ورود سامانه بارشی جدید به لرستان
کد خبر: 1114562
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004fwo
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۲
مدیرکل هواشناسی لرستان خبر داد؛
مرادپور، از ورود سامانه بارشی جدید به لرستان و آبگرفتگی معابر خبر داد و گفت: زمان شروع فعالیت سامانه از عصر پنجشنبه تا یکشنبه هفته آینده است.

به گزارش جوان از لرستان، «بهروز مرادپور»، امروز(18آبان)، در جمع خبرنگاران اظهارداشت: عصر پنج شنبه(19آبان) با ورود سامانه بارشی جدید به استان آبگرفتگی معابر و اختلال در ترددهای شهری پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی لرستان افزود: آغاز بارندگی از عصر پنج شنبه همراه با رگبار باران و گاهی رعد و برق، کاهش دما، احتمال ریزش تگرگ در مناطق کوهستانی و ارتفاعات، رگبار برف، وزش باد شدید لحظه ای و خطر اصابت صاعقه خواهد بود.

وی به لغزندگی جاده‌ها، اختلال در سفرهای بین شهری به ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، آبگرفتگی معابر اشاره کرد و گفت: ایجاد رواناب، احتمال شکسته شدن سرشاخه های درختان، سقوط اشیا و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی بر اثر فعالیت این سامانه دور از انتظار نیست.

مرادپور بر ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه تاکید کرد و گفت: احتیاط در سفرهای برون شهری، فعالیت کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، آمادگی زمستانی راهداری به ویژه در گردنه های مناطق سردسیر، استحکام سازه‌های موقت مانند گلخانه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی، جلوگیری از خسارت به محصولات کشاورزی (جمع آوری محصولات) از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد: تمرکز بارش های این سامانه برای ساعاتی از روزهای جمعه و شنبه خواهد بود.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار