خودرویی‌ها استارت رشد شاخص بورس را زدند
کد خبر: 1093671
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aVr
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵
نماد‌های خودرویی امروز باردیگر مورد توجه سرمایه‌گذاران قرارگرفت و رشد‌های قیمتی این گروه تاثیر بسزایی در رشد شاخص بورس داشت.
جواد عسکر

نماد‌های خودرویی امروز باردیگر مورد توجه سرمایه‌گذاران قرارگرفت و رشد‌های قیمتی این گروه تاثیر بسزایی در رشد شاخص بورس داشت.
نماد ایران خودرو لیدری گروه را برعهده داشت و برای لحظاتی به نزدیک سقف روزانه نیز نزدیک شد، اما در پایان با رشد بیش از ۵/۲ درصد روزانه به کار خود پایان داد. دیگر نماد‌های این گروه سایپا، زامیاد، خاور و ورنا نیز همگی با رشد قیمتی روزانه مواجه شدند و گسترش‌سرمایه‌گذاری‌ایران‌خودرو نیز با صف خرید روزانه به کار خود پایان داد.
به نظر می‌رسد نامه رئیس سازمان خصوصی‌سازی خطاب به وزیر صنعت پیرامون ارزنده بودن نماد خودرو بر نظر سرمایه‌گذاران بی‌تاثیر نبوده است و یکی از عوامل توجه بازار به نماد‌های خودرویی بوده است.
نماد‌های پتروشیمی امروز روند خوبی را سپری نکردند و با اکثر نماد‌های این گروه با افت‌های قیمتی مواجه شدند و نقش بسزایی در جلوگیری از رشد بیشتر شاخص بورس داشتند.
به گزارش خبرنگارجوان آنلاین، بر اساس ارقام درج شده در پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق و بهادار تهران امروز با ۱۲۸۴.۶۹ واحد افزایش به یک میلیون و ۵۴۷ هزار و ۲۴۷ واحد و ارزش روز بازار به ۶ هزار و ۱۳۰ هزار میلیارد تومان رسید.
شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) با ۳۱۲.۹۹ واحد رشد به ۳۷۶ هزار و ۹۵۱ واحد رسید. شاخص کل (هم‌وزن) با ۱۲۲۳.۳۴ واحد صعود به ۴۲۶ هزار و ۵۸۴ واحد رسید. شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۷۴۹.۰۲ واحد صعود به ۲۶۱ هزار و ۱۸۶ واحد رسید.
شاخص آزاد شناور با ۲۳۰۵.۷۲ واحد رشد به یک میلیون و ۹۵۴ هزار و ۶۵۱ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۳۶۷.۳۸ واحد رشد به یک میلیون و ۱۷۴ هزار و ۱۲۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۳۶۴.۱۰ واحد رشد به رقم ۲ میلیون و ۹۸۹ هزار و ۳۸۶ واحد رسید.
نماد حکشتی، خودرو، خساپا، مبین بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس ایران داشت و شپدیس، فملی، اخابر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشت.
در بازار فرابورس ایران شاخص کل فرابورس ۲۷.۷۷ واحد رشد به رقم ۲۰ هزار و ۹۸۶ واحد رسید.
معامله‌گران فرابورس تعداد ۴ میلیارد و ۸۶۶ میلیون برگ سهم در قالب ۲۶۹ هزار و ۱۷۱ فقره به ارزش ۱۲۸ هزار و ۴۳۱ میلیارد تومان با مجموع اوراق بدهی دولت داد و ستد کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار