کد خبر: 1136007
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lWh
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
رهبر معظم انقلاب در مراسم «جشن فرشته‌ها»: 
از کف حسینیه امام خمینی، شکوفه‌ها به آسمان می‌پرند. انگار زمین و آسمان جا عوض کرده‌اند؛ این‌بار از زمین به آسمان می‌بارد!
 کبری آسوپار
از کف حسینیه امام خمینی، شکوفه‌ها به آسمان می‌پرند. انگار زمین و آسمان جا عوض کرده‌اند؛ این‌بار از زمین به آسمان می‌بارد!
رهبر سر سجاده نشسته و صف به صف، فرشته‌های کوچولوی گل‌گلی‌پوش پشت سرش نماز جماعت خوانده‌اند. این اولین قابی است که از مراسم جشن تکلیف صد‌ها دانش‌آموز دختر با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای منتشر می‌شود و فضای صورتی و معنوی حسینیه قلب‌ها را با خود می‌برد. 
قاب بعدی، یک عکس نیست. یک فیلم ۱۹ ثانیه‌ای است که یک دنیا شور و یک آسمان عشق را منتشر می‌کند؛ لحظه ورود رهبر به حسینیه. چهار دختر شهید، عکس‌های پدر در دست، همراه آقا وارد حسینیه می‌شوند و ناگاه آن صف‌هایی که در عکس، منظم دیده بودیم، موج‌هایی پر از رنگ می‌شوند و شکوفه‌های روی چادرهایشان انگار به پرواز درمی‌آید تا خود آسمان، و دختر‌ها بالا می‌پرند، انگار از زمین به آسمان شکوفه می‌بارد و صدای جیغ و داد و دست زدن پر از ذوق دختر‌ها حسینیه را، تهران را، ایران را و انگار همه آسمان را پر می‌کند. دخترند دیگر! با همین شور دخترانه، تصاویری را می‌سازند که در قاب‌های منتشره پیش از این، از حسینیه امام خمینی نمونه نداشته است. 
قاب بعدی، رهبر سر سجاده است و دختر‌ها دورش حلقه زده‌اند. آقا با یکی از دختر‌ها حرف می‌زند، دخترکی دیگر دستش را با احتیاط به شانه آقا زده، انگار بخواهد ببیند او واقعاً حضور دارد! یا شاید هم صحبتی دارد و می‌خواهد رهبر نگاهش کند. آن سمت آقا دخترکی دیگر به دست چپ آقا که نشان جانبازی ایشان است، خیره مانده است و پشت سر آقا دختری بغض کرده است.
 
رهبر بین دو نماز مغرب و عشا برای دختر‌های تازه به تکلیف رسیده‌اش کلماتی می‌گوید؛ از اینکه جشن تکلیف، یک جشن واقعی است، چون با خدا حرف می‌زنند. از اینکه با خدا دوست شوند و یکی از راه‌هایش توجه به حرف زدن با خداست و برای همین از دختر‌ها می‌خواهند که ترجمه نماز را یاد بگیرند. سرودشان را که برای ایران بود، تحسین و تشویق می‌کنند که از زنان بزرگ کشور شوند و راهش را درس خواندن می‌دانند و.... 
دختر‌ها از مدارس مختلف انتخاب شده‌اند، گاهی با انتخاب مسئولان مدرسه و گاه با قرعه‌کشی. در میان‌شان دخترانی روشندل هم هستند و دخترانی که روی صندلی باید نماز بخوانند و.... 
شب میلاد امام علی علیه‌السلام، حسینیه امام خمینی مهمانان ویژه‌ای داشت؛ مهمانانی که آمدند تکلیف‌شان را با اقتدا به، ولی فقیه و با تبریک روز پدر به ایشان آغاز کنند. شاید جای هر چه در این نوشته، رهبر و آقا نوشته‌ایم، باید می‌نوشتیم پدر.... 
 جشن تکلیف یعنی مخاطب خدا شدن 
 در شب ولادت مولای متقیان امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام مراسم معنوی و پرطراوت «جشن فرشته‌ها» با حضور صد‌ها تن از دختران دانش‌آموزی که به سن تکلیف رسیده‌اند، با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد. 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در این مراسم که در فضایی روح‌بخش و با نشاط برگزار شد، دانش آموزان دختر آغاز فصل عبادت و بندگی خود را جشن گرفتند. 
همچنین رهبر انقلاب اسلامی در سخنان کوتاهی با تبریک عید و جشن تکلیف به دختران، گفتند: دختران و نوگلان عزیز من! جشن تکلیف یک جشن و عید واقعی است، چون از لحظه تکلیف این قابلیت را پیدا کرده‌اید که خدا با شما حرف بزند و به شما تکلیفی بدهد که آن را انجام دهید و این رتبه یعنی «مخاطبِ خدا شدن»، رتبه‌ای بسیار با ارزش در انسانیت است. ایشان خطاب به دختران افزودند: جشن تکلیف یعنی شما دیگر کودک نیستید بلکه نوجوان و مسئولیت‌پذیرید و می‌توانید در خانواده، مدرسه و محیط بازی با دوستان خود اثرگذار باشید و دیگران را نیز به راه راست هدایت و راهنمایی کنید که این مسئولیتی بر عهده همه ما است. 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، دختران نوجوان را به دوست شدن با خداوند مهربان توصیه کردند و گفتند: شما با دل‌های نورانی، روشن و با صفای خود از همین امروز می‌توانید با خدا دوست شوید. یکی از راه‌های دوستی با خدا این است که در نماز توجه داشته باشید که در حال سخن گفتن با خدا هستید، بنابراین معانی و ترجمه کلمات نماز را فرابگیرید. راه دیگر دوستی با خداوند هم این است که کار‌هایی را که گفته انجام بدهید انجام دهید و آنچه را نهی کرده، انجام ندهید. 
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به درخشش زنان بزرگ و تأثیرگذار در تاریخ ایران عزیز، خاطرنشان کردند: امروز زنان برجسته و مسئولیت‌پذیر ما در بخش‌های علمی، عملی و جهادی که مایه افتخار کشور هستند، زیاد و بیش از گذشته هستند. شما نیز سعی کنید با درس و کتاب خواندن و کار و فکر کردن، در آینده جزو زنان بزرگ کشور عزیزتان شوید. ایشان خطاب به نوگلان تازه مکلّف شده افزودند: شما می‌توانید در این مبارزه عظیمی که ملت ایران در دوران انقلاب با ظلم، بدبختی و تبعیض آغاز کرده است، نقش‌آفرین باشید، همچنان‌که قبلاً نیز زنان زیادی نقش‌آفرینی کردند و امروز مردم با مطالعه کار‌های بزرگ آن‌ها در کتاب‌ها از زحمات برجسته آن‌ها در طول سال‌های انقلاب آگاه می‌شوند. 
در پایان این مراسم، تعدادی از دختران نوجوان در فضایی صمیمانه با رهبر انقلاب گفتگو کردند و مورد تفقد ایشان قرار گرفتند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار