تندیس جایزه جهانی مقاومت رونمایی می شود
کد خبر: 1104504
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dKa
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴
در هفتمین اچسلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت تندیس جایزه جهانی مقاومت رونمایی می شود

حسین اکبری معاون جبهه بیداری اسلامی وعضو شورای عالی سیاستگذاری اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت در گفتگو با روابط عمومی ستاد اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت گفت : اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت یک اجلاس مردم نهاد و مردم بنیاد است .با اراده ای شروع شده که نقطه محوری آن بر حول امام رضا علیه السلام میچرخد. وبا توجه به اینکه از القاب آن امام همام "غریب الغربا" می باشد هرسال همزمان با شهادت آن امام غریب بر گزار می گردد.

معاون دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی با توجه به دستاوردهای شش دوره اجلاسیه گفت: تعامل گروههای جهادی با محافل فرهنگی وعلمی در سطح کشورهای جهادی از دستاوردهای این رویداد می باشد.

اکبری اشاره کرد در دوره های قبل همزمان با برگزاری اجلاسیه نشست های علمی چند ساعته برگزار می شد. که امسال با توجه به برنامه ریزی به عمل آمده کنفرانس علمی پیش بینی شده ، که در دو فضای دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه دامغان برگزار خواهد شد.

درادامه اکبری از برنامه‌های ویژه امسال به رونمایی جایزه و تندیس جهانی مجاهدان در غربت اشاره نمود که مراحل تدوین اساس نامه وایین نامه اجرایی آن جهت ارائه به شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور درحال انجام است. وامسال از تندیس این جایزه در اجلاسیه با حضور جمعی از اعضای محترم هیئت دولت ، سفرای کشورهای اسلامی و فرمانداهان ارشد نظامی رونمایی خواهد شد.

حسین اکبری در ادامه گفت: تعداد ۲۵ مقاله منتخب از بین مقالات ارسال شده قرار است ، توسط کمیته علمی اجلاسیه کتاب مقالات چاپ و در اختیار مهمانان خارجی وداخلی قرار گیرد.

وی از برنامه ریزی قوی و گسترده برای هشتمین سال اجلاسیه که به نام امام هشتم (ع) مزین می شودبرای سال آتی خبر داد.در پایان افزود: نمایشگاه "از غربت تا عظمت " جلوه کوچکی از نماد غربت ،عاشورا و کربلا می باشد که هرساله با ایام اربعین حسینی وشهادت امام رضا ع متقارن می شود.

امام حسین علیه السلام در عین عظمت و اقتدار ،در یک غربت خود و خانواده واقع شده است . مبنای الگوی مقاومت امروز درس خود را از عاشورا گرفته است. عضو شورای عالی سیاستگذاری ومعاون جبهه بیداری اسلامی گفت: همواره در طول تاریخ مقاومت در مظلومیت و غربت در مقابل سخت ترین و پیچیده ترین دشمن ایستادگی می کند وبه پیروزی می رسد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار