اجرای سامانه جامع کنترل و پایش زمین‌های زراعی سرعت می‌گیرد
کد خبر: 1117316
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gfE
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
اجرای سامانه جامع کنترل و پایش زمین‌های زراعی، باغات کشاورزی و اراضی ملی در آذربایجان غربی سرعت گرفته و با تعیین ضرب الاجل باید تا ۹ آذر ماه این سامانه در تمامی نهاد‌های مرتبط اجرا شود.

اجرای سامانه جامع کنترل و پایش زمین‌های زراعی، باغات کشاورزی و اراضی ملی در آذربایجان غربی سرعت گرفته و با تعیین ضرب الاجل باید تا ۹ آذر ماه این سامانه در تمامی نهاد‌های مرتبط اجرا شود.
ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از تعیین ضرب‌الاجل برای اجرایی کردن سامانه جامع کنترل و پایش زمین‌های زراعی، باغات کشاورزی و اراضی ملی در استان خبر داد.
عتباتی در جلسه فوق‌العاده شورای حفظ حقوق بیت‌المال که در راستای اجرایی کردن مصوبه این شورا در باب ایجاد پنجره واحد زمین تشکیل شده بود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی گفت: باید از این نعمت‌های خداوندی که در برخی موارد کاملاً استراتژیک و خاص هم هستند صیانت کنیم.
وی افزود: اقدامات خوبی در زمینه صیانت از اراضی زراعی انجام پذیرفته است مانند همین سامانه ارزشمندی که برای کنترل مطلوب زمین‌های زراعی و منابع طبیعی در استان ایجاد شده که آماده اجرایی شدن است. رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی تأکید کرد: استقلال و امنیت غذایی ما در صنعت کشاورزی رقم می‌خورد، بنابراین باید هوشمندانه از این نعمت‌های خداوند مراقبت کنیم.
عتباتی افزود: این سامانه برای پوشش دادن نقاط ضعف در امر صیانت و حفاظت از اراضی ملی و کشاورزی بسیار خوب است و همه مجموعه‌ها باید خود را با آن تطبیق دهند و آن را اجرایی کنند.
وی با تعیین ضرب‌الاجل اجرایی کردن سامانه جامع کنترل و پایش زمین‌های زراعی و باغات کشاورزی و اراضی ملی گفت: تا ۹ آذر ماه باید این سامانه در تمامی نهاد‌های مرتبط اجرایی و گزارش امر به دادسرای مرکز استان اعلام شود و سازمان بازرسی هم در این خصوص نظارت لازم را داشته باشد.
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی افزود: آذربایجان غربی در بحث زمین، مسائل کشاورزی و زیست محیطی بسیار آسیب دیده که باید جبران مافات شود.
عتباتی افزود: کار‌های فرهنگی و آموزشی در خصوص حفاظت از اراضی ملی و زراعی بسیار مؤثر‌تر از کار‌های سلبی است و باید در این خصوص هم اقدامات شایسته صورت پذیرد.
وی همچنین از سازمان بازرسی خواست ترک فعل مدیران را در انجام وظایف خود در حوزه صیانت از صنعت کشاورزی، اراضی ملی و منابع طبیعی مورد رصد قرار دهند و هر کجا کم کاری یا سهل انگاری ببینند گزارش کنند.
در این جلسه کارشناسان فناوری اطلاعات از تهران حضور داشتند و آموزش‌های لازم برای کنترل و پایش بر خط اراضی زراعی و ملی را به ادارات متولی و مرتبط ارائه نمودند و سپس اعضای جلسه به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند و جلسه با تصویب مصوباتی به کار خود خاتمه داد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار