۳۰ هزار طرح نیاز به ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی داریم. به گفته ترکمانه، امسال بناست به ۲۰ هزارمین روستا برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی ورود کرده و تاکنون در ۱۶ هزار روستا کار اجرا شده است.
وی توضیح داد: ۳۰۰ طرح بنگاه محور انجام داده‌ایم و رصد در این حوزه به صورت مرتبط در حال انجام است و در چند سال گذشته این طرح‌های بنگاه محور با تسهیلات خود در حال پیشرفت است.
مدیرعامل بنیاد برکت با تأکید بر اینکه در سال جاری برنامه‌ریزی شده تا کار ویژه‌ای را در حوزه زنجیره اقتصاد کشاورزی و آبزی پروری دنبال کنیم، افزود: در حوزه آبزی پروری موضوع شیلات مورد توجه قرار گرفته و در زنجیره سبز کشاورزی هم بذر، نهال، کود، سموم و نهاده‌ها را در ماه‌های آینده دنبال خواهیم کرد. ترکمانه بیان کرد: در سال ۱۴۰۱ حدود ۵۰ هزار تن گوشت قرمز، ۳۰۰ هزار تن شیر و ۶هزار تن گوشت سفید در لیست و آمار تولید محصولات اجتماع محور قرار داشته است.
وی اظهار کرد: در زنجیره سبز و آبی ۳۰ هزار طرح انجام خواهیم داد و طرح‌های ویژه در بحث پوشاک اسلامی و صنایع دستی که فراموش شده است و همچنین حمایت از اقشار خاص و زندانیان و زنان سرپرست خانوار را امسال همچنان دنبال می‌کنیم و امیدواریم با به نتیجه رسیدن تک‌تک آن‌ها بتوانیم شرایط ایده‌آلی در روستا‌ها به وجود بیاوریم. این مسئول تأکید کرد: حجم سرمایه‌گذاری در سال۹۷ بیش از ۲۳۷میلیارد تومان بوده و در سال ۹۸ به ۹۳۳ میلیارد تومان رسید و سال گذشته هم رقم ۸هزار و ۵۰ میلیارد تومان برای انجام کار‌ها صرف شد.
مدیرعامل بنیاد برکت افزود: در حوزه تولید میگو و آبزی پروری در جنوب کشور حمایت‌های گسترده‌ای خواهیم کرد و طرح‌های بنگاه محور را به این سمت سوق خواهیم داد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار