برپایی دومین دوره «باشگاه کتابخوانی 100تایی ها» در فصل تابستان
کد خبر: 1095342
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004awo
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
دومین دوره باشگاه کتابخوانی 100تایی‌ها همزمان با فصل تابستان به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار خواهد شد.

اکبر بختیاری دبیر باشگاه کتابخوانی 100تایی ها با اشاره به برگزاری دومین دوره این باشگاه عنوان کرد: دومین دوره باشگاه کتابخوانی 100تایی ها با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تقویت مهارت تحلیل و تفکر انتقادی و مدیریت اوقات فراغت کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

وی افزود: باشگاه کتابخوانی ۱۰۰تایی‌ها در دو مرحله «تولد باشگاه» و «حیات باشگاه» میزبان رده‌های سنی کودکان 7 تا 10 ساله و نوجوانان 11 تا ۱۵ ساله است و شامل کارگاه‌های ادبی و حلقه‌های کتابخوانی خواهد بود.

بختیاری با بیان اینکه در این مرحله، هدف اصلی «جذب حداکثری کودکان و نوجوانان» و دعوت از آن‌ها برای پیوستن به باشگاه کتابخوانی است، گفت:‌ مدت زمان مرحله اول، از 15 تیرماه تا 15 شهریورماه است که در این مرحله از مخاطبان دعوت می شود پس از عضویت در باشگاه، با امانت گرفتن کتاب از کتابخانه¬های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مطالعه آن به جمع اعضای باشگاه کتابخوانی 100تایی¬ها بپیوندند. اعضا می¬بایست در طول این دو ماه، حداقل هشت کتاب را از کتابخانه¬های تحت پوشش، بصورت امانت دریافت و مطالعه کنند. همچنین در محافل خوانش کتاب ویژه اعضای باشگاه، بصورت منظم و فعال شرکت کنند.
بازه زمانی امانت گرفتن هر کتاب می بایست حداقل 4 روز کاری باشد تا کتاب مورد نظر، پذیرفته شود. همچنین از هر عضو تنها کتاب¬هایی که با کارت عضویت خود دریافت کرده¬اند، پذیرفته خواهد شد.

بختیاری خاطر نشان کرد: در این مرحله برای هر دو گروه «کودک» و « نوجوان» یکی از کتابداران کتابخانه ها به عنوان «تسهیل¬گر» مشخص می شود که مسئولیت همراهی و راهنمایی اعضای باشگاه و برگزاری محافل خوانش کتاب را برعهده دارد. همچنین دوره آموزشی تخصصی برای تسهیل¬گران باشگاه با عنوان «مهارت¬های تسهیل¬گری در باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان» به منظور آشنایی بیشتر کتابداران با این مقوله قبل از برپایی محافل خوانش کتاب برگزارخواهد شد.

دبیر برگزاری این ویژه برنامه افزود: دربازه زمانی دو ماه مذکور، عملکرد اعضا مورد سنجش تسهیل¬گران هر کتابخانه قرار می¬گیرد و براساس فعالیت¬هایی که داشته اند کارنامه فعالیت صادر می¬شود و در پایان مرحله اول، حداکثر « 15عضو کودک» و «15عضو نوجوان» بعنوان اعضای فعال باشگاه هر کتابخانه معرفی خواهند شد. مرحله دوم (حیات باشگاه) که در نیمه دوم سال 1401 برگزار خواهد شد و جزئیات آن در بازه زمانی مربوطه متعاقبا اعلام خواهد شد.

علاقمندان برای ثبت نام در باشگاه 100تایی ها به کتابخانه¬های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در مناطق 22 گانه شهر تهران مراجعه کرده یا برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن دبیرخانه به شماره 66080083 تماس بگیرند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار