۲ هزار معتاد در خراسان رضوی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
کد خبر: 1094753
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004anJ
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
امسال با همکاری اداره کل بیمه سلامت و اداره کل ثبت احوال خراسان رضوی بیش از ۲ هزار معتاد متجاهر که اعتیاد را ترک کرده‌اند تحت پوشش بیمه درمانی سلامت در آمدند.

امسال با همکاری اداره کل بیمه سلامت و اداره کل ثبت احوال خراسان رضوی بیش از ۲ هزار معتاد متجاهر که اعتیاد را ترک کرده‌اند تحت پوشش بیمه درمانی سلامت در آمدند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی از وجود حدود ۹ هزار معتاد متجاهر در سطح این استان خبر داد و گفت: هم اکنون پیش بینی می‌شود حدود ۷ هزار نفر از معتادان متجاهر در شهر مشهد به سر می‌برند و امسال برنامه ویژه‌ای برای جمع‌آوری پاتوق‌های فروش مواد مخدر و دستگیری خرده‌فروشان در سطح محلات برای تمام استان پیش‌بینی کرده‌ایم تا میزان رضایتمندی مردم افزایش یابد. ما در امر پیشگیری از اعتیاد و درمان فرد معتاد بدون شک به یاری افراد خیر نیازمند هستیم. محمدحسین صالحی با تأکید بر اینکه خوشبختانه امسال با همکاری اداره کل بیمه سلامت و اداره کل ثبت احوال خراسان رضوی بیش از ۲ هزار معتاد متجاهر که اعتیاد را ترک کرده‌اند تحت پوشش بیمه درمانی سلامت در آمده‌اند، ادامه داد: همچنین از جانب همین بیمه سلامت سایر اعضای خانواده افراد بهبود یافته از اعتیاد تحت پوشش بیمه سلامت درآمدند. به گفته این مسئول، برای اینکه سایر افراد بهبود یافته نیز تحت پوشش بیمه سلامت در بیایند، باید به مراکز ماده ۱۶ هزینه نگهداری اختصاص یابد، سپس آن مراکز لیست بیمه افراد جدید را به ما ارائه دهند و این کار انجام شود. وی افزود: در ایام کرونا نیز با هماهنگی‌هایی که با دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد تمام افراد معتاد در مراکز ماده ۱۶ و تبصره ۲ هر دو دُز واکسن کرونای خود را دریافت کردند.
صالحی با اشاره بر امر پیشگیری در حوزه مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر بیان کرد: حوزه پیشگیری به لحاظ اثرگذاری و همچنین هزینه اندکی که دارد در اولویت اقدامات این ستاد است از همین رو سعی کرده‌ایم برنامه‌های آموزشی و بازدارنده‌ای را برای گروه‌های هدف خود شامل کودکان، نوجوانان، جوانان و خانواده‌ها پیش‌بینی کنیم. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی با بیان اینکه به کمک مردم و اعضای انواع سمن‌های مردم نهاد و افراد خیر بسیار نیازمند هستیم، زیرا یک فرد معتاد بعد از اینکه دوره درمان اعتیاد خود را سپری کرد اگر برای زندگی پس از آن آمادگی لازم را نداشته باشد و در جایی برای تأمین مخارج زندگی خود مشغول کار نشود یقیناً پس از گذشت اندک زمانی دوباره به دامان مواد مخدر پناه خواهد برد، گفت: لازم است مردم و افراد خیر در امر پیشگیری و درمان و به ویژه اشتغال این افراد یاری‌رسان ما برای کمک به افراد بهبود یافته از اعتیاد باشند که خوشبختانه در بهمن ماه سال ۱۴۰۰ یک فرد خیر در منطقه حسن‌آباد شاندیز در اردوگاه شماره یک مشهد یک مرکز اقامتی ۳۰۰‌نفره را با هزینه حدود ۶ میلیارد تومان احداث کرد و این اولین مشارکت جدی خیرین در حوزه مبارزه با اعتیاد است که بسیار به ما کمک شد و مجدد همین فرد خیر با این ستاد تفاهمنامه‌ای را به امضا رساند تا بعد از اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر در همان اردوگاه یک کارگاه اشتغالزایی را ساخت، هزینه تجهیز و راه‌اندازی این کارگاه را عهده‌دار شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار